https://telegram.me/empireoflies

زیر صحرای آفریقا؛ زیر خط فقر+آمار و دانلود

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: نیمی از کودکان جنوب آفریقا زیر خط فقر زندگی می‌کنند در حالی که بسیاری از کشورهای این منطقه به دلیل جنگ داخلی امکان حل معضلات خود را ندارند.

آمار جدید بانک مرکزی و یونیسف از ۸۹ کشور نشان می‌دهد حدود ۳۸۵ میلیون کودک روزانه کمتر از ۱٫۹ دلار (خط فقر جهانی) در اختیار دارند.

داده‌ها از ۸۴% از کشورهای در حال توسعه تأییدکننده این نگرانی است که مردم، دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی برای ریشه‌کن‌کردن فقر در چشم‌انداز ۲۰۳۰ مسیر زیادی را در پیش دارند.

آمارهای منتشرشده از دو نظر نگرانی بیشتری را نسبت به کودکان برمی‌انگیزد:

* کودکان یک سوم از جمعیت آماری، اما نیمی از افراد زیر خطر فقر را تشکیل می‌دهند و این به معنای آسیب‌پذیریِ بیشتر نسبت به بزرگسالان است. در مورد کشورهای در حال توسعه، فقر ۱۹٫۵% از کودکان در برابر ۹٫۲% از بزرگسالان قابل تأمل است.

* کودکان معمولاً نمی‌توانند پیامدهای فقر خود را کنترل کنند و این مسأله تأثیر قابل ملاحظه‌ای بر آینده آنها و کشورشان می‌‌گذارد. عمده کودکان فقیر از تحصیل بازمی‌مانند، قابلیت کار مولد در جوانی و بزرگسالی را از دست می‌‌دهند و با پرورش کودکان فقیر، معضل خود را به نسل بعد منتقل می‌کنند.

 

جاستین فورسایت معاون مدیر اجرایی یونیسف در این باره گفت: «فقر کودکان ممکن است به مرگ آنها منجر شود، یا دست‌کم قوای آنها را تا پایان زندگی تحلیل ببرد».

در این میان وضع آفریقا از همه مناطق جهان نگران‌کننده‌تر است. ۴۹% از کودکان جنوب صحرا (نیمه جنوبی آفریقا) زیر خط فقر هستند و ۵۱% از کل کودکانی که در فقر شدید به سر می‌برند، در آفریقا زندگی می‌کنند. پس از آن جنوب آسیا با میزبانی از ۳۶% کودکان فقیر جهان در رتبه دوم قرار دارد. [۱]

 

 زیر صحرای آفریقا؛ زیر خط فقر + سند آماری و دانلود//آماده انتشار

۴۹% از کودکان جنوب صحرا (نیمه جنوبی آفریقا) زیر خط فقر هستند و ۵۱% از کل کودکانی که در فقر شدید به سر می‌برند، در آفریقا زندگی می‌کنند
 

این وضعیت در حالی است که بسیاری از کشورهای آفریقایی درگیر جنگ داخلی، شکاف‌های قومی و مذهبی یا حملات تروریستی هستند و نمی‌توانند بر حل معضلات اقتصادی و اجتماعی تمرکز کنند.

یک نمونه از این کشورها، جمهوری آفریقای مرکزی است که از مارس ۲۰۱۳ میلادی در آتش جنگ داخلی میان مسلمانان و مسیحیان می‌سوزد. دو سال است مسیحیان به محاصره منطقه مسلمان‌نشین پرداخته‌اند و کار تا حدی بالا گرفت که ۱۰ ماه پیش، پای پاپ برای میانجیگری به این منطقه باز شد.

 نیمی از کودکان جنوب آفریقا در زیر خط فقر

خبر نگران‌کننده اینکه دیروز در بانگی (بانگوئی) پایتخت این کشور مارچل مامبکا فرمانده نیروهای مسلح به ضرب دو گلوله ترور شد و پسر چهارده ساله او نیز در این تیراندازی زخمی شده است. کِوین مامبکا دختر ژنرال در خودرو بوده اما موفق به فرار شد. همزمان دیروز سه چوپان در بانگی کشته شدند که یکی از آنها یک جوان مسلمان بوده است.

انگشت اتهام در ترور اخیر به احتمال زیاد به سوی مسلمانان خواهد رفت و این موجب تشدید فشارها علیه این اقلیت دینی خواهد شد. بوکاسا وزیر امنیت داخلی اقداماتی را که به بی‌ثباتی کشورش منجر شود، محکوم کرد و ترورکنندگان را تهدید کرد «قطعاً مجازات خواهند شد». دفتر نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در آفریقای مرکزی نیز اعلام کرده در تحقیقات به دولت کمک خواهد کرد. [۲]

به نظر می‌رسد با وجود تلاش بسیاری از دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی برای کاهش آلام این منطقهاز جهان، هنوز فاصله زیادی تا ریشه‌کن‌کردن فقر، بیسوادی، مشکلات بهداشتی-درمانی و ناامنی در آفریقای جنوب صحرا وجود دارد.


[۱] https://www.theguardian.com/global-development/2016/oct/05/nearly-half-all-children-sub-saharan-africa-extreme-poverty-unicef-world-bank-report-warns

http://www.unicef.org/publications/index_92826.html?CID=POV_TT_Poverty_EN_EXT 

[۲] https://www.theguardian.com/world/2016/oct/04/central-african-republic-armed-forces-assassinated

انتهای پیام/مشرق

دیروز فرمانده ارتش جمهوری آفریقای مرکزی ترور شد. این یعنی شکاف‌های نژادی و مذهبی همچنان مانع از رسیدگی به معضلات واقعی در جنوب صحرا است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme