https://telegram.me/empireoflies

سانسور منتقدان در «صدای آمریکا»

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه با آنکه داعیه‌دار آزادی‌بیان هستند و ادعا می‌کنند که بلندگویی برای پخش صدای مردم ایرانند، اما در موارد متعددی به سانسور سخنان مخاطبین خود پرداخته و در بایکوت دیدگاه‌های منتقد، از یکدیگر سبقت می‌گیرند.

در رسانه‌های وابسته به دولت‌های غربی مانند «بی‌بی‌سی فارسی»، «صدای آمریکا»، «رادیو فردا»، «دویچه‌وله» و امثالهم، بارها مشاهده شده که این رسانه‌ها تا زمانی که مخاطبین در جهت اهداف آنها و دولت مطبوعشان سخن بگویند، حق سخن گفتن دارند، اما اگر فردی نظری مخالف آنها داشته باشند، با شدتِ تمام، ادعاهای حقوق‌بشری خود را فراموش کرده و به سانسور اعتقادات مخاطبِ منتقد می‌پردازند.

در یکی از جدیدترین نمونه‌ها، در برنامه «روی خط» که از  شبکه «صدای آمریکا» با موضوع اعدام‌ها در ایران در حال پخش بود، که یکی از مخاطبان در تماسی نسبت به موضوع برنامه انتقاد کرد و گفت: “شما در حالی درباره اعدام در ایران صحبت می‌کنید که هر ۲۸ ساعت یک سیاه‌پوست در آمریکا کشته می‌شود. حالا درباره اعدام در کشوری بحث می‌کنیم که  …”

در حالی که «رزیتا ایراندوست» مجری برنامه مدعی آزاد بودن ارائه نظرات بینندگان بود، اما تماس این مخاطب منتقد را به دلایل واهی قطع کرد!

این نخستین بار نیست که سخن مخاطبین در شبکه «صدای آمریکا» قطع می‌شود و این اتفاق تاکنون بارها رخ داده و عجیب نیست. اما سوال اینجاست که این رسانه‌های فارسی‌زبان غربی چطور با وجود عدم توجه به آزادی‌بیان و مبانی ابتدایی حقوق‌بشر، به خود اجازه می‌دهند از نقض این مبانی در جمهوری‌اسلامی ایران سخن بگویند؟

صدای امریکا - روی خط

انتهای پیام/

رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه با آنکه داعیه‌دار آزادی‌بیان هستند و ادعا می‌کنند که بلندگویی برای پخش صدای مردم ایرانند، اما در موارد متعددی به سانسور سخنان مخاطبین خود پرداخته و در بایکوت دیدگاه‌های منتقد، از یکدیگر سبقت می‌گیرند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme