https://telegram.me/empireoflies

زنده باد «مرگ بر آمریکا»

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: بارها شنیده ایم که در مناسبت‌ها و موقعیت‌های مختلف، سران آمریکا و انگلیس و رژیم غاصب صهیونیستی از شعار “مرگ بر آمریکا، اسرائیل و انگلیس” گلایه کرده اند و آن را دلیلی بر دشمنی ملت ایران با خود و توجیهی برای فعالیت‌های ضد ایرانیشان دانسته اند.

از سوی دیگر بارها در سخنان و اظهارات بزرگان نظام به این مطلب اشاره شده که منظور ما از “مرگ بر آمریکا” مردم آمریکا نیستند و ما با آن‌ها مشکلی نداریم و خواهان مرگ آنان نیستیم، بلکه در حقیقت منظور نظر ما دولتمردان و سیاستمداران مستبد و زورگوی غربی هستند، سیاستمدارانی که از تمامی اعمالشان بی توجهی به خواست مردم کشورشان و بی اهمیت بودن افکار عمومی دنیا برایشان کاملا هویداست؛ پس چرا این شعار تا این حد برایشان مهم است و چرا تمامی تلاش خود را می کنند تا طرفدارانشان در ایران و سیاستمداران کدخداپرست و غرب زده نهایت سعی خود را بکنند و حتی با پرداخت هزینه ای سنگین این شعار را از فرهنگ انقلابی ایران حذف نمایند؟

جواب این سؤال بسیار ساده است؛ به این خاطر که “مرگ بر آمریکا” نه یک شعار، که یک “ایدئولوژی” است.

در تمامی دنیا مبنا و محور تصمیمات رهبران کشورهای مختلف و سیاستمداران صاحب قدرت، “منفعت” است. آنانی که صادق اند، منفعت و مصلحت کشور خود را دنبال می کنند و آنانی که فاسداند به دنبال منفعت شخصی خود هستند. برخورد غرب و سیاستمداران غربی با این گونه افراد ساده است، کافی است در وهله اول آنان را مجبور به پذیرش خواست خود کنند، از تهدید و ارعاب گرفته تا باج خواهی و حتی حمله نظامی و فشار بین المللی ابزارهای این مرحله اند. در وهله بعد می توان آن‌ها را تطمیع نمود و با دادن پول و قدرت و امتیاز، آن‌ها را خرید و به تبعیت و یا عدم مخالفت ترغیب نمود.

آنچه غرب در برخورد با آن عاجزانه به زانو در می‌آید و به ناتوانی خود اعتراف می‌کند، رهبر و دولت و ملتی است که نه به خاطر منفعت و مصلحت که به خاطر ایمان و عقیده به حرکت در می‌آید.

اینکه غرب به این شدت بر روی اسلام‌هراسی سرمایه گذاری کرده و با این حرارت ایران را به عنوان محور شرارت معرفی می‌کند و از تمامی پتانسیل خود برای رویارویی با ایران و اسلام شیعی استفاده می کند به این دلیل است که رهبر ایران مبنای تصمیمات خود را نه منفعت و مصلحت که حق و حقیقت قرار داده و مردم ایران با تبعیت از رهبر شجاع و بصیر خود به هیچ رو حاضر به کوتاه آمدن در مقابل حقیقت ظالم و زیاده خواه آمریکا و غرب نیستند و این بدان معناست که نه جنگ ۸ ساله و نه تحریم ۳۷ ساله و نه تهدید به حمله ۱۵ ساله و نه رفع تحریم و دادن امتیاز، هیچکدام باعث نمی شود که چشم خود را به روی حقیقت ماهیت امپریالیستی و ظالم آمریکا ببندند و آمریکا را ولو در کلام به عنوان دشمن خود معرفی نکنند.

آمریکا در حال حاضر به همان میزان که از ایران می‌هراسد، از انتشار تفکر “مقاومت” وحشت دارد، تفکری که به هیچ وجه حاضر به مصالحه بر سر اصول نیست و حتی اگر بر سر میز مذاکره حاضر شود، حتی اگر برخی سیاستمدارانش تصادفا با مقامات آمریکایی دست دوستی بدهند و حتی اگر برخی بزرگانش درخواست حذف مثلا “شعار” و در حقیقت “ایدئولوژی و اعتقاد” مرگ بر آمریکا را ولو به صورت موقت طرح نمایند، حاضر به کوتاه آمدن از موضع بر حق خود نیست وهمچنان معتقد است که آمریکا تا زمانی که در دنیا به ظلم و غارتگری و کشتار بیگناهان مشغول باشد، تا زمانی که پول و سلاح های آمریکایی در دست رژیم غاصب صهیونیستی و تکفیری‌های اسلام‌ستیز (و به قول آمریکا “میانه رو”) داعش و النصره و عربستان سعودی باعث کشتار مردم بیگناه شوند، همچنان دشمن ما به حساب می‌آید و ما با تمام توان، خشم خود را با شعار “مرگ بر آمریکا” بر سر آنان و کدخداپرستان غرب زده فریاد خواهیم کشید.

اگر می‌بینیم غرب این چنین مشتاق حذف این شعار است، به این خاطر است که به دیگر گروه‌های مقاومت القا کند که ایران نیز مانند دیگر کشورها و رهبر ایران مانند دیگر سیاستمداران اهل معامله و منفعت طلب‌اند و تنها دلیل مخالفت آنها با آمریکا کسب منفعت بوده و اکنون که تا حدودی این خواسته محقق شده، دیگر دشمنی ایران با غرب معنایی ندارد و چه بسا پس از آمریکا زمانی برسد که ایران با رژیم صهیونیستی نیز بر سر میز مذاکره نشسته و حاضر به پذیرش اسرائیل به عنوان یک کشور شود و این همان دلیلی است که باعث می شود عقیده ما برای همیشه و تا هر زمان که استکبار جهانی در حال ظلم و زورگویی است “مرگ بر آمریکا” باشد.

حضرت امیر (علیه السلام) هنگامی که تازه به حکومت رسیدند با معاویه اعلام جنگ نمودند. بسیاری از نزدیکان حضرت از ایشان خواستند که به حکم “مصلحت” برای مدت زمان کوتاهی از دشمنی با معاویه که مدت‌ها بود حاکم شام بوده و دارای قدرت و نفوذ بود پرهیز نمایند تا پایه‌های حکومت حضرتشان محکم شده و قدرت بیشتری برای رویارویی با معاویه به دست آورند، اما حضرت علی (علیه السلام) حاضر به پذیرش معاویه ظالم به عنوان کدخدای شام نشدند و با همان بضاعت موجود به جنگ ظلم رفته و اگر حماقت و ساده اندیشی و ذلت پذیری برخی به ظاهر یاران ایشان نبود، به لطف خدا و یاری الهی که وعده اش به حق طلبان داده شده، کار معاویه در همان نبرد صفین یکسره شده بود. همان تفکری که آن روزخواهان سازش امیرالمؤمنین (ع) با معاویه بود امروز خواهان سازش با آمریکا و حذف شعار مرگ بر آمریکاست.

انتهای پیام/جام نیوز

آنچه غرب در برخورد با آن عاجزانه به زانو در می‌آید و به ناتوانی خود اعتراف می‌کند، بخاطر رهبر، دولت و ملتی است که نه به خاطر منفعت و مصلحت که به خاطر ایمان و عقیده به حرکت در می‌آیند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme