https://telegram.me/empireoflies
آسوشیتدپرس در مطلبی به بررسی خطراتی که کودکان مهاجر در اردوگاه‌های آمریکا با آن‌ها مواجه هستند، پرداخت.

زندگی هولناک کودکان مهاجر در اردوگاه‌های آمریکا

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغمقامات السالوادور اعلام کردند سه کودک السالوادوری که پس از عبور از مرز و وارد شدن به آمریکا از والدینشان جداشده بودند، در اردوگاه‌هایی در آریزونا مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفتند. 

لیدووینا ماگارین، معاون وزیر روابط خارجی در امور تبعه السالوادور در خارج از کشور اعلام کرد مقامات گزارش‌هایی در ارتباط با سوء استفاده از کودکان دوازده تا هفده ساله از سوی کارگران در اردوگاه‌های مهاجران که مکانشان فاش نشد، دریافت کرده اند.

وی در مصاحبه با خبرنگاران گفت: “این اقدامات تعرض و سوء استفاده جنسی محسوب می‌شوند.” او افزود دولت السالوادور در حال کمک گرفتن از وکلا برای این خانواده هاست و آن‌ها هستند که باید در ارتباط با رسیدگی به پرونده‌ها تصمیم گیری کنند.

این خبر در حالی افشا شد که دولت ترامپ با انتقاد‌های شدیدی در ارتباط با کند بودن روند به هم ملحق کردن خانواده‌های از هم جدا شده، مواجه است. بیشتر خانواده‌ها به یکدیگر پیوسته اند، اما صد‌ها تن دیگر همچنان از هم جدا هستند.

ماگارین گفت دولتش آمریکا را برای آغاز روند ملحق کردن کودکان به خانواده هایشان تحت فشار قرار می‌دهد. وی افزود: کودکان باید در سریع‌ترین زمان ممکن اردوگاه‌ها را ترک کنند، زیرا در این مراکز به شدت آسیب پذیر هستند. 

در اواخر ماه ژوئیه، وب سایت خبری پروپابلیکا گزارش داد پلیس دست کم صد و بیست و پنج گزارش از سال دو هزار و چهارده در ارتباط با آزار‌های جنسی در مراکزی دریافت کرده است که کودکان مهاجر در آنجا نگهداری می‌شوند.

ماه گذشته، پلیس آریزونا اعلام کرد یک امدادگر سابق در یک موسسه غیردولتی که کودکان جدا شده از والدینشان در آنجا به سر می‌بردند، به سبب ایجاد مزاحمت برای یک دختر چهارده ساله در فینیکس دستگیر شد. در آن زمان، این سازمان از اظهار نظر در این باره خودداری کرد که آیا آن دختر از خانوده اش جداشده بود یا خیر. اما کارمند مذکور اخراج شد.

بر اساس گزارش ارائه شده از سوی آمریکا، صد و نود و یک کودک السالوادوری طی ماه‌های اخیر در مرز از والدین خود جدا شدند و هجده تن از آن‌ها همچنان در اردوگاه‌ها به سر می‌برند و منتظر پیوستن به والدینشان هستند.

آمار دولت السالوادور نشان دهنده کاهش چهل و هشت درصدی مهاجرت از این کشور به آمریکا طی امسال و در مقایسه با سال دو هزار و هفده است. تخمین زده شده دو و نیم میلیون السالوادوری در آمریکا زندگی می‌کنند.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

آسوشیتدپرس در مطلبی به بررسی خطراتی که کودکان مهاجر در اردوگاه‌های آمریکا با آن‌ها مواجه هستند، پرداخت.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme