https://telegram.me/empireoflies

ساخت ایران| راکت‌های آبی- خاکی فلق ۱ و ۲+تصاویر

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغیکی از نیازهای اساسی برای پشتیبانی عملیات نیروهای زمینی دارابودن واحدهای قوی توپخانه و راکت‌های توپخانه‌ای است. این واحدها از آنجاییکه می‌توانند حجم آتش قابل توجهی ایجاد کنند، برای پشتیبانی از عملیات‌ نیروهای زمینی و انهدام مواضع دشمن از فواصل طولانی، یکی از تجهیزات ضروری نیروهای زمینی هستند.

صنایع دفاعی کشورمان که در خلال جنگ تحمیلی موفق به ساخت برخی از این تجهیزات در داخل کشور شده بود؛ این روند را پس از پایان جنگ نیز ادامه داد و توانست به موفقیت‌های خوبی در این زمیه دست پیدا کند.

یکی از راکت‌های توپخانه‌ای ساخته شده توسط صنایع دفاعی جمهوری اسلامی، راکت‌های فلق ۱و۲ هستند. این راکت‌های علاوه بر آنکه از لانچرهای زمینی شلیک می‌شوند امکان استفاده علیه اهداف دریایی را هم دارند و در حقیقت نوعی راکت آبی-خاکی محسوب می‌شوند.

***مشخصات راکت‌های فلق ۱ و ۲

مشخصات راکت فلق ۱ راکت فلق ۲
حداکثر برد ۱۰ کیلومتر ۱٫۸ کیلومتر
حداکثر ارتفاع پروازی ۳۵۰۰ متر ۳۲۰۰ متر
وزن راکت ۱۱۳ کیلوگرم ۲۶۵کیلوگرم
وزن سرجنگی ۵۰ کیلوگرم ۱۱۷کیلوگرم
طول راکت ۱٫۳۲ متر ۱٫۸۲ متر
کالیبر ۲۴۰ میلیمتر ۳۳۳ میلیمتر


راکت ۳۳۳ میلیمتری فلق-۲


لانچر پرتاب راکت‌های فلق ۱ و ۲


راکت‌های فلق ۱ و ۲

انتهای پیام/تسنیم

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

راکت‌های فلق ۱ و ۲ از جمله راکت‌های توپخانه‌ای ساخت صنایع دفاعی ایران هستند که توانایی استفاده علیه اهداف دریایی را هم دارند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme