https://telegram.me/empireoflies
وضعیت کشته شدن زنان در فرانسه به قدری نگران‌کننده شده است که رسانه‌ها مدام درباره آن می‌نویسند و گروه‌های مدافع حقوق زنان نیز کارزارهایی را برای مبارزه با این پدیده به راه انداخته‌اند.

زن‌کشی در فرانسه به مرز بحران رسید

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغوب‌سایت شبکه خبری یورنیوز اروپا در گزارشی با عنوان “زن‌کشی در فرانسه به مرز بحران رسید”: در فرانسه آمار بالای زنانی که به دست شریک زندگی فعلی یا قبلی‌شان کشته می‌شوند، به مرز بحران رسیده است. روز یکشنبه ۱۶ تیر زنی در حومه پاریس به دست دوست‌پسرش کشته شد و به این ترتیب آمار زنان قربانی خشونت زناشویی از ابتدای سال ۲۰۱۹ میلادی تاکنون به ۷۴ نفر رسید.

به نوشته یورونیوز، وضعیت کشته شدن زنان در فرانسه به قدری نگران‌کننده شده است که رسانه‌ها مدام درباره آن می‌نویسند و گروه‌های مدافع حقوق زنان نیز کارزارهایی را برای مبارزه با این پدیده به راه انداخته‌اند.

روز شنبه گروهی از افراد خانواده و نزدیکان زنان قربانی و نیز گروه‌هایی از مدافعان حقوق زنان که شمارشان به حدود دو هزار نفر می‌رسید، برای اعتراض به خشونت‌های مرگبار علیه زنان در میدان رپوبلیک (جمهوری) پاریس تجمع کردند.

واکنش‌ها به پدیده زن‌کشی در فرانسه به بالاترین سطوح این کشور رسیده است.

امانوئل ماکرون روز شنبه در واکنش به این معضل کشورش در توییتر خود نوشت: «خانم‌ها، جمهوری فرانسه نتوانست از شما محافظت کند.»

 

 

رئیس جمهوری فرانسه با نام بردن از برخی زنان قربانی خشونت خانگی در فرانسه ادامه داد: «اسامی شما آشناست. شما دوست، مادر، خواهر یا دختر ما هستید. ما از خشونتی که جان شما را گرفت بیزاریم و علیه آن به پا می‌خیزیم. جمهوری فرانسه باید از همه زنانی که امروز جانشان در خظر است محافظت کند.»

ماکرون با معرفی وبسایت وزارت کشور فرانسه و اعلام یک شماره تلفن برای اعلام خشونت‌های خانگی از شهروندان کشورش خواست تا موارد آزار و خشونت علیه زنان را گزارش دهند.

هر سه روز یک زن بر اثر خشونت خانگی به قتل میرسند

روزنامه لوموند فرانسه نیز در شماره دوشنبه ۱۷ تیر با انتشار تحلیلی از وضعیت خشونت‌های خانگی در این کشور نوشت که به طور میانگین هر سه روز یک زن به دست شریک زندگی فعلی یا سابقش کشته می‌شود. به نوشته این روزنامه شمار کلی این قربانیان در هر سال به ۱۴۰ نفر می‌رسد.

تحلیل‌گر لوموند با بیان این که بیشترین موارد زن‌کشی در هنگام ترک زندگی مشترک از سوی زن یا پس از آن روی می‌دهد، می‌نویسد از سال ۲۰۱۷ که هشتگ «می‌تو» (من هم همین‌طور) و «خوکت را لو بده» در دفاع از حقوق زنان در فرانسه به راه افتاد، آمار چنین خشونت‌هایی بیشتر شده است. لورن دوفوشه، خبرنگار لوموند با استناد به آمار همرسان شده در صفحه فیس‌بوکی کنشگران علیه زن‌کشی می‌نویسد که آمار زنان کشته شده در شش ماهه اول سال ۲۰۱۹ در حالی افزایش یافته که در سال ۲۰۱۸ در همین بازه زمانی ۶۴ نفر بوده است.

انتهای پیام/جام نیوز

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme