https://telegram.me/empireoflies

گزارش سازمان ملل: تل‌آویو مرتکب جنایت جنگی شده است

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: سازمان ملل روز دوشنبه بالاخره گزارش خود در مورد حمله سال گذشته رژیم‌صهیونیستی به نوار غزه را منتشر کرد.

در این گزارش ۱۸۳ صفحه‌ای، سازمان ملل به ارتکاب جنایات جنگی توسط اسرائیل اذعان کرده و ویرانی‌های غزه در جریان این حملات را «بی‌سابقه» توصیف کرده است.

سازمان ملل در این گزارش نقض آتش‌بس، حمله به غیرنظامیان، مراکز و خودروهای امدادی و همچنین استفاده از پروتکل هانیبال، یعنی بمباران کور مناطق غیرنظامی را از مصداق‌های احتمالی ارتکاب جنایات جنگی توسط اسرائیل دانسته است.

در بخشی از این گزارش در مورد تلفات حملات رژیم‌صهیونیستی به غزه آمده است: «در غزه، ابعاد ویرانی‌ها بی‌سابقه است. شمار تلفات خود این مسئله را نشان می‌دهد: ۲۲۵۱ فلسطینی از جمله ۱۴۶۲ غیرنظامی کشته شده‌اند که ۲۹۹ نفر آن‌ها زن و ۵۵۱ نفر کودک بوده‌اند. ۱۱۲۳۱ فلسطینی از جمله ۳۵۴۰ زن و ۳۴۳۶ کودک زخمی شده‌اند که ۱۰درصد آن‌ها از نقص عضو دائمی رنج می‌برند.»

این گزارش می‌افزاید: «در حالی که آمارهای جمع‌آوری شده توسط سازمان ملل، اسرائیل، فلسطین و سازمان‌های غیردولتی ارقام متفاوتی را نشان می‌دهد، اما در هر حال جدا از میزان دقیق نسبت غیرنظامیان به جنگجویان، شمار بالای تلفات و مجروحیت‌ها در غزه، دردآور است، به خصوص در مواردی که چندین عضو یک خانواده دسته‌جمعی کشته شده‌اند.»

سازمان ملل در گزارش خود همچنین به مهمات منفجرنشده جا مانده از حملات اسرائیل هم اشاره و عنوان کرده است که باقی‌مانده‌های این جنگ همچنان «تهدیدی برای امنیت جانی و روانی» ساکنان غزه به شمار می‌روند.

در این گزارش به دفاع راکتی نیروهای مقاومت فلسطینی نیز اشاره شده و از آن تحت عنوان مصداق احتمالی جرایم جنگی یاد شده است.

بنا بر اعلام سازمان ملل، مقامات اسرائیلی با وجود درخواست‌های متعدد نهادهای بین‌المللی از همکاری با روند تحقیقات خودداری کرده و اطلاعات و دسترسی‌های لازم را به سازمان ملل نداده‌اند.

رسانه‌های اسرائیلی گزارش داده‌اند که بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی امروز اعضای کابینه‌اش را از اظهار نظر در مورد این گزارش منع کرده است.

انتهای پیام/فارس

https://telegram.me/empireoflies

درباره admin_ms

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme