https://telegram.me/empireoflies

رقابت سازمان‌های اطلاعاتی برای جاسوسی از داعش

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: فایننشال تایمز در گزارشی نوشت: در روزهای اخیر گمانه زنی های بسیاری در خصوص دلایل سقوط هواپیمای روسی در صحرای سینا مطرح شده است. پس از این سقوط مرگبار، روسیه همه پروازهای خود را به مصر به تعویق انداخت. به همین دلیل احتمال آن وجود دارد که این یک اقدام تروریستی باشد. حادثه ای که به یکی از مرگبارترین حملات پس از انفجار برج های دوقلو در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ (۲۰ شهریور ۱۳۸۰) تبدیل شد.

مقامات اطلاعاتی خاورمیانه و انگلیس در گفتگو با فایننشال تایمز اعلام کردند مدارکی قانع کننده مبنی بر تروریستی بودن این حادثه وجود دارد؛ اما پرسش های بسیاری در خصوص سکوت آمریکا درباره این مسئله نیز مطرح شده است. انگلیس نخستین کشوری بود که پروازهایش را بر فراز سینا به حالت تعلیق درآورد. بر اساس شواهد دولت انگلیس، سیگنال های حساسی از مکالمات گروه تروریستی داعش درباره این حمله شنیده شده است. گفته می شود این اقدام انگلیس و گردآوری اطلاعات در خصوص علت سقوط هواپیما، بی دلیل نیست. حدود ۲۰ هزار نفر از شهروندان انگلیس در حال حاضر برای تعطیلات به استراحتگاه های حوالی دریای سرخ سفر کرده اند. این افراد می توانند هدف اصلی گروه های تروریستی قرار گیرند.

انگلیس حتی یک تیم نظامی به فرودگاه اعزام کرد تا همه پروازهای ورودی به انگلیس را نظارت کند. قرار است یک تیم عملیاتی نیز به مصر اعزام شود تا گروه های وابسته به داعش در سینای مصر و لیبی را به دقت موشکافی کند.

این شایعات که ممکن است گروه تروریستی داعش در شبه جزیره سینا عامل سقوط هواپیمای سوری باشد، نگرانی های زیادی را بر انگیخته است. اگر این مسئله اثبات شود، باید از قابلیت ها و آرمان های این گروه تروریستی نگران شد. در نتیجه باید گروه داعش را دو سازمان در نظر گرفت. سازمانی که بخشهایی از اراضی سوریه و عراق را کنترل می کند و سازمانی که رسانه های اجتماعی را زیر نظر دارد و توجه رسانه ها را به خود جلب کرده است.

در ماه های گذشته، ارزیابی سازمانهای اطلاعاتی غربی از گروه تروریستی داعش نیز تغییر کرده است. گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه توانسته نفوذ خود را در این مناطق افزایش دهد. گفته می شود بقای داعش و موفقیت این گروه تروریستی در انجام عملیات، به شایعات مرتبط با آن در رسانه ها بستگی دارد.

شنبه هفته گذشته بر اثر سقوط یک هواپیمای روسی در شبه جزیره سینا، تمامی ۲۲۴ سرنشین آن جان خود را از دست دادند. گروه تروریستی داعش مدعی شده است به دلیل حملات هوایی اخیر روسیه در سوریه، این حمله مرگبار را طرح ریزی کرده است.

انتهای پیام/مشرق

گمانه زنی ها در خصوص سقوط هواپیمای روسی در صحرای سینای مصر، سازمان های اطلاعاتی را وارد نبردی جدی کرده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme