https://telegram.me/empireoflies
رسانه‌های انگلیسی با اشاره به تلفات احتمالی ویروس کرونا در این کشور گزارش دادند، لندن تلاش می‌کند بدون ایجاد وحشت در جامعه، مردم را برای مواجهه با بدترین شرایط آماده کند.

ساندی تایمز: انگلیس برای بدترین شرایط کرونایی آماده می‌شود

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغهمزمان با افزایش آمار ابتلا به کرونا و مرگ دو نفر در انگلیس هفته‌نامه ساندی تایمز گزارش داد؛ دولت لندن در حال تدارک برای مواجهه با احتمال مرگ ده‌ها هزار نفر بر این ویروس در این کشور است.

این نشریه انگلیسی روز یکشنبه نوشت؛ در جلسات توجیهی دولت پیش‌بینی می‌شود ۸۰ درصد جامعه انگلیس به کرونا مبتلا شوند که از این رقم ۱۰۰ هزار نفر جان خود را از دست خواهند داد، بر همین اساس وزارت مسکن دستورالعملی را برای شهرداری‌ها صادر و اعلام کرده که هرکدام باید چه‌میزان مرگ‌ومیر بر اثر کرونا را مدنظر قرار دهند.

یک منبع موثق و نزدیک به دولت در این باره به ساندی تایمز گفت؛ همه این ارقام را به وقوع بدترین حالت نسبت می‌دهند اما کارشناسان می‌گویند که این پیش‌بینی‌ها حقیقی است و رخ خواهد داد. همچنین یک کارگزار دولت، پیش‌بینی ۱۰۰ هزار نفر مرگ‌ومیر بر اثر ابتلا به کرونا را «نسبتاً واقعی» توصیف کرد.

آمار ابتلا به کرونا در انگلیس از هفته گذشته به این سو روندی فزاینده را طی کرده است. با شناسایی ۴۵ مورد جدید ابتلا به این ویروس در ۲۴ ساعت گذشته کل آمار مبتلایان در انگلیس به ۲۰۹ نفر رسیده است.

تاکنون دو نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده و ۲۱ هزار نفر آزمایش تشخیص ابتلا به این ویروس را انجام داده‌اند. بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس دوشنبه دومین جلسه اضطراری دولت درباره نحوه مقابله با کرونا را ریاست خواهد کرد.

به گزارش ساندی تایمز، دولت تلاش می‌کند بدون ایجاد وحشت در جامعه، مردم را برای مواجهه با بدترین شرایط آماده کند، این در حالی است که آنها نگران آثار منفی کرونا در سطوح مختلف جامعه و به‌ویژه بر اقتصاد هستند.

گزارش‌ها حاکی است که شهرداری‌ها طرح کاهش خدمات عمومی از جمله جمع‌آوری زباله‌ها را برای تمرکز روی بحران کرونا در دستور کار قرار داده‌اند. وزارت آموزش انگلیس هم که تاکنون نسبت به تعطیلی مدارس مقاومت کرده طرح تأخیر برگزاری امتحانات را مدنظر قرار داده است.

به گزارش ایرنا، به وزارت دادگستری هم توصیه شده که متهمان جرائم جزئی را زودتر از موعد از زندان آزاد کند. همچنین تلاش خواهد شد تا بیشتر جلسات دادگاه از طریق ارتباط تصویری برگزار شود. بر اساس آمار منتشرشده ۸۴ هزار نفر در انگلیس زندانی هستند.

عالی‌ترین مقام پزشکی انگلیس پنجشنبه گذشته با اشاره به سرعت افزایش آمار ابتلا به کرونا در این کشور اعلام کرد که دولت وارد فاز دوم عملیات مقابله با کرونا شده است.

بر اساس این فاز، دولت لندن تلاش خواهد کرد تا ضمن مهار ویروس کرونا، سرعت شیوع بیشتر آن را کاهش دهد.

پروفسور “کریس ویتی” در پارلمان انگلیس با تأکید بر اینکه باید واقع‌بین بود، گفت: مهار کرونا کمی خوش‌بینانه و شانس چنین کاری بین کم تا صفر درصد است.

با این حال معاون او شنبه ۱۷ اسفند در اظهار نظری متناقض اعلام کرد، سیاست دولت در این رابطه تغییری نکرده است. «جنی هریس» در گفت‌وگو با «بی‌بی‌سی» تأکید کرد دولت همچنان روی فاز نخست مقابله با کرونا یعنی مهار این ویروس متمرکز است. او بدون اشاره به سرعت افزایش ابتلا به کرونا در انگلیس در یک هفته گذشته، مدعی شد که تصمیم‌گیری درباره آغاز عملیات فاز دوم بستگی به سرعت شیوع ویروس دارد.

نخست وزیر انگلیس دوشنبه در جلسه اضطراری اعضای دولت در این رابطه تصمیم‌گیری خواهد کرد.

انتهای پیام/تسنیم

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme