https://telegram.me/empireoflies

زمان شناخت دوست از دشمن!

اختصاصی به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: آبان ماه سال گذشته بود که در پی وقوع حوادثی تروریستی در فرانسه، ده‌ها نفر از شهروندان فرانسوی، توسط تروریست‌های پرورش یافته در این کشور، کشته شدند.

این تروریست‌ها که با حمایت مستقیم یا غیرمستقیم دولت فرانسه برای مبارزه با نیروهای مقاومت و ایجاد ناآرامی در کشورهای منطقه غرب آسیا بخصوص سوریه و عراقه، به این منطقه گسیل شده بودند، در روزهای پایانی نوامبر ۲۰۱۵ پس از بازگشت به وطن خود، در عملیات‌هایی تروریستی، جان حدود ۱۳۰ نفر را گرفته و صدها نفر را هم مصدوم کردند.

در آن زمان و پس از وقوع اقدامات تروریستی مذکور، جمعی از افراد در تهران با حضور در مقابل سفارت فرانسه، در حالی که اشک از چشمانشان جاری بود، با دولت و مردم فرانسه اعلام همدردی کردند و در یادداشت‌های خود که حاوی افکارشان بود، نوشتند: «تسلیت از طرف مردم ایران به قد بلندهای خوشتیپ و باحال».

این افراد غرب‌زده و خودروشنفکرپندار، در حالی به‌سرعت پس از وقوع چند حادثه تروریستی در فرنگ، ناراحت و پریشان شدند که هیچ‌گاه در برابر حوادث تروریستی متعدد و جنگ‌هایی که مردم مسلمان کشورهای منطقه را گرفتار کرده، واکنش نشان نمی‌دهند و زمانی که خون مرد و زن و کودک بیگناه سوری و عراقی و یمنی بر زمین می‌ریزد، رگ غیرتشان بیرون نمی‌زند.

اما ۱۵ ماه بعد از حادثه تروریستی پاریس، در روزهای پایانی دی‌ماه ۱۳۹۵، در پی آتش‌سوزی و تخریب ساختمان تجاری «پلاسکو» در قلب شهر تهران که منجر به شهادت حداقل ۲۵ آتش‌نشان ایرانی شد و غم و اندوهی عظیم برای مردم ایران ایجاد کرد، با آنکه بسیاری از رسانه‌های مطرح دنیا به پوشش این خبر پرداختند، اما هیچ خبری از همدردی مردم پاریس با مردم ایران و روشن‌کردن شمع در برابر سفارت کشورمان در پایتخت فرهنگ نشد و حتی دریغ از یک پیام تسلیت از سوی دولت فرانسه! در واقع فرانسوی‌ها، نه شمعی روشن کردند و نه دلشان سوخت برای ما.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاریس

از سویی دیگر، پس از حادثه «پلاسکو»، برخلاف رئسای بسیاری از کشورهای منطقه و همسایه ایران، پادشاه سعودی که از دوستان دولت فرانسه است و سالانه میلیاردها دلار از غربی‌ها از جمله فرانسوی‌ها تسلیحات برای ریختن بر سر مردن بی‌دفاع یمن و حمایت از گروه‌های تروریستی در منطقه می‌خرد، هم هیچ پیام تسلیتی نفرستاد و بلکه فعالان سعودی و وهابی در شبکه‌های اجتماعی ازجمله توییتر، از مرگ چند ایرانی ابراز شادمانی کردند.

در این میان، این فعالان عراقی، سوری، یمن و لبنانی در توییتر بودند که در برابر توهین‌ها و فحاشی‌های سعودی‌ها و عناصر تکفیری و وهابی در شبکه‌های اجتماعی، به حمایت از مردم ایران پرداختند و با تِرَند کردن هشتگ «#ایش_الفرق_بین_الحمار_والسعودی» (فرق بین الاغ و سعودی) به رفتار غیراخلاقی و غیرانسانی کاربران وهابی توییتر به‌شدت انتقاد کردند و به ملت ایران تسلیت گفتند.

ترند شدن هشتگ #ایش_الفرق_بین_الحمار_والسعودی

خوب است معدود افراد غرب‌زده که نهایت آمال خود را غرب می‌دانند، بدانند که در اینگونه حوادث تلخ است که می‌توان دوست را از دشمن، و خودی را از غیرخودی تشخیص داد.

 

انتهای پیام/

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: آبان ماه سال گذشته بود که در پی وقوع حوادثی تروریستی در فرانسه، ده‌ها نفر از شهروندان فرانسوی، توسط تروریست‌های پرورش یافته در این کشور، کشته شدند. این تروریست‌ها که با حمایت مستقیم یا غیرمستقیم دولت فرانسه برای مبارزه با نیروهای مقاومت و ایجاد ناآرامی …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme