https://telegram.me/empireoflies

سانسور آمار واقعی جرم و جنایت آمریکا

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در ادامه خشونت‌های مسلحانه در امریکا، دیروز در تیراندازهای جداگانه در شهرهای دیترویت و فیلادلفیا آمریکا، یک نفر کشته و ۱۷ تن دیگر زخمی شدند.

پلیس  دیترویت امریکا از شروع تحقیقات درباره تیراندازی در این شهر  که یک کشته و دستکم ۹ زخمی به جای گذاشت، خبر داد. این تیراندازی  حدود  ساعت ۹ بعداظهر روز شنبه (۳۰ خرداد) روی داد.

در حادثه‌ای جداگانه، یک مرد مسلح با تیراندازی در خیابانی در فیلادلفیا ۷ تن از جمله یک پسر دوساله و ۱۰ ساله را مجروح کرد. این تیراندازی حدود ساعت ۱۰ عصر روز شنبه (۳۰ خرداد) اتفاق افتاد.

هفته گذشته نیز در تیراندازی یک سفیدپوست نژادپرست در کلیسای سیاه‌پوستان شهر «چارلستون»، ۹ نفر از جمله یک سناتور سیاهپوست آمریکایی کشته شدند.

در ماه‌های اخیر میزان جرم و جنایت با سلاح گرم در آمریکا به‌شدت افزایش یافته و مردم آمریکا از ناامنی و کاهش امنیت در شهرهای مختلف این کشور ناراحت هستند.

متمم دوم قانون اساسی آمریکا، یکی از پربحث‌ترین بخش‌های منشور حقوق و در واقع کل قانون اساسی است که این کشور بر اساس آن بنیان نهاده شده است. این متمم می‌گوید: “یک نیروی منظم شبه‌نظامی برای امنیت یک کشور آزاد ضروری است، حق مردم برای نگهداری و حمل سلاح نباید نقض شود”. این خط ساده، پایه و اساس ایدئولوژیک برای باور پرطرفدار آمریکایی مبنی بر حق مالکیت خصوصی اسلحه گرم است.

تیراندازی و خشونت مسلحانه در حالی هر سال جان هزاران امریکایی را می‌گیرد که لابی قدرتمند اسلحه و حامیان آن در دستگاه‌های اجرایی و کنگره آمریکا، از روند تصویب و اجرای قوانین بازدارنده و ضد حمل آزادانه سلاح در آمریکا، به‌دلیل منافع شخصی جلوگیری می‌کنند.

بر اساس آمارهای موسسات آمریکا، شمار کودکانی که در این کشور در معرض خشونت مسلحانه قرار دارند، هفده میلیون و پانصد هزار نفر عنوان شده است که از آمار کودکان مبتلا به دیابت و یا سرطان بیشتر است.

یک مطالعه دیگر در آمریکا نشان می ‌دهد که از نظر آماری روزانه حداقل ۷ کودک و نوجوان آمریکایی قربانی استفاده از سلاح گرم می‌شوند. تنها در سال ۲۰۱۱ بیش از ۳۰۰۰  کودک و نوجوان با شلیک گلوله در آمریکا کشته‌شده‌اند. با این حال، آمار واقعی جرم و جنایت در آمریکا در توسط دولت و رسانه‌های مدعی آزادی این کشور سانسور می‌شود.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

درباره admin_hr

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme