https://telegram.me/empireoflies

سبک جدید رسانه‌های فارسی زبان در جذب جاسوس‌های وطنی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: سال هاست که رسانه های غربی و در امتدادشان سازمان های جاسوسی دولت های متخاصم از نداشتن منابع مطلع داخلی که بتوانند در بزنگاه های خبری دست این رسانه ها را بگیرند و یا افرادی که بتوانند با شیوه های خاص خبری اطلاعات و اخبار حیاتی را جمع آوری نمایند همواره در مضیغه هستند یا اساسا چنین افرادی را در داخل فضای ایران ندارند.

رسانه های بیگانه در صددند از راه های مختلفی به اطلاعات و آمار های مهم دولتی و عرصه های اجتماعی دست پیدا کنند. در سال های اخیر با افزایش وسایل ارتباط جمعی اعم از شبکه های اجتماعی و دیگر نرم افزار های ارتباط آنلاین بسیاری از این رسانه ها پدیده شهروند خبرنگار را برای ارتباط گرفتن با فضای داخل ایران پی ریزی نمودند که در این پروژه بسیاری از افراد بدون این که خود بدانند اطلاعات ذی قیمتی را به راحتی در دسترس رسانه ها بیگانه و در امتداد آن سازمان های جاسوسی غرب قرار می دادند.این پدیده متاسفانه هم اکنون نیز ادامه دارد ولی این افراد از آنجایی که عمدتا افراد فاقد تخصص و تبحر هستند امکان فراهم نمودن اخبار موثق و مهم را دارا نمی باشند و اساسا چون از این افراد در فرایند تولید و پخش خبر نامی برده نمی شود انگیزه لازم برای ادامه کار از طرف این افراد به مرور زمان از بین می رود.

رادیو فردا ارگان رسانه ای سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در اقدامی تازه در پی این است که برای تاثیر گزاری بر فضای داخلی ایران و به ویژه اقوام و قومیت های مذهبی و ایجاد اختلاف در میان اقشار هر استان ویژه نامه هایی را در قالب یک مجله به نام “مساله” منتشر نماید.

این رسانه متعلق به سازمان سیا هدف از انتشار این مجلات را پنهان نمودن مسائل همگانی موجود در جامعه از نظر عموم مردم و افشای واقعیت ها یجامعه تنها برای عده ای محدود از نخبگان در غالب بولتن های خبری میداند.

این مجلات که قرار است توسط افراد آموزش دیده و متبحر که در هر استان وجود دارند و از قبل توسط این رسانه شبه جاسوسی شناسایی شده اند تولید و منتشر شود تا کنون دو شماره که مخصوص استان های گلستان و قم می باشد وارد عرصه اطلاع رسانی شده اند.

مثلا برخی از تیتر های شماره مربوط به استان گلستان حکایت از دید چالشی و ضد حکومتی مطالب این مجله دارد که احتمالا با ارائه آمار های ساختگی و از آنجایی که هیچ منبع مطلعی حاضر به همکاری با این گونه رسانه ها نمی شود مطالب غلط و مغرضانه خود را به خورد مردم این دیار می دهند.

و یا در شماره دوم این مجله که به استان قم اختصاص دارد این مجله به مساله روحانیت از دیدگاه خود پرداخته و در خصوص روحانیون نسل جدید در این شهر می نویسد:”«طلبه امروز موهایش بلند است و محاسن اش اصلاح شده؛ پیراهن اش رنگی است و به جای گعده و رفتن به منزل علما فوتبال می‌بیند و نقد فیلم می‌نویسد. تاریخ حوزه را نمی‌داند ولی لیونل مسی را می‌شناسد. اسم کلثوم ننه (از آقاجمال خوانساری) را نشنیده ولی صد سال تنهایی را خوانده است (اگر اهل کتاب خواندن باشد). طلبه امروز مثل یک بسیجی لباس می‌پوشد، مثل مداحان معروف روضه می‌خواند، مثل ماهی‌صفت لطیفه می‌گوید، با هدایت گروه‌های سیاسی غیرمعمم رای می‌دهد، طرفدار آبی یا قرمز است و … گروه مرجع طلبه‌ها گم شده است.”

این دیدگاه سطحی نگر در پی این است که قشر روحانیون را بر خلاف تصور عامه مردمی کاملا عادی و با معلومات و علایقی در سطع افراد عادی جامعه و یا حتی پایین تر از آن جلوه دهد که نه تنها دغدغه دین وایمان مردم را ندارد بلکه به دنبال مسائل بیهوده و سرگرم کنند های مثل فوتبال می رود و برای این که خود را به روز نگه دارد از سبک زندگی جوانان امروزی پیروی می کند و محدودیت های یک روحانی مبلغ دین را برای خود نمی پسندد.

نهایتا از این گونه وارونه نویسی می توان نتیجه گرفت که نویسنده در پی تقدس زدایی از روحانیون به عنوان اصلی ترین قشر مبلغ دین و در ادامه آن به دنبال تقدس زدایی از خود دین به مثابه آموزه ای که انسان زمینی را می تواند به سعادت دنیوی و اخروی برساند هستند.

انتهای پیام/

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: سال هاست که رسانه های غربی و در امتدادشان سازمان های جاسوسی دولت های متخاصم از نداشتن منابع مطلع داخلی که بتوانند در بزنگاه های خبری دست این رسانه ها را بگیرند و یا افرادی که بتوانند با شیوه های خاص خبری اطلاعات و اخبار حیاتی …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme