https://telegram.me/empireoflies

زندگی اشرف پهلوی واکاوی شد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغخانه مستند انقلاب اسلامی در تازه ترین  مستند خود به موضوع بررسی عملکرد و نقش اشرف پهلوی در دوران حکومت برادرش پرداخته، این مستند در حال سپری کردن مراحل فیلمبرداری خود است و تا پایان فصل بهار برای پخش ازرسانه ها آماده می شود.

سعیده نیک اختر کارگردان این مستند درباره این اثر گفت: تلاش کرده ایم در یک مستند پرتره، شخصیت و عملکرد اشرف پهلوی را زیر ذره بین بگذاریم و از دوران کودکی، جوانی و روابطش به طور ملموس صحبت کنیم. در این اثر سعی کرده ایم تا نگاهی زنانه به زندگی اشرف به عنوان یکی از موثرترین افراد حاضر در دوران سلطنت محمد رضا پهلوی داشته باشیم.

وی ادامه داد: یکی از مواردی که به طور خاص در این مستند به آن پرداخته شده است، مسأله «حلقه اشرف» است که ذیل آن تلاش شده است روابط اشرف پهلوی با نزدیکانش، همسران شاه و خود محمدرضا پهلوی مورد واکاوی قرار گیرد و از این طریق توضیح دقیقی از شیوه عملکرد اشرف پهلوی بیان شود.

این کارگردان مستند، رابطه اشرف پهلوی با فوزیه، اولین زن شاه را بسیار مهم و حیاتی دانست و افزود: شناخت اشرف از دنیای خارج بواسطه رابطه با فوزیه شکل گرفت، زیرا از طریق این رابطه، اشرف سفری به مصر می کند و آنجا با تجملات سلطنتی دربارمصر آشنا می شود. این رابطه اگرچه برای اشرف بسیار تأثیر گذار بود ولی به علت رابطه عاشقانه ای که بین او و برادر فوزیه بوجود می آید، این رابطه به سردی می گراید.

نیک اختر در پایان گفت: اشرف زنی بسیار زیرک و قدرتمند بوده است و حتی در کودتای ۲۸ مرداد بواسطه او بود که سازمان سیاوارد ماجرا شده و سبب شکست نهضت ملی شدن صنعت نفت می شود.

این مستند به تهیه کنندگی مهدی مطهر، محصول خانه مستند انقلاب اسلامی است که با استفاده از مصاحبه و تصاویر آرشیوی در  حال تهیه است.

منبع: افکارنیوز

انتهای پیام/

زندگی اشرف پهلوی در قالب یک مستند پرتره این روزها به کارگردانی سعیده نیک اختر مراحل فیلمبرداری خود را می گذراند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme