https://telegram.me/empireoflies
در حالی که آمریکا همچنان به افزودن بر شمار تحریم ها علیه دیگر کشورها ادامه می دهد، کشورها با فاصله گرفتن از اسکناس سبز آمریکایی در پی حفاظت از خودشان هستند.

سرنوشت محتوم دلار سقوط است

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغبه گفته  جیم راجرز که از سرمایه گذاران معروف است، ایالات متحده از جمله دلار، آشوب اقتصادی بزرگی را پیش رو دارد. بدهی های فزاینده این کشور فقط به وخیم تر شدن آینده دلار کمک می کند و به گفته راجرز وضعیت آن تنها بدتر از قبل می شود.
راجرز می پذیرد که او همچنان مقدار زیادی دلار آمریکا را در تملک خود دارد، اما نه به این دلیل که دلار ارز مطلوبی است. او در گفتگو با راشا تی وی در حاشیه «کنفرانس اقتصادی شرق در ولادی وستک» گفت که دلار  در حال سقوط و سوختن است. او در جواب این سئوال که «پس توضیح می دهید که چرا شما هنوز مالک دلار هستید؟» گفت به این دلیل که آشوب بیشتری در راه است. در شرایط هرج و مرج و آشوب مردم در پی بهشتی امن برای دارایی های خود هستند، برای همین به سمت دلار خواهند رفت. این کار امنی نیست بلکه آنها فکر می کنند که امن است.»

اما  به دلیل معضل تداوم دار بدهی ها که در نهایت در صورت تک تک آمریکاییان منفجر خواهد شد، کشورهای زیادی در حال خلاص کردن خود از شرّ ایالات متحده هستند. در حالی که دولت ها می کوشند از طریق افزایش دادن مالیات ها بر مشکل بدهی های خود غلبه کنند، مردم معمولی مجبور به تکمیل درآمدهای خود با کمک وام ها هستند که باعث می شود چرخه ای شکل بگیرد که انتظار می رود بسیار خطرناک باشد.
«بدهی جهانی در حال رسیدن به نقطه ای است که بخش اعظم آن هرگز بازپرداخت نخواهد شد و در حالی که دولت ها به هزینه کردن در ریخت و پاش های خود ادامه می دهند و و بدهی ها همچنان افزایش پیدا می کند، آینده اقتصاد تیره و تار به نظر می رسد. اطلاعات اقتصادی بسیار زیادی وجود دارد که نشان می دهد در سال ۲۰۱۸  ما شاهد یک فروپاشی اقتصادی و فروپاشی بازار سهام خواهیم بود. بیل گراس در سال ۲۰۱۷ گفت که «سیستم مالی متکی بر اهرم های فراوان ما، به کامیونی با بار نیتروگلیسیرین در جاده ای پر دست انداز می ماند.» کافی است یک حرکت اشتباه صورت گیرد تا همه چیز به هوا برود. هنگامی که این انفجار رخ دهد، سراسر جهان را یک بحران مالی در ابعادی حماسی فرا خواهد گرفت که هیچگاه تا پیش از آن مشاهده نشده است.»
و زمانی که حباب بدهی ها سرانجام بترکد، وضعیت دلار از همه وخیم تر خواهد شد. این سرمایه گذار توضیح می دهد که پول آمریکا همچنان به حرکت صعودی خود ادامه می دهد، اما تمام این فرایند یکسره دستکاری شده است، همانطور که خیلی از کشورها نظیر روسیه، چین و ایران و دیگران هم اکنون تلاش دارند خود را از شرّ پول آمریکا خلاص کنند و در عین حال ذخایر طلای خود را افزایش دهند. راجرز پیش بینی می کند که «ظرف چند سال آینده دلار آمریکا جایگاه خود را به عنوان ارز  جهانی مسلط از دست خواهد داد» و می افزاید که در گذشته و همراه با تغییر وضعیت، جهان همیشه از پول های مسلط  دور شده است.

اما راجرز این را نیز می گوید که دلیلی برای نگرانی وجود ندارد، چرا که این «یک مصیبت نیست» بلکه صرفا یک واکنش تاریخ  و شورش علیه قدرت تمامیت خواهانه ای است که در ذات بشر نهفته است. «پول های دیگری نیز بوده اند که همگی زمانی این جایگاه را داشته اند اما وقتی  از حد خود تجاوز کردند و دیگر مطلوب نبودند، جایگاه خود را از دست دادند…مردم از قدرت واشنگتن خوششان نمی آید، بنابراین در حال دور شدن از آن و یافتن راه هایی برای خلاص کردن خودشان از دلار هستند. این اتفاق در سراسر تاریخ رخ داده است. اتفاقی که برای پوند استرلینگ نیز افتاده و… خودتان باقی داستان را می دانید.»

راجرز می گوید: «اکنون همه تلاش دارند خود را از شر دلار خلاص کنند. و این کار اشتباهی نیست. در حالی که آمریکا همچنان به افزودن بر شمار تحریم ها علیه دیگر کشورها ادامه می دهد، کشورها با  فاصله گرفتن از اسکناس سبز آمریکایی در پی حفاظت ازخودشان هستند. این آغاز پایان سلطه جهانی دلار آمریکاست و در نقطه ای درس سختی را به عشاق سینه چاک دولت های بزرگ در همه جا خواهد داد.»
نویسنده: مک سالوو (Mac Slavo)  روزنامه نگار
منبع: yon.ir/JIY3x

انتهای پیام/فارس

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

در حالی که آمریکا همچنان به افزودن بر شمار تحریم ها علیه دیگر کشورها ادامه می دهد، کشورها با فاصله گرفتن از اسکناس سبز آمریکایی در پی حفاظت از خودشان هستند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme