https://telegram.me/empireoflies

ستاره درخشش با شکایت اخراجی های VOA به دادگاه رفت

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: وضعیت صدای آمریکا به حدی بحرانی شده که در یک سال گذشته تقریبا به صورت مداوم هر هفته این شبکه با یک بحران مواجه بوده و سطح برنامه های این شبکه نیز به شدت نزول کرده چرا که از سردبیر تا مجری های کارکشته این مجموعه هر از چند گاهی از این شبکه اخراج می شوند. از زمان پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات آمریکا، ستاره درخشش، مدیر بخش فارسی‌ صدای آمریکا، به هر اقدامی دست زده است تا در ریاست خود باقی‌ بماند.

 پریسا فرهادی از تلویزیون صدای آمریکا کنارگیری کرد.پریسا فرهادی در حالی پس از سیزده سال از صدای آمریکا کنارگیری می کند، که در سایه مدیریت ستاره درخشش،بسیاری از کارکنان این شبکه یا مجبور به ترک کار خود شده اند، یا اخراج شده، و یا ممنوع التصویر‬‎ هستند.

البته میزان شکایت از مدیر صدای آمریکا در حال حاضر بسیار از قبل شده ولی ظاهرا یان شکایت ها اکنون به جایی رسیده که دولت آمریکا دیگر نمی تواند در مقابل آن بایستد. سال گذشته خبری منتشر شد که دو تن از کارکنان سابق بخش فارسی “صدای آمریکا”  با طرح دعوی، “ستاره درخشش” مدیر بخش فارسی این شبکه و بخش مدیریتی کل این رسانه (BBG) را به دادگاه فراخوانده اند.

در آن زمان “علی هریسچی” وکیل “اردوان روزبه” و “سهیلا جنگ‌جو”، در پیام ویدیویی، اتهام وارده به مدیران صدای آمریکا را نقص حق آزادی بیان خواند.این شکایت که در نهم ماه می سال تحویل دادگاه شده است، به طور مشخص اشاره دارد که آقای روزبه و خانم جنگ‌جو، شاکیان این دعوا، شکواییه‌ای را در دادگاه فدرال در واشنگتن طرح نموده‌اند که به موجب آن مدعی‌ هستند خانم درخشش و بخش مدیریتی صدای آمریکا(BBG) عامدانه و معاندانه اقدامات تنبیهی را علیه این دو شخص صرف به دلیل استفاده این افراد از حق آزادی بیان که از متمم اول قانون اساسی ایالات متحده آمریکا نشات گرفته است، اعمال نموده‌اند.

حال ستاره درخشش مدیر بخش فارسی صدای آمریکا،و سهیلا جنگجو همکار اخراجی این تلویزیون را،در مقابل «دفتر حقوقی هریسچی» وکیل جنگجو دیده شده اند.

صبح روز دوشنبه ۴ دسامبر/ ۱۳ آذر،ستاره درخشش در حضور نماینده دادگاه،در دفتر وکیل شاکی به سوالات حقوقی پاسخ‌ داد.استشهاد شهادتنامه «Deposition» درخشش نزدیک به سه ساعت طول کشید.

در پرونده شکایت سهیلا جنگجوعلیه ستاره درخشش تاکید شده است:حقوق شهروندی و آزادی بیان او به طور مستقیم و از سوی درخشش نقض شده است. دراین شکایت همچنین آمده است که ستاره درخشش در عملی تلافی جویانه به دلیل امضای یک فراخوان در حمایت از سیامک دهقان پور،که در دوران مدیریت او ممنوع التصویر شده است، خانم جنگجو را از صدای آمریکا اخراج کرده‌ است.

شایان ذکر است که این اولین جلسه‌ای است که مدیر بخش فارسی صدای آمریکا به طور مستقیم به سوالات وکیل خانم جنگجو پاسخ داده است. خانم درخشش در این پرونده شخصا طرف شکایت می‌باشد.در خصوص صدای آمریکا چهار شکایت دیگر در حال حاضر از طرف شاکیان مختلف در جریان است.پیش از ستاره درخشش تعدادی از کارمندان و شاهدان این پرونده برای توضیحات احضار شده بودند.

لازم به توضیح است که سهیلا جنگجو همسر پیشین مهدی فلاحتی است، که با رانت فلاحتی در زمانی که همسر وی بود در صدای آمریکا استخدام شد. ولی بعد ها به دلیل روابط نامشروعی که فلاحتی با چند همکار خانم در صدای آمریکا برقرار کرد که یکی از آنها تجاوز به الهام ستاکی همکار وی در برنامه صفحه آخر بود از وی جدا شد و بلفاصله از این شبکه اخراج شد.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme