https://telegram.me/empireoflies

زندگی سیاه سیامک؛ از غارت بیت المال و جاسوسی تا خودکشی

اختصاصی_ به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: چند روز پیش سالگرد خودکشی سیامک پور زند از جاسوسان و مخالفان جمهور یاسلامی بود که در سال ۹ اردیبهشت ۹۰  از بالکن خانه آپارتمان خود در تهران خود را به پایین انداخت و مرد.

سیامک پورزند به گفته برخی از تاریخ نگاران ایرانی یکی از عناصر راه اندازی کننده و پشت پرده مطبوعات زنجیره ای در دوران اصلاحات بود که به لحاظ مالی ارتباطاتی نیز با سلطنت طلبان خارج کشور بر قرار کرده بود. همین مطبوعات بودند که رهبری در اردیبهشت ۷۹ آنها را پایگاه دشمن نامید.

مهر انگیز کار همسر دوم سیامک پورزند، یک هفته پس از خودکشی وی اعلام کرد که وی از نظر سیاسی دچار یک اغتشاش فکری بود و از سلطنت طلبی به دفاع از اصلاح طلبان رسیده بود. وی می گوید بخشی از زندگی سیامک  حمایت از سیاست های شاه بوده، قبل از این که از این مقطع دور شود.

سیامک پورزند در سال۱۳۷۹ پس از ماجرای کنفرانس برلین، بازداشت و به یازده سال زندان محکوم شد. وی در مقابل دوربین های تلویزیونی حاضر شد و به اشتباهات خود اعتراف کرد. سیامک پورزند پس از گذراندن بخشی از محکومیتش به دلیل کهولت سن و بیماری در خانه‌اش نگهداری می‌شد و ممنوع‌الخروج بود.تا اینکه در۹ اردیبهشت ۱۳۹۰ در تهران درگذشت.
اگر چه خودکشی در فرهنگ و مرام افرادی چون پورزند که مدعی روشنفکری بودند، کاری ناپسند بوده و هست اما لیلی پورزند، دختر سیامک پورزند، گفت که پدرش در اعتراض به وضعیت خود، به زندگی‌اش پایان داده است و این مرگ، مرگی بود اعتراضی و در کمال قدرت و اراده(!) ایشان تصمیم گرفت به این زندگی پایان بدهد و از طبقه ششم بالکن منزل کوچک مسکونی خودش را به پائین پرت کرد.

سیامک پورزند در دوران رژیم گذشته از وابستگان به دربار پهلوی بود و خدمات زیادی را در پوشش دفتر فرح به ارباب خود محمد رضا پهلوی کرده بود.وی حتی بعد از انقلاب نیز این رابطه با پهلوی را رها نکرد وی به واسطه ارتباطاتی که همسر سابق وی ماندانا زند کریمی و دخترش لیلی زند با رضا پهلوی داشت، اطلاعات داخل کشور را در اختیار رضا پهلوی قرار می‌داد.

البته پس از مرگ وی برخی از اطرافیانش با ساختن داستان هایی از مظلومیت او سعی کردند وی را فردی جلوه دهند که در دوران بازداشت و زندان مورد شکنجه قرار گرفته و مجبور به اعترافات اجباری شده است . این داستان ها بقدری باور نکردنیست که انسان را به یاد شکنجه های قرون وسطایی اروپاییان می اندازد البته قدری باید به این جماعت نزدیکان پور زند حق داد زیرا بعد خودکشی وی بسیاری از روشنفکران و باورمندان به وی خطاب به بازماندگانش او را سرزنش کردند زیرا خود کشی در هر مرام و مسلکی امری مزموم بوده و خانواده وی خواستند با این قصه های اندکی از قبح عمل وی کم کنند که باز هم موفق نشدند.

انتهای پیام /

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme