https://telegram.me/empireoflies
جنگ رسانه ای که این روزها کلید خورده، مصداق بارز تروریسم اقتصادی است که سفره مردم را هدف قرار داده است.

سفره مردم؛ هدف مشترک آمریکا و اپوزیسیون

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغرویارویی ۴۰ ساله ایران و غرب این روزها به اوج رسیده است.

از یک سو برخی مقامات آمریکایی کشورمان را تهدید به حمله نظامی می کنند و از طرف دیگر رسانه های فارسی زبان بیگانه روزانه از احتمال وقوع درگیری میان ایران و آمریکا خبر داده و در این خصوص با کارشناسان خود مصاحبه های پیاپی ترتیب می دهند.

 

 

اما این عملیات روانی و فضاسازی رسانه ای چندان برای مردم ایران نا آشنا نبوده و گویی مانند یک فیلم تکراری پس از چند سال در حال بازپخش است.

در سال های ۹۰ تا ۹۲ مقامات دولت وقت آمریکا در سخنرانی های خود همواره از گزینه های روی میز برای برخورد با ایران سخن گفته و تلویحا کشورمان را تهدید به حمله نظامی می کردند.

از سوی دیگر، رسانه های فارسی زبان نیز وظیفه ضریب دادن به این خط خبری را بر عهده داشتند.

«حسین باستانی» تحلیلگر ارشد بی بی سی فارسی “پنج الگوی حمله نظامی به ایران” را مطرح کرد و «کسری ناجی» خبرنگار رسانه دولتی انگلیس نیز برای نشان دادن قدرت نظامی آمریکا به صورت مستقیم از روی ناو هواپیمابر یو اس اس آبراهام لینکلن گزارشی به زعم خود رعب آور تهیه کرد.

رسانه هایی همچون صدای آمریکا و رادیو فردا نیز در بسیاری از اخبار خود از کلیدواژه جنگ استفاده می کردند.

 

 

اما نکته جالب توجه آنجاست که در میان این خط رسانه ای و جوسازی روانی، مذاکرات محرمانه میان ایران و آمریکا در عمان شکل گرفته بود و حتی آمریکایی ها بر خلاف لفاظی های آشکار و رسانه ای، از درخواست خود برای ممنوعیت غنی‌سازی عقب نشینی کرده بودند.

اما با بررسی التهابات اقتصاد ایران و به تبع آن بازار ارز و سکه در سال های ۹۰ تا ۹۲ و همچنین روزهای اخیر می توان دریافت که یکی از اهداف این تقسیم کار میان دولت آمریکا و رسانه های فارسی زبان در القای احتمال درگیری نظامی و استفاده مکرر از کلیدواژه «جنگ»، التهاب فضای کسب و کار و اقتصاد ایران است که در نهایت منجر به آسیب به اوضاع معیشتی مردم خواهد شد.

از طرفی اینگونه تهدیدات و ضریب دادن به آن توسط رسانه های یادشده در جهت آماده سازی فضا برای ایجاد خطای محاسباتی و امتیازگیری از ایران می باشد که البته بارها شکست این سیاست به اثبات رسیده است.

با این وجود می توان گفت جنگ رسانه ای که این روزها کلید خورده، مصداق بارز تروریسم اقتصادی است که سفره مردم را هدف قرار داده است.

اما پایان این قسمت از داستان های تقابل ایران و غرب را مدت ها پیش رهبر انقلاب پیش بینی کرده بودند؛ آنجا که در مرداد ماه ۹۷ فرمودند: «جنگ نخواهد شد؛ مذاکره نخواهیم کرد».

انتهای پیام/جام نیوز

جنگ رسانه ای که این روزها کلید خورده، مصداق بارز تروریسم اقتصادی است که سفره مردم را هدف قرار داده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme