https://telegram.me/empireoflies
یک پایگاه اطلاعاتی مستقر در آمریکا اعلام کرد از سال ۲۰۱۵ در پی تجاوز به یمن، تاکنون ۹۱۶۰۰ نفر در این کشور کشته شده‌اند.

سازمان آمریکایی: از سال ۲۰۱۵ تاکنون بیش از ۹۱۰۰۰ نفر در جنگ یمن کشته شده‌اند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغیک پایگاه اطلاعاتی مستقر در آمریکا که اطلاعات مربوط به خشونت‌ها و درگیری‌ها در جهان را بررسی و ثبت می‌کند، اعلام کرد از سال ۲۰۱۵ تاکنون دست کم ۹۱،۶۰۰ نفر در جنگ یمن کشته شده‌اند.

پایگاه «پروژه اطلاعات مکانی و رخداد‌های درگیری‌های مسلحانه» امروز (چهارشنبه) اعلام کرد ائتلاف متجاوز تحت رهبری عربستان سعودی از سال ۲۰۱۵ تاکنون مسئول کشتار بیش از ۸۰۰۰ غیرنظامی از مجموع ۱۱۷۰۰ غیرنظامی در جنگ یمن بوده است.

بر اساس اعلام این پایگاه، ۱۱۹۰۰ نفر در سال جاری میلادی کشته شده اند. در سال ۲۰۱۸ این رقم ۳۰۸۰۰ نفر بود که این بالاترین رقم کشتار سالانه برای تلفات ناشی از جنگ یمن محسوب می‌شود. این آمار و ارقام شامل افرادی که بر اثر بحران‌های انسانی ناشی از جنگ از جمله قحطی کشته شده اند، نمی‌شود.

شایان ذکر است، عربستان سعودی از مارس ۲۰۱۵ بدون مجوز سازمان ملل در تلاش برای احیای قدرت هم‌پیمان نزدیک خود منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن، این کشور را هدف حملات مرگبار قرار داد. آمار‌های سازمان ملل نشان می‌دهد جنگ یمن بیش از هزاران کشته و زخمی برجای گذاشته است. هنوز بیش از ۲۰ میلیون یمنی نیاز شدید به کمک‌های بشردوستانه دارند.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme