https://telegram.me/empireoflies

وقتی سعودی‌زاده توسط مجری VOA هم مسخره شد!

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: «علیرضا نوری‌زاده» که خود را خبرنگاری مستقل می‌داند، از گذشته متهم به وابستگی به دربار آل‌سعود و سرویس‌های امنیتی سعودی بوده است. وی پس از اعدام آیت‌الله نمر در عربستان به جنبه‌های غیرانسانی و تحریک‌آمیز جنایت سعودی‌ها بی‌توجه است.

نوری‌زاده بارها شهید نمر را فردی خرابکار و وابسته به ایران معرفی کرده است. وی ابتدا ادعا می‌کند که آیت‌الله نمر اقدام مسلحانه علیه پادشاه سعودی انجام داده و سرانجام هنگام رویارویی با پلیس دو نفر از نیروهای پلیس سعودی را با شلیک گلوله زخمی و خود هم زخمی شده است. نوری‌زاده که به کم‌حافظه بودن در بین عناصر اپوزیسیون خارج‌نشین معروف است، چند روز بعد ادعا می‌کند که شیخ نمر در جریان تیراندازی یک پلیس سعودی را کشته است!

این در حالی‌ست که به غیر از حکومت آل‌سعود همه اذعان دارند که شیخ نمر معتقد به اعتراضات مسالمت‌آمیز بوده و هیچ‌گاه مبارزه مسلحانه نداشته است. در این میان حتی یکی از کارشناسان «بی‌بی‌سی فارسی» هم اعتراف کرده که عربستان به این سبب شیخ نمر را اعدام کرده تا خیالش از دست فعالیت‌های او راحت شود، وگرنه هیچ سند قابل استناد و اتکا، حتی در حد روزنامه‌نگاری برای محکوم کردن شیخ نمر وجود ندارد.

اما خیال‌بافی‌های نوری‌زاده در اینجا پایان نمی‌یابد و پس از حمله به سفارت عربستان سعودی در ایران، فرصت را برای دفاع همه‌جانبه از سعودی‌ها غنیمت می‌بیند و حتی عربستان را ناجی ایران می‌نامد.

بر خلاف ادعای نوری‌زاده که مدعی شده رژیم سعودی مانع از حمله نظامی آمریکا به ایران در دوران «جرج بوش» شده، اما اسناد منتشر شده در سایت «ویکی‌لیکس» چیز دیگری می‌گوید و گویا سعودی‌ها چندین بار از آمریکا خواسته‌اند به ایران حمله کنند.

«علیرضا نوری‌زاده» در جریان فاجعه منا برخلاف افکار عمومی ایران و کشورهای دیگر، از رژیم سعودی حمایت کرد و ایران را به سوءاستفاده سیاسی از این فاجعه محکوم نمود. این اپوزیسیون لندن‌نشین که به «سعودی‌زاده» معروف شده، حتی پا را فراتر گذاشت و ایران را به حمایت از گروهک تروریستی داعش متهم کرد و انجام نشدن عملیات تروریستی داعشی‌ها در ایران را دلیل ادعای خود دانست!

جالبترین حمایت نوری‌زاده از رژیم سعودی در ماجرای اعدام شیخ نمر، ادعای تازه او علیه ایران است. وی چند روز پیش گفته بود: “چهار ماه قبل صبح سعودی‌ها از خواب بیدار می‌شوند و در ایران اعدام شده که شش عالم سنی اعدام شدند و چند نفر دیگر هم در نوبت هستند…” اما بررسی‌ها نشان می‌دهد در ۳۷ سال اخیر بعد از انقلاب اسلامی و حتی قبل از آن، هیچگاه عالمی سنی در ایران محکوم به اعدام نشده و این تنها زاییده افکار خائنانه او است.

جولان دادن نوری‌زاده معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که او به تنهایی به اجرای برنامه می‌پردازد، اما کار او به جایی رسیده حتی بزرگترین رسانه‌های ضدایرانی هم نمی‌توانند اراجیف او را بپذیرند و به وی انتقاد می‌کنند و صحت سخنانش را زیر سوال می‌برند.

«علیرضا نوری‌زاده» در یکی از برنامه‌های اخیر «افق» تلویزیون «صدای آمریکا» بار دیگر از رژیم سعودی حمایت کرد و گفت: “مشکلات منطقه بیشتر تقصیر ایران است… ایران جنگ تبلیغاتی تمام عیار آغاز کرده و به یمن نیرو و کارشناس فرستاده و در سوریه همین‌طور و جوانان ایرانی …” مجری «صدای آمریکا» که تحمل سخنان مضحک نوری‌زاد را نداشت با خنده‌ای تمسخرآمیز گفت: “آقای نوری‌زاده نمی‌شود منکر تجاوز عربستان به یمن شد. عربستان سعودی دخالت نظامی آشکار دارد…”

نوری‌زاده خود را فردی مدافع حقوق بشر دانسته و همواره ایران را به دلیل آمار بالای اعدام محکوم می‌کند. حداقل اعدام‌های گسترده اخیر در سعودی فرصت خوبی بود تا او ادعای بی‌طرفی خود را نشان دهد، اما گویا هنوز شیر نفت دربار سعودی برای او جریان دارد.

انتهای پیام/

«علیرضا نوری‌زاده» که خود را خبرنگاری مستقل می‌داند، از گذشته متهم به وابستگی به دربار آل‌سعود و سرویس‌های امنیتی سعودی بوده است. وی پس از اعدام آیت‌الله نمر در عربستان به جنبه‌های غیرانسانی و تحریک‌آمیز جنایت سعودی‌ها بی‌توجه است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.8 ( 3 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme