https://telegram.me/empireoflies

زیرپاگذاشتن حقوق یک و نیم میلیارد مسلمان مهم‌تر است یا شش بهایی؟

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغرادیو فردا در خبری با عنوان “رای دادگاه استیناف آمریکا علیه فرمان مسافرتی ترامپ‎” به تشریح وقایع چند سال آمریکا در مورد جلوگیری از ورود مسلمین به خاک نجس آمریکا می پردازد. ترامپ پس از به ریاست جمهور رسیدن چالش برانگیزش در آمریکا فرمان مهاجرتی ای صادر کرد که طبق آن مسلمین چند کشور و سایر غیر مسلمین آن کشورها نیز اجازه ورود به کشور غارتگر آمریکا را نداشته باشند. دست بر قضا آنهایی که کعبه آمالشان را در آمریکا می دیدند هم در نگاه دولت حاکمه این کشور مانند سگ ها نجس خوانده شدند و از ورود آنان به آمریکا جلوگیری می شود.
رادیو فردا می نویسد:
 
آخرین فرمان موسوم به ممنوعیت مسافرتی که دولت آمریکا صادر کرده، در دادگاه استیناف فدرال، مغایر با قانون اساسی شناخته شد. رای دادگاه می‌گوید این فرمان، اعمال تبعیض علیه مسلمانان به دلیل باور دینی آنها است. دادگاه استیناف ناحیه چهارم در ریچموند در ایالت ویرجینیا، با رای نهایی ۹ بر ۴، در رای نهایی خود گفت که ممنوعیت مسافرتی که دولت دونالد ترامپ خواستار اعمال آن شده، «به دلیل مخلوط شدن با مواضع ضد اسلام، مغایر با قانون اساسی» است. طبق رای دادگاه استیناف، رای قبلی قاضی فدرال در ایالت مریلند در مخالفت و لغو این فرمان ریاست جمهوری، تایید شد. قاضی فدرال رای داده بود دستور لغو ممنوعیت مسافرت علیه شهروندانی از چاد، ایران، لیبی، سومالی، سوریه و یمن که روابطی بر اساس حسن نیت با شهروندانی در آمریکا دارند، اجرا نشود.”

ادامه خبر شرح جزئیات آن است و یک سوال مهم:
رئیس جمهور این کشور قانون شکنی می کند یا دستگاه قضائی اش؟
این یکی با قانون ناآشناست یا آن یکی؟
و اگر قانون اجازه به ترامپ نمی دهد این زنجیر پاره کردنهای وی به چه معناست؟
و اگر درست است کار وی، اقدامات قوه قضائیه آنها چطور اینگونه عربده می کشد و احکام غیر قانونی می دهد؟ آیا فقط باید رادیو فردا ایراداتی که در قوه قضائیه ما وجود دارد یا ندارد را برجسته کند؟
در این بین اما رادیو فردا خبری را برجسته می کند با عنوان “دستگیری هفت شهروند بهایی در بوشهر
” و می نویسد:
 
جامعه جهانی بهائیان در بیانیه‌ای اعلام کرد روز سه‌شنبه در بوشهر، هفت شهروند بهایی دستگیر و بازداشت شده‌اند. گزارش شده که طی عملیاتی هماهنگ، این شهروندان در محل کار و محل زندگی خود دستگیر شده‌اند. نوز هیچ خبری مبنی بر اتهام، دلیل یا محل نگهداری این شهروندان بهایی در ایران منتشر نشده است. یک گزارش خبری هم گفته وسایل شخصی این افراد در زمان دستگیری ضبط شده است. سازمان دیدبان حقوق بشر پیشتر و در تازه‌ترین گزارش سالیانه خود، یک بار دیگر ضمن متهم کردن نیروهای امنیتی و قضایی ایران به «نقض حقوق بشر»، در مورد تبعیضات اجتماعی هشدار داده و گفته بود ۹۲ باورمند بهایی در زندان هستند“.
 
و مطالبی بیهوده در این مورد… اما سوال اینجاست این تعداد بهایی دین ستیز مهم ترند یا آن تعداد مسلمان؟ حقوق شش نفر ارزشش بیشتر است از حقوق یک و نیم میلیارد مسلمان؟ برای آنها هم این رسانه بی طرف اشک تمساح می ریزد؟ یا همیشه باید مطلبی بی اهمیت بزرگ و برجسته شود تا آنگاه ارباب رادیو فردا کارهایش را انجام دهد به راحتی؟

انتهای پیام/رادیو دیروز

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

یک اصل مشخص در دنیای رسانه وجود دارد: پررنگ کردن حاشیه های بی ارزش برای غلبه بر متنِ مهم.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 3.65 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme