https://telegram.me/empireoflies
سردبیر یک نشریه آمریکایی می‌گوید: ایالات متحده با پشت کردن به کردها در سوریه، پیام نگران‌کننده‌ای به خاورمیانه داد.

سردبیر نیویورکر: واقعیت تلخ است ما پشت کردها را خالی کردیم

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغسردبیر یک نشریه آمریکایی می‌گوید: ایالات متحده با پشت کردن به کردها در سوریه، پیام نگران‌کننده‌ای به خاورمیانه داد.

سردبیر نیویورکر با اشاره به خالی کردن پشت کردها در سوریه توسط آمریکا و حمله همزمان ترکیه گفت: پشت کردن دونالد ترامپ به کردها که متحد واشنگتن در جنگ علیه داعش بودند، پیامی خطرناک را در سراسر منطقه خاورمیانه و جهان اسلام منتشر می‌کند.

شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان از سردبیر نیویورکر پرسید: در بیانیه‌ای که از سوی فرماندهان کرد «نیروهای دموکراتیک سوریه» علیه آمریکا انتشار یافت آمده است که آمریکا آنها را رها کرده تا سلاخی شوند و آمریکا‌یی‌ها آنها را فروخته‌اند و آنها به دنبال جایگزینی چون روسیه برای محافظت از خود در برابر حمله ترکیه هستند، این موضوع چه تاثیری می‌تواند به همراه داشته باشد و آیا کردها را باید در این خصوص ملامت کرد؟» «راد» در پاسخ گفت: من شبه‌نظامیان کرد را در این زمینه ملامت نمی‌کنم، چرا که این چیزی است که ولادیمیر پوتین در سوریه به دنبال آن بود که کردها به سوی مسکو روی آورند و مسکو قدرت بیشتری در منطقه به دست آورد.

وخیم‌تر شدن اوضاع در شمال سوریه منجر به خروج آمریکا از منطقه می‌شود و این هدفی است که ولادیمیر پوتین سال‌ها به دنبال آن بوده است.

وی افزود: فکر نمی‌کنم که برای ترامپ در این باره خط قرمزی در سوریه وجود داشته باشد تاکنون شمال سوریه با شکست داعش توسط نیروهای کرد وضعیت با ثباتی پیدا کرده بود اکنون با تجاوز نظامی ترکیه، شبه‌نظامیان عرب که علیه کردها می‌جنگند مورد حمایت ترکیه قرار دارند، شبه‌نظامیان عرب در این درگیری‌ها دخیل هستند که منجر به ایجاد وضعیت پرآشوب در این بخش از سوریه برای مدتی طولانی خواهد شد.

وی در ادامه گفت: این کردها بودند که موجب شسکت داعش در شمال سوریه و برچیده شدن خلافت‌ آنها در این منطقه شدند، به یاد داشته باشیم در مدت پنج سال نبرد با داعش، تنها ۲۰ آمریکایی در سوریه کشته شدند، اما کردها نزدیک به ۱۱ هزار قربانی دادند و اکنون آمریکا آنها را رها کرده است، این عمل ترامپ و آمریکا پیامی نگران‌کننده می‌فرستد؛ که چگونه آمریکا پشت به آنها می‌کند، متحدانی که در جنگ با تندروها کشته‌های فراوانی می‌دهند اکنون آمریکا این‌گونه با آنها رفتار می‌کند.

انتهای پیام/مشرق

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme