https://telegram.me/empireoflies

حمایت سرویس‌های امنیتی انگلیس و عربستان از تروریست‌های «الاحوازی»+سند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: هفته گذشته خبری با این مضمون در رسانه های داخلی منتشر شد که برخی نمایندگان مجلس بحرین با طرح ادعایی خواستار جدایی  “استان خوزستان” تحت عنوان “اهواز” از جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور مستقل شدند.

این ادعا در حالی از طرف مجلس نمایندگان کشور کوچک بحرین مطرح شده است که این کشور مساحتی به اندازه یکی از شهرهای استان خوزستان ندارد و در حال حاضر با اشغال کشور  خود از طرف سعودی ها مواجه است.

برای رسیدن به ریشه چنین ادعایی لازم است گذری به تحولات ماههای گذشته داشته باشیم تا به اهداف پنهانی چنین ادعاهای مضحکی پی ببریم.

چندی پیش نشستی در کپنهاگ دانمارک با عنوان “مقاومت ملی احواز و عاصفه الحزم” توسط سرویس های امنیتی عربستان و انگلیس برگزار شد در این نشست که گروهک های تروریستی منطقه مانند:

پژاک و جیش العدل نیز حضور داشتند راهکارهای ایجاد ناامنی و تنش در خوزستان جهت مقابله با افزایش نفوذ ایران در منطقه توسط گروهک های تروریستی حاضر در نشست بررسی شد.

 

نشست گروهک های تروریستی در کپنهاگ
 

این نشست زمانی به ادعای مطرح شده توسط نمایندگان بحرین مربوط می شود که بدانیم هیاتی از این کشور برای حضور در این برنامه به کپنهاگ سفر کرده بود که در این هیات نمایندگانی از طیف وهابی-تکفیری این کشور که با اکثریت افراطی مجلس بحرین ارتباط نزدیکی دارند حضور داشتند افرادی چون ولید طباطبایی و ناصرالفضاله که سوابق سوء آن ها در افراط گرایی مشهور است.

از طرفی حضور پررنگ  رسانه های بحرین  مانند: الوطن و الحیات درنشست کپنهاگ نشان دهنده برنامه از پیش تعیین شده جهت هماهنگی لازم برای رسانه ای کردن اقدامات آتی می باشد.

بیانیه پایانی این نشست نیز گواهی بر مرتبط بودن حضور بحرینی ها در کپنهاگ با ادعای مطرح شده توسط نمایندگان مجلس این کشور می باشد چرا که در بیانیه پایانی نشست، گروهک های تروریستی از

کشورهای عربی می خواهند که در جهت به رسمیت شناخته شدن کشوری با نام مجعول”احواز” حمایت سیاسی کنند.

 همچنین پیش از برگزاری نشست کپنهاگ گروهک های تروریستی الاحوازی در جلسه ای مشترک با برخی عناصر سرویس جاسوسی انگلستان mi6 و نمایندگان حزب کارگر این کشور دستور کار نشست

کپنهاگ و هماهنگی های لازم برای برپایی چنین برنامه ای را بررسی کردند.
 

نشست تروریست های الاحوازی با عناصر سرویس جاسوسی انگلیس در لندن

این جلسه مشترک با هدایت دوخی محمدالحصبان دبیرکل انجمن وکلای عرب برگزار شد شخصی که به همراه انورمالک الجزایری محور اصلی نشست کپنهاگ نیز می باشد انور مالک از عناصر سازمان اطلاعات الجزایر است که سال هاست مبادرت به آموزش انقلاب های نرم در غرب آسیا دارد و ارتباط نزدیکی با گروهک های تروریستی تجزیه طلب خوزستان برقرار کرده است.

جالب توجه اینجاست که کلید اقدام مضحک نمایندگان مجلس بحرین در ابتدا توسط دبیرکل انجمن وکلای عرب در نشست  اتحادیه وکلای عرب در مراکش زده شد در این نشست که با حضور تعداد کمی از نمایندگان وکلای کشورهای عربی برگزار شد پس از کشمکش بسیار، محمدالحصبان با توجه به برنامه از پیش تعیین شده رای به حضور نماینده تروریست های الاحوازی در اتحادیه وکلای عرب داد تا بدین وسیله گام اول را برای حمایت سیاسی از تروریست ها برداشته باشد.
 

نشست اتحادیه وکلای عرب -مراکش

با توجه به چالش های بزرگ عربستان در منطقه و افزایش موج بیداری اسلامی در بین کشورهای عربی به نظر می رسد تکرار چنین ادعاهای واهی از طرف کشورهای کوچک حاشیه خلیج فارس در آینده نیز صورت بگیرد تا به گمان خود مردم ولایتمدار خوزستان را تحت تاثیر قرار داده و مانع توسعه ارتباط ایران با کشورهای عربی شوند.

انتهای پیام/دانا

هفته گذشته خبری با این مضمون در رسانه های داخلی منتشر شد که برخی نمایندگان مجلس بحرین با طرح ادعایی خواستار جدایی “استان خوزستان” تحت عنوان “اهواز” از جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور مستقل شدند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme