https://telegram.me/empireoflies

ریشه خشونت‌ها علیه مسلمانان در کشورهای غربی به روایت BBC+ تصاویر

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: علیرغم اینکه رسانه های بین المللی از افزایش آمار خشونت علیه مسلمانان در کشورهای غربی خبر می دهند اما برخی از این رسانه ها نیز تلاش می کنند تا خشونت علیه مسلمانان را نتیجه اختلاف و تفرقه میان خود آنها عنوان کنند.

با وجود اینکه خشونت علیه مسلمانان در کشورهای غربی روز به روز در حال افزایش است اما برخی از رسانه های وابسته به دولت های غربی تلاش می کنند تا ماجرا را آنگونه که خود می خواهند روایت کنند. در همین رابطه بی بی سی در اقدامی هماهنگ گزارش «کارولین ووات» را در بخش های مختلف این رسانه پخش کرده است که طبق معمول بخش فارسی نیز آن را به زبان فارسی منتشر کرد.

تبلیغات و هجمه رسانه ی که امروز در رابطه با اسلام هراسی در حال انجام است بدون شک موید این مهم است که کشورهای غربی تنها به دنبال ایجاد اختلاف و تفرقه میان مسلمانان هستند تا از این طریق آنها نتوانند با اتحاد با یکدیگر به قدرت جهانی تبدیل شوند.

بخش فارسی بی بی سی با پخش گزارشی درباره قتل یک مسلمانان در انگلیس اینچنین نتیجه گیری می کند که ریشه اختلاف و تفرقه میان مسلمانان خود آنها هستند! این گزارش بدون آنکه اشاره ی به خشونت علیه مسلمانان در کشورهای بپردازد تنها به بررسی پرونده قتل «اسد شاه» اختصاص دارد.

 

اسد شاه

گزارشگر بی بی سی در ابتدای این گزارش می گوید: « یک مسلمان به نام «اسد شاه» ماه پیش توسط فردی که گفته می شود نام او «تنویر احمد» است به قتل رسید. این جنایت ممکن است ریشه های مذهبی داشته باشد. اسد شاه مسلمانی از فرقه احمدیه بود؛ فرقه ای  که در پاکستان به شدت سرکوب می شود. چندسال پیش نیز افراد مسلح در پاکستان به مسجدی که پیروان این فرقه در آن حضور داشتند حمله کردند و ساعت ها بدون ممانعت دست به کشتار زدند.

در ادامه گزارشگر بی بی سی به سراغ یکی از بازماندکان آن حادثه می رود؛ در این بخش از مصاحبه به طور آشکار شاهد آن هستیم که بی بی سی به دنبال طرح این مطلب است که ریشه اختلاف و درگیری میان مسلمانان تنها و تنها خود آنها هستند.

بخش دوم گزارش به مصاحبه با «لطف الرحمان» اختصاص دارد؛ گزارشگر بی بی سی درباره او می گوید: «لطف الرحمان توانست از حادثه کشتار پیروان احمدیه در لاهور پاکستان جان سالم به در ببرد؛ او اکنون در لندن زندگی می کند».

 

کارولین ووات و لطف الرحمان

لطف الرحمان در ادامه به بی بی سی می گوید: «آن نفرتی که در پاکستان علیه پیروان احمدیه وجود دارد در بریتانیا هم در حال گسترش هست، در سخنرانی ها و برخی از خطبه های نماز جمعه می توان آن را مشاهده کرد! خیلی خوش شانس هستیم که مسلمانان افراطی فاجعه کشتار لاهور را در اینجا انجام نداده اند. اما اگر اوضاع به همین روال پیش برود چندان دور از انتظار نیست!».

 

لطف الرحمان

تلاش بی بی سی برای القا این مهم که خشونت علیه مسلمانان در کشورهای غربی نتیجه اختلاف و تفرقه میان خود آنهاست به همین جا ختم نمی شود و گزارشگر بی بی سی در ادامه می افزاید: «نفرت پراکنی علیه این گروه از مسلمانان امر جدیدی نیست! در سال ۲۰۱۱ خبرنگار بی بی سی از امام جماعت مسجدی در جنوب لندن درباره اعلامیه های گروهی از مسلمانان در پاکستان که خود را «فدائیان ختم نبوت» معرفی کرده اند و خواستار قتل پیروان احمدیه شده بودند، پرسید. آن گروه آدرس خود را «مسجد سبز استاک ول» در لندن عنوان کرده بودند».

گزارش با نمایش تصویری از شهروندان انگلیسی که در محل قتل «اسد شاه» مراسم یادبود برگزار کرده اند تمام شد. در ضمن نمایش تصویر گزارشگر بی بی سی می گوید: «در حالیکه دوستان و همسایگان اسد شاه برای او سوگواری می کنند، نگرانی ها از اینکه خشونت ها علیه مسلمانان در بریتانیا هم مانند دیگر کشورها گسترش یابد، افزایش یافته است!

 

اگرچه اغلب رسانه های بین المللی از افزایش آمار خشونت ها علیه مسلمانان توسط گروه های افراطی غربی خبر می دهند اما برخی دیگر از این رسانه ها تلاش می کنند تا خشونت و درگیری را نتیجه اختلاف میان مسلمانان عنوان کنند. به عنوان مثال روزنامه گاردین در گزارشی درباره خشونت علیه مسلمانان می نویسد: «جبهه دفاع انگلیس که در نژادپرستی و اقدامات خشونت آمیز علیه مسلمانان و غیر اروپاییان شهرت دارد به دنبال تحریک احزاب و نهادهای همسو خود در سراسر اروپا برای اقدام علیه مسلمانان هستند.

ایره القوابی، مسئول روابط عمومی شورای ملی مسلمانان کانادا درباره خشونت علیه مسلمانان گفته است: «متاسفانه به نظر می رسد که پس از هر مورد منفی بافی در خصوص اسلام و مسلمانان، در خیابان ها با افزایش حملات مواجه می شویم. در نوامبر سال گذشته در «پتربروگ» اونتاریو در اقدامی هولناک مسجدی در این شهر به آتش کشیده شد. یک روز پس از حملات پاریس نیز یک بمب آتش زا در نزدیکی یکی از پنجره های مسجد این شهر منفجر شد».

انتهای پیام/ما هستیم

علیرغم اینکه رسانه های بین المللی از افزایش آمار خشونت علیه مسلمانان در کشورهای غربی خبر می دهند اما برخی از این رسانه ها نیز تلاش می کنند تا خشونت علیه مسلمانان را نتیجه اختلاف و تفرقه میان خود آنها عنوان کنند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme