https://telegram.me/empireoflies

زوجی که با شبکه manoto به شهرت رسیدند

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: یکی از شبکه‌هایی که وابسته به دولت انگلیس است و در حوزه سبک زندگی فعالیت می‌کند و تمرکز ویژه‌ای بر موضوع زنان دارد، شبکه «من و تو» است. نگاهی به عملکرد، تبلیغات و القائات این شبکه به خوبی نشان می‌دهد که هدف‌گذاری اساسی در این شبکه بر تأثیرگذاری در مخاطبان زن جامعه ایران قرار گرفته است.

هرچند که میزان مخاطبان این شبکه همواره با افت و خیز بسیار همراه بوده، اما انتخاب هوشمندانه زنان و دختران برای جذب به عنوان مخاطب تا حدی تأثیرگذاری این شبکه را قابل تأمل کرده است. به عبارت دقیق‌تر زنان در جامعه ایران نقش پررنگی در هدایت خانواده دارند و تغییر در سبک زندگی و سلیقه آنها می‌تواند منجر به تغییر در باورها و خواست خانواده شده و در نهایت در جامعه اثرگذار خواهد بود. از سوی دیگر طیف زنان و دختران در جامعه ما بیش از مردان اوقات خود را با تلویزیون سپری می‌کنند و به نوعی بیننده‌ای ثابت برای رسانه‌های تصویری محسوب می‌شوند که ماهواره بخشی از آن است.

در این میان نگاهی به یکی از برنامه‌های این شبکه به نام «سمت نو»، می‌تواند به نوعی بیانگر شیوه و روش “من و تو” در تأثیر گذاری بر زنان باشد. «سمت نو» میز گردی است با حضور سه مجری زن که هر هفته از این شبکه بر روی آنتن می‌رود و در هر برنامه نیز یک مهمان معمولاً زن در این برنامه شرکت می کند.

در مجموع «سمت نو» نمونه‌ای روشن از رویکرد شبکه “من و تو” برای مواجهه و تأثیرگذاری بر مخاطبان ایرانی این شبکه است؛ مخاطبانی که بیشتر آنان را زنان جامعه ایران تشکیل می‌دهند که در جستجوی سرگرمی به این رسانه روی می‌آورند. این برنامه که از ابتدای تاسیس من وتو با عناوین مختلف وجود داشته سعی کرده در طول برگزاری خود از چهره هایی نیز برای اجرای برنامه هیا خود استفاده کند. این کار دو دلیل داشته از یک طرف چهره هایی که در این برنامه حاضر می شوند به دلیل تخصصی که قبل از این داشتند می تواند هم چون یک مجری کارشناس در این برنامه باشند و از طرف دیگر با توجه به این که این برنامه مخاطبین زن را در بر می گیرد افراد چهره حاضر در این برنامه بعد از مدتی شهرت بیشتری را کسب می کنند و می توانند در راستای اهداف عالیه دولت انگلستان در به تباهی کشاندن جامعه ایرانی از طریق تغییر ارزشهای زنان این جامعه باشند.

به‌عنوان مثال مسیح علی نژاد که از چند سال پیش کمپین آزادی‌های یواشکی را راه اندازی نمود تا زنان ایرانی را از هرگونه حیا و عفافی خالی نماید حدود یک سال در همین برنامه به‌عنوان مجری کارشناس به اجرای برنامه‌هایی در خصوص زنان اشتغال داشت و بلافاصله بعدازاین برنامه بود که سراغ کمپین مزبور رفت و توانست مخاطبان زیادی را به خود جلب نماید.

هم‌اکنون نیز یکی از زنان فعال در امور حقوق بشر حوزه زنان در این برنامه حضور دارد. دریا صفایی که خود را دندان‌پزشک معرفی می‌کند در آشوب‌های سال ۷۸ سابقه دستگیری در ایران را دارد و پس از مهاجرت به بلژیک در سال‌های اخیر خود را مبدع کمپینی می‌داند که خواستار ورود زنان به استادیوم‌های ورزشی هستند.

وی در برنامه سمت نو مدتی است که به کار اجرا اهتمام دارد. وی هم‌چنین در سال‌های اخیر در مسابقات والیبال تیم ملی ایران و دیگر کشورها حاضرشده و با ایجاد اغتشاش در این مسابقات تبلیغات کمپین خود را منعکس می‌نمود تا این که در یکی از این بازی‌ها که در آمریکا برگزار می‌شد وی به دلیل این که از طرف وزارت امور خارجه این کشور یک آشوبگر خطرناک خوانده شد با وی برخورد شدیدی انجام گرفت.

در کنار مربی تیم ملی والیبال ایران

حال بعد از حدود ۹ ماه دریا صفایی متنی را منتشر کرده که به گفته خودش پیام رئیس فدراسیون والیبال آمریکا به وی است که به مناسبت روز جهانی زن از وی تقدید کرده.

همسر وی نیز در برنامه‌های روبه‌رو که مدتی است از تلویزیون من و تو پخش می‌شود حضور دارد. وی که تاکنون در هیچ یک از گروه‌های سیاسی خارج کشور حضور نداشته به عنوان متخصص و کارشناس سیاسی در این برنامه‌ها اظهارنظر می کند. برنامه روبه‌رو که به بررسی مسائل و مشکلات جامعه ایرانی با حضور پنج میهمان می‌پردازد عموماً به مسائل داخل ایران با نگاهی کاملاً رادیکال و غیر کارشناسی نظر می‌کند و یکی از دلایلی که کسی این شبکه را ازجمله شبکه‌های سیاسی محسوب نمی‌کند کیفیت پایین بحث‌های سیاسی شکل‌گرفته در این شبکه است.

 

از مجموع یازده قسمت برنامه رو‎به‌رو در ۸ برنامه سعید بشیرتاش همسر دریا صفائی حضور داشته و این گونه به نظر می رسد که وی قراردادی طولانی مدت با این شبکه و برنامه رو به رو دارد.

انتهای پیام/

 

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme