https://telegram.me/empireoflies

چند سوال از سران منافقین؛ فاصله ادعا تا عمل

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: «مریم رجوی» سرکرده گروهک تروریستی منافقین چند روز پیش در مراسمی که توسط این گروهک به‌مناسبت روز جهانی لغو اعدام برگزار شده بود، طی سخنرانی از پیش آماده‌شده‌ای گفت: “ما در پی نظم تازه‌یی هستیم بر اساس آزادی، دموکراسی و برابری …”

«مریم رجوی» که در برابر برخی هواداران گروهک منافقین و حامیان غربی این گروهک سخن می‌گفت، بار دیگر در غربت لاف زد و گفت: “طرح ما برای آینده ایران، پی‌‌ریزی یک قضاییه مستقل و پویا و آزاد است. طرح ما دفاع از ارزشهای دموکراتیک و آزادی، برابری و حریم زندگی خصوصی آحاد مردم است. طرحی که در آن هیچ کس خودسرانه دستگیر نمی‌شود، شکنجه ممنوع است. از هیچ متهمی حق دفاع و داشتن وکیل سلب نمی‌شود، اصل برائت محترم شمرده می‌شود و هیچ کس و به خصوص هیچ زنی، در برابر خشونت و تعدی و نقض آزادی از دسترسی به عدالت محروم نیست …”

این سخنان در حالی مطرح شد که «حنیف حیدرنژاد» یکی از اعضای جداشده فرقه رجوی، طی نامه‌ای سرگشاده به این سخنان «مریم رجوی» پاسخ داد و نوشت: “در دنیای سیاست این حرف‌های قشنگ نیستند که می‌توانند در مردم اعتماد ایجاد کنند، بلکه میزان پایبندی و عمل به آن شعارهاست که مشخص می‌کند آیا فرد و جریانِ مدعی آن شعارها قابل باور است یا نه؟ در کشورهای غربی (مثلا در آلمان) در انتخابات مختلف (انتخابات سراسری یا محلی) بین ۳۰ تا ۵۰ درصد دارندگان حق رای در انتخابات شرکت نمی‌کنند. یک دلیلِ مهم این رفتار بی‌اعتمادی آنها به سیاستمداران و احزاب سیاسی است. احزابی که حرف و شعارهای قشنگ میزنند ولی به آن پایبند نیستند. با این وجود، رهبران این احزاب در مقابل رسانه‌های عمومی و خبرنگاران و مردم کوچه و بازار پاسخگو هستند. اگر چه آنها تلاش می‌کنند تا در مصاحبه‌ها و جلسات گفتگو با مردم، با کلی‌گوئی از پاسخ دقیق و مشخص به سوالات فرار کنند، اما رسانه‌ها به خوبی این رفتار، و گفته‌های قشنگ پیشین را با هم مقایسه کرده و به نحو عمیق‌تری پرمداعائی و فریبکاری آن احزاب یا سیاستمداران را برای افکار عمومی روشن می‌کنند.

به نظر می‌رسد «مریم رجوی» برخی لغات و واژه‌ها را از فرهنگ سیاسی کشورهای دمکراتیک برگرفته، بدون آنکه خود را به نیمه دیگر قوائد بازی سیاست، یعنی پاسخگوئی متعهد بداند. «مریم رجوی» از یک نظم جدید برپایه دمکراسی سخن می‌گوید، بی‌آنکه توجه کند که از مهمترین مشخصه‌های یک سیستم دمکراتیک، شفافیت و پاسخگوئی رهبران سیاسی و مسئولین آن می‌باشد. چرا «مسعود رجوی»، «مریم رجوی» و دیگر رهبران سازمان مجاهدین حاضر به پاسخگوئی به سوالات منتقدین و مخالفین خود یا روزنامه‌نگاران آزاد نبوده و سوالات آنها در زمینه‌های مختلف، از جمله شکست‌های استراتژیک و سیاسی و یا نقض حقوق بنیادین انسانی اعضاء این سازمان را بدون پاسخ می‌گذارند؟ بنظر می‌رسد برخلاف ادعاها و بجای ارزش‌های دمکراتیک، این ارزش‌ها و مناسبات توتالیتاریستی است که در مناسبات حاکم بر سازمان مجاهدین و پیرامون آن حاکمیت دارد.

اگر «مریم رجوی» از کمپ لیبرتی در عراق به عنوان یک زندان سخن می‌گوید، چرا امکان برقراری ارتباط تلفنی مستقیم ساکنین لیبرتی با بستگانشان را برقرار نمی‌کند و چرا به سوالات بی‌شمار خانواده‌ها و بستگانِ ساکنین لیبرتی پاسخ نمیدهد؟ اگر «مریم رجوی» از انتخاب آزاد برای داشتن هرگونه اعتقاد سخن می‌گوید، پاسخ دهد؛ چرا اعضاء این سازمان برای وفاداری به رهبرعقیدتی زیر فشار و ترور روانی قرار گرفته و چرا آنانی که حاضر نیستند این مناسبات را قبول کرده و خواهان جدائی از آن می‌شوند را در نشست‌های جمعی و عمومی مورد آزار و توهین و فشار روانی قرار می‌دهند؟ «مریم رجوی» از باور به ارزش‌های حقوق بشری، منع شکنجه و اعدام سخن می‌گوید. اگر چنین است، چرا این سازمان در مورد ادعاهای جداشدگان از سازمان مجاهدین در مورد وجود زندان و شکنجه در این سازمان در قرارگاه اشرف در عراق، سکوت می‌کند؟ اگر این سازمان با مجازات اعدام مخالف است، چرا در مورد ادعاهای متعدد صدور حکم اعدام در این تشکیلات، حتی در مورد بالاترین افراد تشکیلات، از جمله صدور حکم اعدام برای «علی زرکش»  که زمانی جانشین «مسعود رجوی» بوده، پاسخ نمی‌دهد؟

«مریم رجوی» از پایبندی به حاکمیت قانون و احترام به اصل برائت سخن می‌گوید. اگر چنین است، پاسخ او به فتوای «مسعود رجوی» در مورد به مجازات رساندن مخالفین و جدا شدگان از سازمان مجاهدین چیست؟ در مورد سخنان علنی و آشکار «مهدی ابریشمچی» از رهبران این سازمان در تلویزیون رسمی منافقین و تائید و تشویق او برای «بند از بند پاره کردن» مخالفین این سازمان، چه توضیحی می‌دهد؟ در مورد اطلاعیه‌های طولانی، صدور حکم و اتهامات بی‌پایه و اساس علیه … جداشدگان از سازمان مجاهدین و «شورای ملی مقاومت» چه می‌گوید؟

«مریم رجوی» از احترام به حریم خصوصی افراد سخن می‌گوید، حال آنکه اعضای سازمان مجاهدین خلق، موظف به گزارش نویسی‌های روزانه و هفتگی در مورد خواب‌ها و تصورات جنسی خود می‌باشند. آنها برای پذیرش طلاق‌های اجباری زیر فشار قرار می‌گیرند. چرا کودکان از خانواده‌ها جدا شده و ارتباطات آنها با والدینشان قطع شد؟ پاسخ «مریم رجوی» به این ادعاها که از سوی افرادی با سوابق طولانی در درون سازمان مجاهدین، که این تشکیلات را ترک کرده‌اند، چیست؟

سکوت، عدم شفافیت و در مقابل، توهین و تهمت و تهدیدِ مخالفین و پرسشگران نشان‌دهنده آن است که سازمان مجاهدین با ارزش‌های دمکراتیک بیگانه و حتی با آنها ضدیت می‌ورزد. «مریم رجوی» باید بداند در عصر حاضر شفافیت، پاسخگوئی و مسئولیت‌پذیری، مشخصه اصلی فعالیت سیاسی و موفقیتِ دراز مدت رهبران و احزاب سیاسی می‌باشد. فریبکاری، دروغ و سخنان فریبنده، تنها تاثیرات کوتاه مدت داشته و بعد از مدتی به دلیل تکرار و تکرار و باز هم تکرار، بی‌آبروئی و بی‌اعتباری بیشتر را دامن میزند …”

انتهای پیام/

«مریم رجوی» سرکرده گروهک تروریستی منافقین چند روز پیش در مراسمی که توسط این گروهک به‌مناسبت روز جهانی لغو اعدام برگزار شده بود، طی سخنرانی از پیش آماده‌شده‌ای گفت: “ما در پی نظم تازه‌یی هستیم بر اساس آزادی، دموکراسی و برابری …”

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.5 ( 3 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme