https://telegram.me/empireoflies

سفر دسته جمعی ضدانقلاب به اسرائیل

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: روزنامه تایمز اسرائیل مدعی شد که مدت کوتاهی پس از جمع‌بندی توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵، گروهی از «اپوزیسیون شناخته شده ایرانی» برای شرکت در کنفرانسی به اسرائیل رفته‌اند. زمان این کنفرانس، جولای ۲۰۱۵ و هدف از آن بررسی توافق هسته‌ای از دیدگاه ایرانیان خوانده شده است.

به نوشته روزنامه صهیونیستی، اینکه چه کسانی دقیقا در کنفرانس مزبور شرکت داشته‌اند، همچنان محرمانه است اما در بین افراد مزبور، وزرا و دیپلمات‌های سابق، بنیان‌گذاران سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، رهبران دانشجویی سابق، فعالان دموکراسی‌خواه فعلی، روشنفکران، نویسندگان و شخصیت‌های رسانه‌ای حضور داشتند که اکنون در ایران زندگی نمی‌کنند.

با توجه به آنکه تنها وزیر شاخص سابقی که در اپوزیسیون حضور دارد، عطاءالله مهاجرانی است، می‌توان گمانه‌زنی کرد که وی یکی از حضار در این کنفرانس بوده است. از سوی دیگر، از آنجا که کسانی چون اکبر گنجی و محسن سازگارا، از سوی رسانه‌های غربی به عنوان بنیان‌گذاران و اعضای سابق سپاه نام برده می‌شوند، می‌توان حضور این افراد در کنفرانس فوق را نیز محتمل دانست.

جالب اینجاست که جماعت حاضر در این کنفرانس ابراز نگرانی کرده‌اند برجام می‌تواند به تقویت نظام تئوکراتیک (نظام دین‌سالار) سیاسی ایران بینجامد. این افراد همچنین به این نکته هم پرداخته‌اند که با توجه به ایرادات ساختاری اقتصاد ایران، چشم‌انداز استفاده این کشور از فرصت‌های توافق هسته‌ای چندان روشن نیست.

البته برخی تحلیل گران می گویند که یکی از افراد حاضر از ضد انقلاب حتما رضا پهلوی ولیهد خود خوانده ایران است که روابط وثیقی با اسرائیل دارد وی چندی پیش در همایشی در آمریکا از دست یکی از حامیان اصلی اسرائیل جایزه حمایت از هولوکاست را دریافت نمود .این فرد کسی بود که چند سال پیش پیشنهاد بمباران اتمی تهران را به دولت آمریکا داده بود.البته این اقدام ربع پهلوی واکنش های بسیار زیادی را در بین سلطنت طلبان داشت که گمان می رود هزینه های زیادی را برای وی در بر داشته باشد.

پیش از انقلاب اسلامی زمامداران ایران با توجه به حساسیت موضوع اسرائیل برای مردم ایران، به رغم حضور مکرر و مخفیانه سران این رژیم در تهران و ملاقات آنها با اسدالله علم (وزیر وقت دربار)، هیچ‌گاه جرأت برقراری رابطه رسمی دیپلماتیک را به خود ندادند.

کوپرواسر که اجازه نداشته اسامی ایرانیان حاضر در نشست را افشا کند، به برخی از گفته‌های آنان اما اشاره کرده و گفته: «اینکه ایرانیان بتوانند از پتانسیل خود به نحو احسن استفاده کنند به نفع اسرائیل است و این پیامی است که حضار ایرانی بارها در نشست آن را تکرار کردند.»ترتیب‌دهندگان این نشست گفته‌اند که شرکت‌کنندگان ایرانی با وسواس انتخاب شده‌اند تا بتوان بر مبنای آرای آنها، مطالعه‌ای قابل اطمینان بر روی «نظرات، دیدگاه‌ها و استراتژی‌های» مختلف متداول در میان معارضان نظام حاکم ایران انجام داد.

به احتمال بسیار زیاد افشای نام افراد حاضر در این همایش در اسرائیل هزینه های بسیار زیادی را برای این افراد تا حد اخراج از گروه های اپوزیسیون خواهد داشت و باید منتظر ماند و دید که در دعواهای گروهی این الفراد نام کدام یک از دهان هم کیشانشان بیرون می آید.

منابع:

فارس

رجا نیوز

بولتن نیوز

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme