https://telegram.me/empireoflies

سعودی و آمریکا رکورددار حمایت توییتری از سنگ‌پراکنی‌های اخیر

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدر روزهای اخیر برخی از عناصر ضدانقلاب وابسته به اجنبی با حمایت رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه‌ی وابسته به دولت‌ غربی، در برخی از شهرهای کشورمان سنگ‌پراکنی کردند که سبب آسیب به اموال عمومی و خصوص شد. در این اغتشاشات که توسط برخی از داعشی‌های وطنی بخصوص عوامل گروهک تروریستی منافقین انجام شد، تعدادی از هموطنانمان کشته شدند.

در پس این اغتشاشات، مخالفان نظام جمهوری‌اسلامی در شبکه‌های اجتماعی فعالیت‌های گسترده‌ای انجام دادند و هشتگ‌هایی مانند #تظاهرات_سراسری و #اعتراضات_سراسری و #iranprotect را در شبکه‌های اجتماعی بخصوص توییتر ترند کردند، تا حداقل شکست میدانی خود را در فضای مجازی جبران کنند.

اما نکته جالب در این اغتشاشات مجازی این بود که بخش عمده‌ای از این توییت‌ها و هشتگ‌ها در خارج از کشور بخصوص آمریکا و عربستانِ سعودی تولید و منتشر شده است. بر اساس بررسی‌ها، میزان توییت‌هایی که در حمایت از اغتشاشات در چند شهر ایران توسط کاربران سعودی انتشار یافته است، بیش از کاربران ایرانی است. این موضوع نشان‌دهده آن است که با وجود انجام اغتشاشات در ایران، اما مردم ایران حتی کاربران شبکه‌های اجتماعی علاقه کمتری به پرداختن و حمایت از این ناآرامی‌ها نسبت به بیگانگان داشته‌اند.

در ذیل تصاویری از پوشش و میزان گستردگی برخی هشتگ‌ها در حمایت از اغتشاشات اخیر آمده است:

در این تصویر میزان پراکندگی انتشار هشتگ #iranprotect در سطح جهان آمده است. نکته جالب آنکه میزان استفاده از این هشتگ در آمریکا، اروپا، سعودی و اسرائیل بیش از ایران بوده و آنها اغتشاشات اخیر برای آنها مهمتر بوده است.

 

نقشه میزان پراکندگی استفاده انتشار توییت‌هایی با هشتگ #iranprotect در شبکه اجتماعی توییتر

نقشه میزان پراکندگی استفاده انتشار توییت‌هایی با هشتگ #تظاهرات_سراسری در شبکه اجتماعی توییتر

نقشه میزان پراکندگی استفاده انتشار توییت‌هایی با هشتگ #تظاهرات_سراسری در شبکه اجتماعی توییتر. میزان انتشار توییت‌ها با این هشتگ در کشورهایی مانند عربستان و اروپا بیش از ایران است.

نمودار کاهش شدید استفاده از هشتگ‌های در حمایت از اغتشاشات در فضای مجازی، پس از ناکامی میدانی آن.

انتهای متن/

در روزهای اخیر برخی از عناصر ضدانقلاب وابسته به اجنبی با حمایت رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه‌ی وابسته به دولت‌ غربی، در برخی از شهرهای کشورمان سنگ‌پراکنی کردند که سبب آسیب به اموال عمومی و خصوص شد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.85 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme