https://telegram.me/empireoflies

«سابحات»؛ گوشه‌ای از خودباوری ملت ایران

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: نظام مقدس اسلامی در ۳۷ سال گذشته به برکت خون شهیدان و تلاش و همدلی و مدیریت جهادی مسئولین و متخصصان این مرز و بوم توانسته در عرصه‌های دفاعی و جنگی به توان بالایی از بازدارندگی دست یابد.

رهبری داهیانه حضرت امام خامنه‌ای که با دید بلند و راهبردی خود در خصوص افزایش قدرت نیروی دریایی ارتش و سپاه موجب پیشرفت روز افزون این نیرو گردیده را باید عامل اصلی این سربلندی امروز نیروهای مسلح دانست.

نیروی دریایی از دیرباز به‌عنوان یکی از عوامل مهم نظامی و اقتصادی، مورد نظر بوده است؛ به‌ویژه در سده‌های اخیر ابرقدرت‌ها جهت حفظ سلطه خود بر جهان، سعی کرده‌اند تا با ایجاد یک نیروی دریایی قوی، امور نظامی و اقتصادی جهان را تحت سیطره خود قرار دهند. اهمیت نیروی دریایی در افزایش قدرت جهانی مساله‌ایست که تمامی استراتژیست‌های جهان بر آن صحه می‌گزارند و آن را مهم‌ترین مسأله در ساخت یک قدرت جهانی می‌دانند. از این رو همواره جمهوری اسلامی در صدد تقویت این نیرو برآمده و امروزه به اعتراف دوست و دشمن ایران توانسته از توانمندی بالایی در این عرصه برخوردار شود.

در راستای افزایش این توانمندی‌ها، اخیرا از یک زیر دریایی فوق سبک به نام «سابحات» رونمایی شد. این زیردریایی از نوع مرطوب است و می‌تواند به راحتی تا نقاط نزدیک دشمن عملیات مختلف از جمله گشت شناسایی، پیاده کردن تکاور، حمل و نصب مین و هدایت توپخانه را انجام دهد.

زیردریایی «سابحات» از سری زیردریایی‌های نوع مرطوب و فوق‌سبک، ساخت وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می‌باشند که در آنها غواص در تعامل با آب قرار داشته و برای تنفس از کپسول اکسیژن استفاده می‌کند.

زیردریایی فوق سبک «سابحات»

زیردریایی فوق سبک «سابحات»

این زیردریایی، «سابحات ۱۵» نیز نامیده می‌شود و در واقع نخستین زیردریایی‌های ساخته شده در ایران هستند که ساختشان در سال ۲۰۰۰ اعلام شد. البته قدمت این نوع زیردریایی‌ها به جنگ جهانی دوم می‌رسد که نیروی دریایی انگلستان در برخی از عملیات‌های شناسایی از آن استفاده می‌کرد.

انواع مختلفی از این زیر دریایی‌ها وجود دارد. در برخی از مدلها اتاقک سرنشین‌ها سرپوشیده و کاملا ایزوله است. در مدل‌های پیشرفته‌تر این زیر دریایی که کشورمان نیز به آن دست پیدا کرده قابلیت حمل اژدر نیز پیش‌بینی شده است.

دیروز پس از رونمایی از زیردریایی «سابحات» در مانور روز ارتش، در برخی از شبکه‌های اجتماعی این دستاورد نیروی دریایی به دلیل سادگی ظاهری و کوچک بودن آن توسط معدود افرادی مورد استهزا قرار گرفت. جدا از کسانی که با هدایت کشورهای غربی و حمایت مالی این کشورها با سازماندهی مشخص و با هدف تضییع اعتماد به نفس و خودباوری ملت و جوانان متخصص ایرانی دست به چنین کارهایی می‌زنند باید به آن دسته از افراد ناآگاه که ناخواسته دنباله‌رو این افراد مغرض هستند گفت که دستاوردهای ملت ایران نشان‌دهنده استقلال و خودباوری جوانان این مرز و بوم است.

این محصول تنها به عنوان نمونه کوچکی از دستاوردهای دفاعی که قابل نشان دادن برای عموم است به نمایش گذاشته شده و چه بسا بسیاری از دستاوردهای دفاعی ما در حوزه نیروی دریایی که در صورت نمایش، همگان را انگشت به دهان خواهد کرد و اکنون به دلایل امنیتی قابلیت نمایش ندارند و هر انسان بیداری با داشتن کمترین دانش نظامی می‌داند که دلیل ترس دشمن از ملت ما بعد از ایمان سربازان این ملت به خداوند، ناشی قدرت دفاعی ما به خصوص در عرصه دریایی است.

متخصصان صنایع دفاع بهتر می‌دانند که در نمایش تجهیزات نظامی نمای ظاهری محصول تولید شده اثرات روانی بسیاری برای بیننده خواهد داشت، زیرا مخاطب همواره تولید داخلی را با نمونه خارجی مقایسه می‌کند و این خود می‌تواند در اعتماد و اعتقاد ملت ما بر توانمندی بالای متخصصان دفاعی ما موثر باشد و قطعا در آینده نمونه‌های پیشرفته‌تر از این محصول را با همت بالای دانشمندان جوان ایرانی شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. خخخخخخخخخخ
    خیلی جوکید

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme