https://telegram.me/empireoflies

زخم‌های ماهواره

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: هر ابزاری، در صورت مضر بودن در هر زمانی و مکانی، خلاف عقل و شرع است. ماهواره که یکی از مصادیق بارز این ابزارهاست، به نوبه خود می‌تواند از جنبه‌های مختلف به انسان آسیب برساند.

۱-خود فراموشی:

سوال مهمی که برای انسان متفکر ضروری می‌نماید این است که: آیا عالم بر انسان تاثیر می‌گذارد یا او بر عالم؟ خداوند می‌فرماید: «وَلَا تَکُونُوا کَالَّذِینَ نَسُوا اللَّهَ فَأَنسَاهُمْ أَنفُسَهُمْ أُوْلَئِکَ هُمُ الْفَاسِقُونَ» (سوره حَشْر، آیه ۱۹)، و همچون کسانی نباشید که خدا را فراموش کردند و خدا نیز آن‌ها را به «خودفراموشی» گرفتار کرد، آن‌ها فاسقانند.»

۲-خدافراموشی:

از آن‌جا که انسان بالفطره خداجوست؛ شیطان از طریق هواپرستی، بسترهای مختلفی را برای انحراف این سرشت به کار می‌گیرند که ماهواره یکی از آن‌هاست. ماهواره با برنامه نامناسب نیز باعث خدا فراموشی در انسان می‌شود. خداوند درباره کارهای منافقان می‌گوید: «مردان منافق و زنان منافق، همه از یک گروهند، آن‌ها امر به منکر، و نهی از معروف می‌کنند؛ و دست‌هایشان را (انفاق و بخشش) می‌بندند؛ خدا را فراموش کردند، و خدا (نیز) آن‌ها را فراموش کرد.» (سوره توبه، آیه ۶۷)

۳-افسردگی:

یکی دیگر از بیماری‌هاست که می‌تواند دامن‌گیر روح بشر در اثر مشاهده ماهواره باشد به علت این که ماهواره، هرگونه تحرک، و فعالیت را از انسان گرفته و روح را از هرگونه فعالیت و تحرک باز می‌دارد و در واقع به جای این‌که روح بشر را فعال و رسیدن به کارهای مثبت بکند او را منفعل و بی‌تحرک می‌کند که روح در اثر آن پس از مدتی افسرده می‌گردد. خداوند می‌فرماید: آن کس را که خدا بخواهد هدایت کند، سینه‌اش را برای (پذیرش) اسلام، گشاده می‌سازد؛ و آن کس را که (به خاطر اعمال خلافش) بخواهد گمراه سازد، سینه‌اش را آن‌چنان تنگ می‌کند که گویا می‌خواهد به آسمان بالا برود.»

۴-آلودگی روح:

روح انسان از رهگذر اعضا و جوارح صیقل شده یا کدر می‌شود. چشم در این راستا، از جایگاه مهمی برخوردار است و می‌تواند نقشی مهم در صافی یا تیرگی روح بازی بکند، زیرا هرگاه انسان به اشیا خوب و مطهر چشم افکند، روحش نیز مقدس می‌شود و بالعکس با مشاهده اشیا ناپسندیده، در اثر ارتباط روح با اعضا، روح نیز تاریکی پیدا کرده و نمی‌تواند خود را از رذایل پیرایش کند و حتی خود نیز به انواع ناپسندی‌ها آلوده می‌شودریال خداوند می‌فرماید: «قُل لِّلْمُؤْمِنِینَ یَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَیَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذَلِکَ أَزْکَى لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ خَبِیرٌ بِمَا یَصْنَعُونَ» (سوره نور، آیه ۳۰) به مومنان بگو چشم‌های خود را (از نگاه به نامحرمان) فرو گیرند، و عفاف خود را حفظ کنند؛ این برای آنان پاکیزه‌تر است؛ خداوند از آنچه انجام می‌دهند آگاه است.»

۵-انزوا و گوشه‌نشینی:

ماهواره به لحاظ تنوع در کمیت و کیفیت، انسان را از متن جامعه بیرون کشیده و در خود محصور می‌کند تا آنجا که هیچ واکنشی در قبال سیاست‌های خارجی تنظیم شده از سوی حاکمان خود نشان ندهد. از این رو، روح انسان را منزوی کرده و انسان، ایثار و محبت به هم نوع و احساس مسئولیت در قبال جامعه و دیگران را به طور کلی برای خود بی‌معنا می‌بیند.

دین‌ستیزی

روند جاری تبلیغات غرب که از طریق کانال‌های ماهواره‌ای و شبکه‌های اینترنتی و فیلم‌های هالیوودی پیش می‌رود سعی در تخریب چهره جهان اسلام و ایران را دارد. جهان غرب با معرفی خود و لیبرال دموکراسی به عنوان منجی و دوست بشریت، سعی دارد خود را دوست و حامی مردم جهان و مسلمانان نشان دهد و فرهنگ مهدوی و اسلامی را به عنوان دشمن و خطر بشریت نشان دهد. نمونه‌های به صورت خلاصه بیان می‌شود:

۱-تخریب اصل اسلام:

در قالب فیلم: محاصره، شمشیر اسلام و… که در آن‌ها اسلام و مسلمانان محور خشونت معرفی شده‌اند. در فیلم دلتا فورس دشمنان گاه با لهجه عربی، الفاظی مانند «عدو» را به کار می‌برند و گاه با لهجه فارسی، جملاتی چون «دشمن به ما حمله کرده» و «حاجی! یکی داره میاد» را به کار می‌برند. بر روی جعبه‌هایی که هر از چندگاه، در ماقبل مخاطب قرار می‌گیرد و جز اموال دشمنان به شمار می‌آید، نمادهایی با آرم «لااله الاالله، محمد رسول الله» و علامتی شبیه آرم آستان قدس رضوی به چشم می‌خورد.

۲-تخریب مهدویت:

الف: در قالب فیلم‌های چون: پیشگویی‌های نوسترآداموس محصول ۱۹۸۱ اثر رابرت ژنت. این فیلم حضرت مهدی (عج) را سومین شرآفرین-پس از هیتلر و ناپلئون- و خشن‌تر از آنان معرفی کرده است. فیلم، سه مرحله دارد: گذشته، حال و آینده.

گذشته؛ «حال» که به حوادث اتفاق افتاده در عصر حاضر می‌پردازد و جالب این است که از میان حوادث حال، به انقلاب اسلامی در ایران می‌پردازد. سپس با ذکر نمونه‌های فراوان در گذشته و حال، بیننده را به این نتیجه می‌رساند که هر چه نسبت به آینده گفته است، محقق خواهد شد. آن‌گاه آینده مطابق میل سازندگان فیلم تحریف شده و بعد از همه می‌خواهند که اگر به فکر خود و فرزندان خود و فرزندان فرزندان خود هستند، باید تلاش کنند چنین آینده‌ای تحقق پیدا نکند.

ب: در قالب بازی: «جهنم خلیج فارس»، «معروف به یا مهدی: که کودک به جای قهرمان بازی، که فردی است آمریکایی، قرار می‌گیرد و باید با کشتن مسلمانان که با صدای نفرت آوری «الله اکبر» و «یا مهدی» می‌گویند، امتیاز به دست آورد و در نهایت، به مراحل بالاتر می‌رود و الا با غفلت از آنان، کشته شده و امتیاز از دست داده و یا از بازی اخراج می‌گردد.» لذا کودک چنان می‌شود که با شنیدن «الله اکبر» و «یا مهدی» تیراندازی می‌کند و بالاخره در روح کودک، بذر نفرت از این دو واژه کاشته می‌شود.

۳-ترویج دنیاطلبی و منفعت‌گرایی، فساد و بی‌بند و باری:

کفار با تطمیع مردم سست ایمان سعی داشتند جلوی ترویج اسلام و گرویدن مردم به اسلام را بگیرند، در زمان امام علی (ع) یکی از اهرم‌های معاویه برای جلب بیشتر مردم به سمت خود و افزودن دشمنی میان مردم و امام، دادن رشوه و تطمیع مالی و مناصب و مقام به اطرافیان و مردم بود. این روند در زمان بقیه امامان نیز ادامه داشت و یکی از ایراداتی که امام حسین (ع) به یزید گرفت، ترویج لهو و لعب و شراب خوارگی او بود و اینکه او با میمون و بوزینه مشغول بازی می‌شود.

اکنون نیز ماهواره‌ها به شدت دنبال ترویج همان فسادها هستند.

انتهای پیام/

روند جاری تبلیغات غرب که از طریق کانال‌های ماهواره‌ای و شبکه‌های اینترنتی و فیلم‌های هالیوودی پیش می‌رود سعی در تخریب چهره جهان اسلام و ایران را دارد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme