https://telegram.me/empireoflies

پس‌گرفتن یک سد از تروریست‌های داعش توسط ارتش عراق

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: این درگیری روز شنبه بین عناصر گروه تروریستی داعش و نیروهای دولتی در اطراف شهر ‘المقدادیه’ در استان دیالی در ۹۰ کیلومتری بغداد رخ داد.

یک افسر ارتش عراق در این رابطه گفت: در حال حاضر این سد را به کنترل خود درآورده ایم و درگیری ها با کشته شدن هفت عنصر تکفیری پایان یافته است.

براساس این گزارش، نیروهای مردمی شیعه از جمله شاخه نظامی بدر و ‘عصائب اهل الحق’ و ‘گردان های صلح’ در کنار نیروهای ارتش برای پس گرفتن این سد شرکت داشتند.

در جریان درگیری روزهای اخیر، دستکم ۱۲ تن از نیروهای وابسته به گردان های صلح کشته و در شهر نجف به خاک سپرده شدند.

تکفیری های وابسته به گروه تروریستی داعش ماه اوت گذشته سد بزرگ موصل را به مدت چند روز تحت کنترل خود درآورده بودند اما نیروهای عراقی و کرد آن را پس گرفتند.

تروریست های تکفیری داعش از ۹ ژوئن (۱۹خرداد) با حمله به شمال و غرب عراق بخش هایی از این مناطق را اشغال کرده اند.

این گروه تروریستی که با حمایت غرب و برخی از کشورهای همپیمان آمریکا در منطقه ایجاد شده، جنایات هولناکی را در سوریه و عراق مرتکب شده است.

آمریکا و انگلیس که از حامیان تشکیل و تقویت داعش در کشورهای سوریه و عراق به شمار می روند، در پی رخدادهای اخیر مدعی رهبری یک ائتلاف جهانی برای مقابله با این گروه شده اند.

ائتلاف موسوم به ائتلاف بین المللی مبارزه برعلیه گروه تروریستی داعش به سرکردگی آمریکا پس از اجلاس سران ناتو در شهر ولز انگلیس اعلام موجودیت کرد.

به باور بسیاری از ناظران: رویکرد این ائتلاف با ابهامات جدی مواجه است و در اهتمام آن برای مبارزه ریشه ای و صادقانه با تروریسم تردید اساسی وجود دارد زیرا داعش به عنوان یک گروه تروریستی تغذیه شده از سوی غرب و کشورهای عربی منطقه شناخته می شود که تا چند هفته پیش مورد حمایت آمریکا و اعراب بود اما اکنون همان کشورها از تشکیل ائتلافی با ادعای مبارزه با آن سخن می گویند.

انتهای پیام/ایرنا

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme