https://telegram.me/empireoflies
کارشناسان سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای بازداشت کودکان مهاجر توسط دولت آمریکا را محکوم کرده و آنها را مصداق شکنجه دانسته‌اند.

سازمان ملل: بازداشت کودکان مهاجر توسط آمریکا مصداق شکنجه است

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغسازمان ملل متحد در بیانیه‌ای سیاست‌های دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا در جداسازی خانواده‌های مهاجر در مرزهای آمریکا را محکوم کرده و تصریح کرده این اقدام ممکن است در مواردی به مصادیق شکنجه نزدیک شود. 

در بیانیه‌ای که شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد منتشر کرده کارشناسان گفته‌اند فرمان اجرایی اخیر ترامپ که ظاهراً هدف آن متوقف کردن جدایی‌های مهاجران از فرزندان آنها است در حل مشکل ناکام مانده و «ممکن است به بازداشت کل اعضای خانواده یک مهاجر، در نقض موازین بین‌المللی حقوق بشر منجر شود».

در این بیانیه که توسط ۱۱ کارشناس شورای حقوق بشر منتشر شده آمده است: «این فرمان اجرایی وضعیت کودکانی را که از والدینشان جدا شده‌اند حل نمی‌کند. ما از دولت آمریکا می‌خواهیم این کودکان را از بازداشت‌گاه‌ها آزاد کرده و آنها را در راستای منافع کودکان و حق آنها برای آزادی و برخورداری از خانواده‌های متحد، به خانواده‌هایشان برگرداند».

کارشناسان، به‌ علاوه تصریح کرده‌اند: «بازداشت کودکان، اقدامی تنبیهی است، در رشد آنها اخلال ایجاد می‌کند و در پاره‌ای موارد ممکن است مصداق شکنجه باشد. از کودکان، به‌عنوان عاملی بازدارنده در برابر مهاجرت غیرمعمول استفاده می‌شود که این قابل پذیرش نیست».

دولت آمریکا در روزهای اخیر پس از بازداشت مهاجران در نقاط مرزی آمریکا، بیش از ۲۳۰۰ فرزند آنها را از خانواده‌هایشان جدا کرده‌اند. انتشار تصاویر و فیلم‌هایی از نگاه‌داری این فرزندان در قفس‌های بزرگ، جنجال‌هایی گسترده به‌همراه داشته است.

انتهای پیام/تسنیم

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

کارشناسان سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای بازداشت کودکان مهاجر توسط دولت آمریکا را محکوم کرده و آنها را مصداق شکنجه دانسته‌اند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme