https://telegram.me/empireoflies

ریه‌های حیات داعش و جبهه النصره کجاست؟

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: پایگاه المسله در مطلبی با عنوان کشورهای حوزه خلیج فارس داعش را تحت لوای جمع آوری کمک برای آوارگان حمایت می کنند آورده است: بر اساس تحرکات و اطلاعات داخل کویت و خارج آن شواهد و اسنادی درباره اینکه سه طرف در کویت در امر جمع آوری کمک برای آوارگان سوری دخالت داشته اند اما این کمک های هرگز به افراد مستحق نرسیده، آشکار شده است.

بر اساس تحقیقات جاری در بزرگترین موضوعات مربوط به حمایت مالی از تروریسم که دادستانی کویت انجام داده است بسیاری از کمک‌های مردمی که در کویت جمع آوری می شود به جای اینکه به آوارگان سوری برسد به دست تروریست‌های داعش می رسد.

اخبار رسیده حاکی است که امکانات مالی و نظامی داعش به علت کمک‌هایی است که از شیخ نشین های کشورهای حوزه خلیج فارس و برخی جمعیت های خیریه موجود در کشورهای نفت خیز می شود.

بر اساس گزارش های رسانه های کویتی، پس از اینکه نهاد امنیت کل کویت به رصد دقیق کمک ها و رصد اطلاعات و تحرکات در داخل و خارج از کویت پرداخت مشخص شد که سه طرف در کویت برای آوارگان کمک جمع آوری می کنند اما این کمک ها هرگز به دست آوارگان بی پناه نمی رسد بلکه به دست تروریست ها می رسد.تاکنون پنج نفر در این راستا بازداشت شده اند که دو نفر از آنها کویتی و یک نفر سعودی، سوری و مصری هستند.همگی به نهادهای قضایی معرفی شده اند اما به اعتقاد منابع آگاه تعداد افرادی که به این پرونده های ارتباط دارند بسیار بیشتر از این است.

سه نفر از بازداشت شدگان در واقع سردسته افرادی هستند که در جمع آوری کمک های مردمی برای تروریست ها در خارج نقش دارند این افراد به موافقت شفاهی وزارت امور جمع آوری کمک ها در این باره اشاره کرده اند.

المسله نوشت: منابع کویتی اعلام کرده اند که این حمایت از تروریست ها موضوع تازه ای نیست زیرا بر اساس گزارش ها بسیاری از تاجران و شخصیت های دینی جمعیت ها به صورت برنامه ریزی شده در راستای حمایت از تروریست ها در عراق و سوریه حرکت می کنند و مقامات کشورهای حوزه خلیج فارس به ویژه قطر و عربستان سعودی از آن چشم پوشی می کنند.

در سال ۲۰۱۴ وزارت کشور عربستان اذعان کرد که جمع آوری کمک و پول از سوی سعودی ها برای حمایت از تروریسم افزایش یافته است و این پس از آن بود که رژیم سعودی دریافت که این گرو های تروریستی در عراق و سوریه ریاض را نیز هدف قرار خواهند داد و این رژیم از دست آنها ایمن نیست.

این رسانه عراقی می نویسد: اعتراضی به حمایت جمعیت ها و طرفهایی که از گروه های تروریستی در سوریه حمایت می کنند از جمله گروهک داعش نمی شود تا این کمک ها مشکوک و کمک هایی که از طریق پایگاه های شبکه های اجتماعی انجام می شود به بزرگترین منبع درآمد تروریست ها به ویژه در سوریه تبدیل شود.به منظور رسیدن کمک ها به سوریه طرف های کمک کننده این کمک ها را به کویت که به منطقه و بهترین محیط برای حمایت از تروریست ها در میان کشورهای حوزه خلیج فارس تبدیل شده است ارسال می کنند.

کشورهای حوزه خلیج فارس جمعیت هایی خیریه ای که موسسان آنها مذهب وهابی دارند را نادیده می گیرند و در انگلیس به طور مثال در مارس ۲۰۱۵ از حمایت جمعیت اسلامی موسوم به کایج که به تروریست ها کمک می کرد و با جون جلاد معروف داعش در ارتباط بود پرده برداشته شد و این جمعیت همچنان از کمک های قطر و عربستان سعودی برخوردار است.

قطری ها، بسیاری از گروه های افراطی را در خاورمیانه تغذیه می کنند که از جمله آنها گروه های تکفیری در سوریه و شبه نظامیان افراطی در لیبی و شیوخ، تاجران و سیاستمداران عراقی هرج و مرج طلب و حامی تجزیه عراق هستند.این امارت نفت خیز در خلیج فارس به سبب حمایت از تروریسم در عراق و سوریه و تونس در مظنه اتهام قرار دارد و هدفش برتری نفوذ منطقه ای و رقابت با سعودی ها و دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس است.

المسله می نویسد: تا زمانی که مقامات قطری نظارتی بر جمعیت های خیریه و سازمان ها و افرادی که اقدام به جمع آوری کمک و ارسال آن برای طرف های خارجی نمی کنند این جمعیت های خیریه به راه فرار و پوشش قانونی برای حمایت از تروریست ها تبدیل می شوند.

درگزارشی که روزنامه نیویورک تایمز تهیه کرده است از دخالت قطر در حمایت از گروه های افراطی در سوریه از طریق برخی شخصیت های و جمعیت های خیریه خبر داده شد است و اینکه این افراد و جمعیت های خیریه این کمک ها را برای جبهه النصره در سوریه ارسال می کنند.

در آوریل ۲۰۱۴ وزیر کشور تونس، قطر را به حمایت از گروه های تروریستی در کشورش متهم کرد و این پس از بازداشت ۱۱ تونسی بود که وابسته به جمعیت خیریه متهم به پولشویی و حمایت مالی از تروریست در تونس بودند.

با افزایش اتهامات به دوحه، امیر قطر قانونی برای نظم بخشی به اقدامات جمعیت های خیریه در این کشور صادر کرد که به موجب آن این جمعیت ها باید از دولت مجوز دریافت کنند به این امید که شاید از اتهامات علیه کشورش بکاهد اما به نظر می رسد این اقدامات فقط ظاهری است زیرا قطری ها با تمام توان از تروریست ها به ویژه در سوریه حمایت می کنند.

انتهای پیام/تسنیم

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme