https://telegram.me/empireoflies

تیغ سانسور رسانه‌های غربی بر تشییع باشکوه شهدای‌غواص

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: روز سه‌شنبه مراسمی از تشییع پیکرهای مطهر شهدا در تهران برگزار شد که باتوجه به استقبال خیل عظیمی از مردم انقلابی در چند سال گذشته بی‌سابقه بود.

اکثر این شهدا غواصانی بودند که در عملیات کربلای ۴ که توسط هواپیماهای جاسوسی آمریکا لو رفته بود و به طرز دردناکی به شهادت رسیده بودند. بیشتر رسانه‌های کشورهای غربی که از حامیان اصلی صدام حسین معدوم در هشت سال جنگ تحمیلی علیه مردم ایران بودند، هنوز هم در تلاش برای بایکوت خبری نگه‌داشتن روحیه «مقاومت» و «ایثار» رزمندگان اسلام هستند.

تشییع باشکوه شهدا و بعضی رسانه‌های غربی که سکوت کردند/// در حال ویرایش
تشییع شهدا موجب تقویت روحیه و زنده نگه‌داشتن مفهوم «مقاومت» و «ایثار» در جامعه می‌شود

از معدود رسانه‌های غربی که این مراسم را پوشش دادند، می‌توان از «یورونیوز»، «دیلی میل» و « ای بی سی نیوز» نام برد؛ اما بسیاری از رسانه‌های اصلی غربی مانند سی‌ان‌ان، بی‌بی‌سی، الجزیره عربی، الجزیره انگلیسی، العربیه، الحدث، فرانس ۲۴ و دیگر شبکه‌ها و رسانه‌های مکتوب غرب و منطقه نسبت به این تجمع بسیار وسیع در تهران که مربوط به هشت سال جنگ با رژیم بعثی بود، با بی‌اعتنایی و سکوت خبری گذشتند و هیچ گونه تصویر یا خبری از این مراسم پخش نکردند.

تشییع باشکوه شهدا و بعضی رسانه‌های غربی که سکوت کردند/// در حال ویرایشتشییع باشکوه شهدا و بعضی رسانه‌های غربی که سکوت کردند/// در حال ویرایش
رسانه‌های اصلی غربی مانند سی‌ان‌ان، بی‌بی‌سی و… نسبت به مراسم بسیار باشکوه تشییع شهدا با بی‌اعتنایی و سکوت خبری گذشتند و هیچ گونه تصویر یا خبری از این مراسم پخش نکردند

این در حالی است که همیشه جزئی‌ترین اتفاقات مربوط به ایران به خصوص رویدادهایی که در مخالفت با جمهوری اسلامی ایران رخ می‌دهد را بازتاب کامل و حتی در بعضی مواقع به طور اغراق‌آمیزی به آن می‌پردازند. به عنوان نمونه می‌توان به گردهمایی و تجمع چند صد نفری اخیر اعضای گروهک تروریستی منافقین در پاریس که در یکی از سالن‌های این شهر جمع شده بودند، اشاره کرد که رسانه‌های تایمز لندن، سایت خبری اتحادیه اروپا، تلویزیون الجزیره، فرانسه۲۴، واشینگتن‌تایمز، فاکس‌نیوز، خبرگزاری فرانسه و… در پوشش خبری خود این تجمع را ده‌ها هزار نفری اعلام کردند.

تشییع باشکوه شهدا و بعضی رسانه‌های غربی که سکوت کردند/// در حال ویرایش
سی‌ان‌ان تجمع اعضای گروهک تروریستی منافقین در پاریس را پوشش خبری دادتشییع باشکوه شهدا و بعضی رسانه‌های غربی که سکوت کردند/// در حال ویرایش
پوشش خبری کانال سه تلویزیون فرانسه از تجمع اعضای گروهک تروریستی منافقین در پاریس

این رسانه‌های خبری غربی پیش‌تر از این نیز رویداد میلیونی اربعین که «بزرگترین راهپیمایی جهان» محسوب می‌شود و در جهت نشر فرهنگ «عاشورایی» بود را با تیغ سانسور خود مواجه و این اتفاق را نیز بایکوت خبری کردند.

تشییع باشکوه شهدا و بعضی رسانه‌های غربی که سکوت کردند/// در حال ویرایش
رسانه‌های غربی پیش‌تر از این نیز رویداد میلیونی اربعین که «بزرگترین راهپیمایی جهان» محسوب می‌شود را به علت جلوگیری از نشر فرهنگ «عاشورایی» با تیغ سانسور خود مواجه کردند

استراتژی رسانه‌های جهان موسوم به رسانه‌های جریان اصلی (Main stream) که در حال شکل‌دهی افکار عمومی غالب مردم جهان و تابعی از سیاست حکام کشورهای زورگو هستند، همیشه در جهت نفی مفهوم «مقاومت» حرکت می‌کنند و هر اتفاق و رویدادی که موجب شود روحیه «ایثار» و «مقاومت» در برابر سیاست‌های کشورهای غربی تقویت گردد، با سانسور و سکوت خبری آنها مواجه می‌شود تا این رسانه‌ها به عنوان بازوهای عملیات روانی غربی‌ها، عرصه را برای گسترش این سیاست‌ها فراهم کنند.

انتهای پیام/مشرق

https://telegram.me/empireoflies

درباره admin_ms

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme