https://telegram.me/empireoflies

سقوط آل سعود در چاهی که کَند

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: یکی از سیاست هایی که کشور های غربی در خاورمیانه دنبال می کنند این است که با ایجاد تنش و جنگ در کشور های خاورمیانه سعی دارد که از قدرت ملی کشور های مستقل کاسته و در نهایت با ایجاد حفره های امنیتی و مناطق خارج از حاکمیت دولت مرکزی بتوانند دولت های خود مختار ایجاد کرده و یک کشور مستقل را به چند کشور ضعیف که دائما در حال جنگ با یکدیگرند تقسیم کنند .

چند ماه پیش یکی از مسئولان آمریکایی از توطئه ای خبر داد که غربی ها به ویژه آمریکا در صددند تا عراق فعلی را به سه کشور با دولت های  کردستان  ،شیعه و سنی مذهب تقسیم کند .این اولین قدم در تامین امنیت اسراییل بود .

با تدبیر مقامات عراقی و همکاری دوستان عراق این توطئه تا کنون نتوانسته در عرصه جنگ تروریست ها با محور مقاومت پیروز شود . البته نقش دولت های عربی  مثل عربستان  در همراهی با دولت های غربی در این جنگ نابرابر قابل کتمان نیست.آل سعود که اکنون در باتلاق یمن گیر کرده است و نه راه پیش دارد و نه راه پس تا چند وقت پیش گمان می کرد در صورت تقسیم کشور عراق به سه دولت مستقل می تواند از طریق جنوب عراق به دولت ترکیه که شریک راهبردی عربستان است وصل شود .این توهم باعث شد که عربستان حمایت های گسترده ای را از داعش برای تشکیل دولت سنی مذهب در جنوب و غرب عراق انجام دهد ولی غافل از اینکه خود عربستان در نوبت بعدی این پروسه قرار دارند و قرار است در این طرح نه به سه قسمت بلکه به پنج قسمت تقسیم شود.

عربستان

نقشه ای که روزنامه نیویورک تایمز از عربستان در چند سال آینده ارائه کرده است

 روزنامه نیویورک تایمز، به تازگی نقشه ای پیرامون منطقه خاورمیانه منتشر کرده که در آن ۵ کشور عربی به ۱۴ کشور تقسیم شده‌اند! این کشور ها که شامل لیبی ، سوریه ،عراق ،عربستان و یمن است قرار است در طرحی مخفیانه توسط آمریکا و اسراییل به ۱۴ کشور مجزا تقسیم شوند . در این طرح آمده که کشور پادشاهی عربستان به دلیل اختلافات داخلی و ضعف پادشاهی و وجود مذاهب شیعه و سنی و دیگر گروه ها بهتر است به پنج کشور مستقل تبدیل شود .

ماجراجویی های آل سعود در همراهی با سیاست های آمریکا و اسرائیل در نهایت به ضرر این کشور تمام شده و همین طور که امروز به یک قدرت محلی تبدیل شده در آینده در داخل نیز به مشکلات فراوان دچار شده و این مشکلات موجب فروپاشی آن خواهد شد .

انتهای پیام /

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme