https://telegram.me/empireoflies

زنان محجبه نیوزیلندی از اسلام می‌گویند…

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: زنان مسلمان در کشور نیوزیلند به دلیل داشتن حجاب در خط مقدم معرفی دین اسلام قرار دارند و به همین دلیل بیشترین تهاجم از سوی اسلام‌ستیزان متوجه آنان می‌شود.

زنان مسلمان نیوزیلندی با وجود تمام مشکلات سعی می‌کنند چهره واقعی اسلام و نگرش این دین آسمانی نسبت به زنان را به مردم جامعه خود معرفی کنند.

در ادامه نظر آلین، راضیه و سارا سه بانوی مسلمان در نیوزیلند را درباره اسلام، حجاب و زن مسلمان می‌خوانید:

آلین که در شهر هامیلتون نیوزیلند به تدریس مشغول است در حالی‌که به تازگی مسلمان شده است، با تأکید بر این‌که کسی او را مجبور به پوشیدن حجاب نکرده است می‌گوید:

اغلب مردم فکر می‌کنند زنان مسلمان از روی اجبار این نوع پوشش را انتخاب می‌کنند، در حالی‌که این تصمیم و انتخاب خودشان بوده است.

در نیوزیلند زنانی هستند که به انتخاب خود نقاب می‌گذارند و حتی شوهرانشان نیز آن‌ها را به این نوع از پوشش اجبار نکرده‌اند.

در فرهنگ اسلامی زن مسئولیت خانه را بر عهده دارد و نباید هیچ ظلمی در حق وی انجام شود.

این مفهوم در اسلام وجود دارد که اگر شما یک کودک را پرورش می‌دهید، گویا ملتی را در دامن خود پرورانده‌اید، پس ما زنان در مرکز جامعه قرار داریم.

تصور این‌که زن مسلمان هیچ قدرتی در خانواده و یا اجتماع ندارد اشتباه است. تاریخ اسلام زنان فعال فراوانی از زمان حیات پیامبر(ص) به خود دیده که بسیار هم تأثیر‌گذار بوده‌اند.


Muslim women from Hamilton’s Mosque: Sarah Ather, Radiya Ali, Allyn Danzeisen, Fatima Farouk

راضیه دانشجوی ۲۱ ساله مسلمان با افتخار به نوع پوشش خود، درباره وضعیت زنان در جوامع غربی چنین می‌گوید:

برداشت‌های نادرست درباره زنان مسلمان اغلب توسط رسانه‌های غربی تبلیغ می‌شود.

این که ما حجاب و پوشش را انتخاب می‌کنیم بدان معنا نیست که مورد ظلم واقع شده‌ایم؛ این عین وقار است، چیزی که امروزه مردم بیشتر آن را دوست دارند؛ من هرگز به نوع پوشش زنان غربی حسودی نمی‌کنم.

زندگی در نیوزیلند (برای یک دختر مسلمان) بسیار سخت است، رفتن به مدرسه در حالی‌که با دیگران متفاوت هستی، این‌که بخواهی حجاب داشته باشی و اعمال عبادی‌ات را انجام دهی شجاعت زیادی می‌خواهد.

مردم اگر درباره اسلام و جایگاه زن در این دین سؤال کنند، به فهم بهتری از این دین خواهند رسید اما متأسفانه آنان فقط بر‌اساس ظاهر اشخاص قضاوت می‌کنند.

سارا دانش آموز ۱۶ ساله محجبه، رسانه‌های غرب را عامل اصلی ترویج افکار متعصبانه نسبت به مسلمانان دانسته و می‌گوید:

من مردم را برای داشتن افکار ضد‌اسلامی مقصر نمی‌دانم؛ چرا که برای اکثر ما رسانه، پنجره‌ای است که با آن به جهان پیرامون خود می‌نگریم.

این که نسبت به مسلمانان دید منفی وجود دارد به این دلیل است که داعش و سازمان‌های تروریستی با نام اسلام معرفی می‌شوند.

آرزوی مسلمانانی که در نیوزیلند زندگی می‌کنند این است که روزی بتوانند چهره واقعی اسلام را به دیگران معرفی کنند.

انتهای پیام/جبهه جهانی مستضعفین

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme