https://telegram.me/empireoflies

سالار عقیلی و مهاجرت؟ / اغفال رسانه‌ای یا همکاری تعمدی با شبکه‌های معاند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: روز گذشته بود که خبر حضور سالار عقیلی، هنرمند موسیقی کشور در یکی از شبکه های معاند نظام قوت گرفت و پس از ساعاتی این اتفاق رخ داد.

گرچه سالار عقیلی در شبکه مذکور تنها به توضیح در مورد کنسرت اخیرش در لندن سخن گفت اما این حضور از جهات مختلف مورد بررسی است.

ابتدا آنکه شبکه‌های خارج‌نشین که این روزها بخاطر عملکرد شبیه، هم‌جهت و هم راستا با یکدیگر نشان داده‌اند از اتاق فکری واحد برخوردارند و با تقسیم وظایف بین شبکه‌های معاند جمهوری اسلامی با تغییر سیاست نسبت به گذشته نه تنها به بایکوت هنرمندان ایرانی دست نمی‌زنند بلکه به هر وسیله‌ای تلاش می‌کنند تا با جذب حداکثری به هر بهانه‌ای پای آنها را به شبکه‌های خود باز کنند که جدا از تدبیر مسئولان فرهنگی و رسانه‌ای کشور برای مقابله با حربه جدید شبکه‌های ماهواره‌ای بیشترین مسئولیت متوجه هنرمندان است، چرا که آنها باید هنگام چنین دعوت‌هایی سابقه و گذشته هنر مردمی خود را برای قبول یا عدم قبول چنین پیشنهادهایی مد نظر قرار دهند.

نکته بعدی روحیه هنری و دور بودن از فضای پر پیچ و خم رسانه ای در بین تعداد بسیاری از هنرمندان است، بسیاری از هنرمندان با توجه به خصلت‌های ذاتی و هنری خود گاهی تنها از سر عدم اطلاع و گاهی با این استدلال که در زمان حضور در این کانال‌ها ما تنها به بیان مسایل هنری اکتفا خواهیم کرد و در مورد سیاست و … حرف نخواهیم زد شعار «هنر برای هنر» را سرلوحه کار خود می‌کنند و پا به این شبکه‌ها می‌گذارند در حالی که سالهاست این نگاه در مورد هنر تغییر کرده و غربی‌ها هنر را وسیله‌ای برای بیان نگاه‌های سیاسی خود کرده‌اند، پس نمی‌توان دعوت یک رسانه معلوم الحال را تنها برای رپرتاژ کنسرت سالار عقیلی در نظر گرفت. آنها برای این دعوت از طراحی سوالات گرفته تا سناریوی گفتگو با یک هنرمند ایرانی ساعت‌ها فکر کرده‌اند، پس نمی‌توان ساده‌لوحانه حضور خواننده کشورمان را تنها از سر هنر دوستی این شبکه در نظر بگیریم.

این روزها شاهد حضور برخی بازیگران درجه سه و چهار سینما در شبکه جم (GEM) بوده‌ایم، بازیگرانی که بزرگترین هنر آنها حضور در یک یا چند سکانس از برخی فیلم‌‌ها بوده و خودشان بهتر از هرکسی می‌دانستند نه هنر قابل توجهی دارند و نه آینده‌ای در عالم هنر، به همین خاطر با کوچکترین اشاره‌ای حاضر شدند بخت خود را در آن سوی آب‌ها بیازمایند و البته پر واضح است که بعد از اولین قرار داد در آن شبکه‌ها نحوه برخورد مدیران شبکه‌ها با این افراد تغییر خواهد کرد. برخی از رسانه‌ها از دیروز و لحظاتی پس از حضور عقیلی در شبکه‌های ماهواره‌ای شایعه خروج وی از ایران را کلید زدند که بسیار بعید به ذهن می رسد و تفاوت بسیاری بین او و بازیگرانی که به جم پیوسته اند وجود دارد. اما به هرحال عقیلی باید پس از اجرای کنسرت لندن و در بازگشت به ایران نسبت به چرایی حضور در این شبکه ها پاسخ‌گو باشد.

سالار عقیلی به تازگی با حضور در شبکه «من و تو» با عوامل این برنامه گفت و گو کرد که با اعتراض سایت‌‌های خبری و مخاطبان شبکه‌‌های اجتماعی مواجه شد.

خواننده تیتراژ سریال معمای شاه که برای برگزاری کنسرت به لندن سفر کرده است به بیان توضیحاتی درباره کنسرت مزبور و مقایسه امکانات موسیقی در داخل و خارج کشور پرداخت؛ موضوعی که از چشم رسانه ها و مردم نیز دور نماند.

فارغ از دلایل این اتفاق ذکر این نکته ضروری است که حضور در شبکه ای که پایه و اساس برنامه های آن ضدیت با اصول و ساختارهای فرهنگی کشورمان است به نوعی کمک به ترویج فرهنگ غلط این شبکه های غیراخلاقی است.

عقیلی در حاشیه سفر به لندن با مجریان و عوامل این شبکه ضدانقلاب عکس یادگاری انداخت.

 

 

وی همچنین در حاشیه کنسرت اخیرش در آلمان با «سیما بینا» عکس گرفت.

منبع: فارس

انتهای پیام/

گرچه سالار عقیلی در شبکه‌های معاند تنها در توضیح درباره کنسرت اخیرش در لندن سخن گفت اما این حضور را می‌توان از جهات مختلف بررسی کرد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme