https://telegram.me/empireoflies

سقوط چشمگیر رنکینگ تلگرام در ایران

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغپیام‌رسان تلگرام مدت‌ها بود که بدون رعایت هیچ ضابطه‌ای و بدون اینکه که کسی بداند بر اساس کدام قانون کار می‌کند، در کشور ما فعالیت می‌کرد و این روند موجب بروز مشکلات فراوانی در کشور شده بود. بر همین اساس در تاریخ ۱۰ اردیبهشت با صدور دستور قضایی پایان کار تلگرام در ایران اعلام شد. دادستانی تهران اعلام کرد بر اساس حکم قضایی صادر شده کلیه ارائه دهندگان خدمات دسترسی به اینترنت کشور خصوصاً شرکت ارتباطات زیرساخت و اپراتورهای تلفن و دارندگان پروانه ارائه خدمات ارتباطات ثابت مکلفند از این تاریخ نسبت به اعمال مسدودسازی کامل وب سایت و اپلیکیشن شبکه اجتماعی تلگرام اقدام نمایند.

با اعلام خبر فیلترینگ تلگرام در ایران، برخی با انتقاد از این تصمیم، اعلام می‌‌کردند که ما توان مقابله با این پیام‌رسان را نداریم و این طرح شکست خواهد خورد. اما بررسی‌های به عمل آمده از سایت الکسا که متعلق به شرکت آمازون و یکی از ابزارهای رتبه بندی است، نشان می‌دهد که پس از اعمال محدودیت برای تلگرام در ایران، رتبه این پیام‌رسان در کشور و در جهان کاهش چشمگیری داشته است.

رتبه تلگرام در تاریخ ۱۵ اردیبهشت یعنی ۴ روز پس از فیلترینگ، در ایران ۱۵ و در جهان ۲۶۰ بود.

افت شدید رنکینگ تلگرام بعد فیلترینگ +تصاویر

اما امروز (۱۲ خرداد)  رتبه این پیام‌رسان با تنزل  ۶۶ پله‌ای در ایران و ۳۲ پله‌ای در جهان، به رتبه ۸۱ در کشور و ۲۹۲ در دنیا سقوط کرده است.

تلگرام

این میزان سقوط رنکینگ تلگرام در این مدت کوتاه نشان می‌دهد که فیلترینگ این پیام‌رسان در ایران، نه تنها با شکست مواجه نشده بلکه تأثیر بسزایی در کاهش استفاده مردم از تلگرام داشته است.

همچنین بازدید آدرس اینترنتی telegram.me که برای کانال‌ها و صفحات تلگرامی مورد استفاده قرار می‌گیرد، در چند هفته‌ی اخیر با تنزل ۵۹۰  پله‌ای به رنک ۲۱۴۷ در جهان و ۷۲۴ در ایران سقوط کرده که این نشان از افت بازدید و کاهش میل مخاطبان به تلگرام دارد.

تلگرام

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

بررسی‌ها حاکی از آن است که پس از فیلترینگ تلگرام در ایران، رنکینگ این پیامرسان به رتبه ۸۸ در ایران و ۲۹۲ در جهان سقوط کرده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme