https://telegram.me/empireoflies

سانسور راهپیمایی «روز قدس» در رسانه‌های بیگانه + عکس

اختصاصی: به گزارش «امپراتوری دروغ»، مردم مسلمان و غیرتمند ایران اسلامی و دیگر نقاط دنیا دیروز با حضور باشکوه در راهپیمایی روز جهانی قدس بار دیگر از آرمان قبله نخست مسلمین و ملت مظلوم فلسطین به ویژه در روزهایی که مردم غزه زیر بمباران دژخیمان صهیونیست هستند، حمایت کردند.

پس از این راهپیمایی‌های باشکوه در ایران و دیگر نقاط دنیا، بسیاری از رسانه‌های خارجی نسبت به این واقعه واکنش نشان دادند و حضور مردم ایران به ویژه در گرمای سوزان تابستان را بی‌سابقه دانستند. اما در این میان پوشش راهپیمایی روز جهانی قدس توسط رسانه‌های فارسی زبان بیگانه قابل تأمل بود که در ذیل به بررسی آنها می‌پردازیم.

۱- سایت “بی‌بی‌سی فارسی” در صفحه نخست خود هیچ اشاره‌ای به راهپیمایی بزرگ روز قدس در سراسر ایران و دیگر نقاط دنیا نکرد و تنها به انتشار چند عکس از تجمعات حمایت از مردم غزه در چند شهر دنیا پرداخت.

صفحه نخست سایت بی‌بی‌سی فارسی پس از راهپیمایی روز قدس.

صفحه نخست سایت بی‌بی‌سی فارسی چند ساعت پس از راهپیمایی روز قدس.

۲- سایت “رادیو فردا” در صفحه نخست خود بدون اشاره به راهپیمایی روز قدس در ایران و دیگر نقاط جهان، تنها سخنان خطیب جمعه تهران را با عنوان “مردم امروز شعار هم غزه هم لبنان، جانم فدای اسلام را سر دادند” پوشش داد.

صفحه نخست سایت رادیو فردا چند ساعت پس از راهپیمایی روز قدس.

صفحه نخست سایت رادیو فردا چند ساعت پس از راهپیمایی روز قدس.

۳- سایت “صدای آمریکا” در صفحه نخست خود بدون انتشار تصویری از راهپیمایی روز قدس در ایران و دیگر نقاط دنیا تنها تیتر زد “تظاهرات دولتی «روز قدس» در تهران برگزار شد”.

صفحه نخست سایت "صدای آمریکا" چند ساعت پس از راهپیمایی روز قدس.

صفحه نخست سایت “صدای آمریکا” چند ساعت پس از راهپیمایی روز قدس.

۴- سایت “دویچه وله” نیز در صفحه نخست خود بدون هیچگونه اشاره به راهپیمایی ده‌ها میلیونی ملت ایران و ملت‌های مسلمان و آزاده در روز جهانی قدس، تنها با اشاره به سخنان سردار سلامی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران تیتر زد “یک مقام سپاه اسرائیل را به جنگ خانه به خانه تهدید کرد”.

صفحه نخست سایت "دویچه‌وله" چند ساعت پس از راهپیمایی روز قدس.

صفحه نخست سایت “دویچه‌وله” چند ساعت پس از راهپیمایی روز قدس.

۵- سایت “رادیو زمانه” در خطی مشترک با دیگر رسانه‌های فارسی زبان بیگانه به راهپیمایی عظیم روز قدس هیچ اشاره‌ای ننمود و به جای آن به پوشش خبر بازداشت یک خبرنگار آمریکایی در ایران پرداخت.

صفحه نخست سایت "رادیو زمانه" چند ساعت پس از راهپیمایی روز قدس.

صفحه نخست سایت “رادیو زمانه” چند ساعت پس از راهپیمایی روز قدس.

نکته قابل تآمل اینجاست که این رسانه‌های فارسی زبان غربی که گاهی حتی خبرهایی مانند مرگ سگی در کنار یکی از خیابان شهری در ایران را در تیتر نخست خود قرار می‌دهند و حتی به این روش‌ها سعی می‌کنند جمهوری اسلامی را مورد فشار قرار داده و جوء ایران را منفی و سیاه نشان دهند، به راحتی و با نقض تمام اصول حرفه‌ای از کنار راهپیمایی عظیم و ده‌ها میلیونی روز جهانی قدس در ایران می‌گذرند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme