https://telegram.me/empireoflies

سخنان غیرمنتظره کارشناس بی‌بی‌سی درباره ایران+فیلم

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: علی علیزاده، تحلیلگر سیاسی شبکه بی بی سی فارسی در آخرین حضور خود در یکی از برنامه‌های این شبکه، بر خلاف میل گردانندگان این شبکه، به دفاع از استراتژی‌های نظام پرداخت.

در ابتدای برنامه یکی از کارشناسان حاضر در استودیو که با سیاه نمایی همیشگی، ادامه یافتن جنگ ایران و عراق پس از آزادسازی خرمشهر را نوعی بحران سازی از جانب ایران قلمداد نمود، با پاسخ کوبنده علیزاده مواجه شد که وی را مجبور به بازپس گیری این ادعای خود کرد.

علیزاده در پاسخ این ادعای کارشناس اظهار کرد: «این افسانه که در سال ۶۱ پس از آزادی خرمشهر جنگ می توانست متوقف شود، افسانه ای بسیار عجیب و غیر منطقی است. فرماندهان ارتش هم می دانستند که باید مقداری پیش روی کنند و بعد بتوانند صلح کنند. و این از منظر عملگرایانه بود، زیرا صدام دیوانه ای بیش نبود چونکه در کویت دیدیم. اگر جمهوری اسلامی در خرمشهر متوقف شده بود، صدام دو هفته بعد حمله می کرد، همانطور که پس از قطعنامه ۵۹۸ باز مرصاد راه انداخت و حمله کرد. بنابراین این یک افسانه ای بیشتر نیست. جمهوری اسلامی به دنبال ثبات و امنیت خودش بوده».

این تحلیلگر سیاسی در ادامه به حضور ایران در سوریه اشاره می کند که برخی آن را مداخله جویانه پنداشته‌اند و در پاسخ آنان می‌گوید: «همگان می دانند که مقصران سوریه بیشتر از هر کسی آقای اردوغان و عربستان بوده و ایران به درخواست اسد آنجا وارد شده است».

علیزاده ادعای به وجود آمدن داعش به سبب ایران را همدستی اپوزیسیون ایران با خواسته آمریکا می داند.

وی در بخشی دیگر مقایسه میان ایران و ترکیه و مصر پرداخته و توهم به کار بردن خشونت در برچیدن فتنه سال ۸۸ را غیر منصفانه توصیف کرد. زیرا پس از کودتای نافرجام ترکیه شاهد تصفیه ارگانهای دولتی و نظامی ترکیه از هواداران کودتا توسط اردوغان بودیم و همچنین اقدامات پیشگیرانه ای که السیسی در مصر برای از بین بردن مخالفان خود انجام داد، بهترین گواه بر رعایت رأفت و گذشت حاکمان ایران دانست.

به نظر می رسد چنین سخنان بی سابقه ای در شبکه انگلیسی بی بی سی نشان از آشکار شدن بسیاری از حقایق برای تحلیلگران مسائل سیاسی می دهد.

دانلود

انتهای پیام/جام نیوز

علی علیزاده تحلیلگر مسائل سیاسی ادامه یافتن جنگ تحمیلی پس از آزادسازی خرمشهر را یک تاکتیک صحیح نظامی توصیف کرده وترکیه و عربستان را مقصران اصلی جنگ سوریه معرفی می کند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme