https://telegram.me/empireoflies

سرنوشت نامعلوم جوانان در زندان‌های تاریک و مخوف اداره آگاهی سعودی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدر راهروها و اتاق‌های تاریک اداره آگاهی سعودی، شکنجه و ظلم و ستم افسران سعودی پنهان مانده است و روز به روز نگرانی خانواده صدها زندانی از سرنوشت نامعلوم فرزندانشان افزایش می‌یابد.

پرنده مرگ بر سر اجسادی می‌چرخد که زیر شکنجه نقش بر زمین شده‌اند؛ از یک گوشه صدای فریاد به گوش می‌رسد و از گوشه‌ای دیگر صدای سیلی و شلاق؛ بین دیوارهای پوسیده صدای آه و ناله می‌پیچد و تصاویری پیش چشم زندانیان زنده شده و اندکی بعد محو می‌شود.

این وضعیت کسانی است که در زندان‌های آگاهی سعودی به‌بند کشیده شده‌اند؛ جایی که سوز و گداز زندانیان با وجود تمام تلاش‌های آل‌سعود برای پنهان کردن موارد نقض حقوق زندانیان به‌دست جلادانشان برملا شده و سبب شرم است.

یک زندانی از شدت شکنجه در خود پیچیده و دیگری در فراق فرزندان و خانواده‌اش اشک می‌ریزد و یکی دیگر از شدت دلتنگی و اشتیاق عکس کودکانش یک لحظه از ذهنش بیرون نمی‌رود، در دست دارد تا از این طریق در تاریکی سلول، به‌دنبال روشنایی باشد.

در این شرایط انتظار و امید همچنان در دل زندانیان و خانواده‌هایشان زنده است.

حکایت درد و رنج حسن اللباد و محمد المصلاب

“جلال حسن اللباد” و یوسف محمد المصلاب دو جوانی هستند که نیروهای تا دندان مسلح سعودی با بی رحمی آنان را اندکی پیش از حمله به شهرک العوامیه، روانه زندان کرده و برای توجیه زندانی کردن این دو جوان بی‌گناه داستان‌های دروغین سر هم کردند.

در طول چند روز بدن لاغر آنان با شکنجه و فشار بی‌سابقه‌ای روبه‌رو شد تا جایی که زیر کتک و شلاق و شوک الکتریکی از نظر فیزیکی و روانی آسیب دیدند.

حمله نیروهای تا دندان مسلح سعودی به چند محله مسکونی در قطیف

چهارشنبه ۲۲ فوریه ۲۰۱۷ نیروهای ویژه و تیم‌هایی از نیروهای آگاهی سعودی کاملاً مسلح محله الکویکب در قطیف را هدف حمله گسترده قرار داده به تعدادی از منازل مسکونی یورش بردند. در یکی از این حملات منزل خانواده اللباد هدف حمله قرار گرفت و نیروهای ویژه و چند نیروی آگاهی زیر باران گلوله و تیربار وارد منزل او شدند.

این حمله خشونت‌آمیز و چهره‌های نقاب‌زده، اعضای خانواده اللباد از کوچک تا بزرگ و زن و مرد را وحشت‌زده کرد.

حسن اللباد پیش چشم اعضای خانواده زیر چکمه نیروهای سعودی

نیروهای سعودی به‌سرعت وسایل منزل را شکسته و بعد از اینکه سبب وحشت اعضای خانواده شدند، به‌سمت جلال حسن اللباد حمله کردند و دست‌های او را بسته و پیش چشم اعضای خانواده او را روی زمین کشیدند در حالی که او را با چکمه از ناحیه سر، شکم و کمر زیر کتک گرفتند.

صدای فریاد خانواده که در تلاش برای جلوگیری از حمله نیروهای امنیتی به جلال حسن بودند، بلند شده بود؛ آنان تلاش می‌کردند بدانند چرا او را دستگیر کرده و زیر کتک گرفته‌اند اما پاسخی جز حمله با قنداق‌های تفنگ نثارشان نشد.

حبس بدون دادگاه و وکیل و حتی حداقل شرایط بهداشتی و انسانی

حسن اللباد در شرایط مبهم و به‌دلایلی که تا امروز مشخص نشده است، بازداشت شد و نیروهای آگاهی او را روانه بازداشتگاه کردند و در سلول‌هایی که نشانی از بهداشت در آن نبوده و بوی رطوبت و خون به مشام می‌رسد، حبس کردند.

در آنجا حمام برای زندانیان ممنوع است و برای استفاده از سرویس بهداشتی با محدود

در راهروها و اتاق‌های تاریک شکنجه اداره آگاهی سعودی زندانیانی به‌بند کشیده شده‌اند که به‌دلایل نامعلوم بازداشت شده‌اند و از سرنوشت آنان هیچ خبری در دست نیست.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies
theme