https://telegram.me/empireoflies

ریاض به دنبال آزادی سیاسی در تهران!

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغعادی‌سازی روابط ریاض و تل آویو و دشمنی مشترک با ایران و همچنین ایجاد کردستان بزرگ در منطقه یکی از اعترافات ژنرال سعودی «انور عشقی» است که اخیراً ماهیت روابط بین عربستان و رژیم صهیونیستی را در نشستی رسمی با نمایندگان اسرائیل افشا کرد.

«انور عشقی»، مشاور سابق عربستان و مدیر مرکز مطالعات استراتژیک عربستان در امور خاورمیانه که چندی پیش نشستی در وزارت خارجه آمریکا با نماینده رژیم صهیونیستی داشته است؛ ارتباط بین عربستان و اسرائیل را یک ارتباط علمی، ایدئولوژیکی و انسانی دانست و با تعیین شروط و لوایحی هفت‌گانه عنوان کرد: هدف اصلی عربستان اصولی است که کشورهای عربی با آن موافقت کرده‌اند و این همان ابتکار عمل صلح کشورهای عربی است که دارای هفت بند است.

اتصال جیبوتی و عربستان با پل نور
یکی از اهداف عربستان اقدام به ساخت پلی با عنوان «نور» از عربستان به جیبوتی است تا شبه جزیره عربستان را به آفریقا متصل کند.

نخستین هدف عربستان سعودی در حالی عنوان می‌شود که پیش از این ریاض با ترسیم مرزها بین مصر و عربستان و واگذاری جزایر «تیران» و «صنافیر» به این کشور قصد داشت با اسرائیل همسایه شود. حتی پادشاه این کشور سال گذشته در سفری که به مصر داشت با دادن امتیازات خاص به عبدالفتاح السیسی، رییس جمهوری این کشور از ایجاد پل ارتباطی با قاهره خبر داد اما این پروژه‌های صهیونیستی پس از اعتراضات مردمی در قاهره با شکست همراه شد و اکنون ریاض تلاش می‌کند تا طرح‌های خود را در جوار دریای سرخ و کشور جیبوتی و یمن دنبال کند.

ریاض به دنبال آزادی سیاسی در تهران!
مدیر مرکز مطالعات استراتژیک عربستان سعودی، در ادامه شروط هفت‌گانه پروژه‌های سعودی افزود: اما دومین گام ما صلح و دوستی با اسرائیل است و سومین هدف ما ایجاد آزادی سیاسی در ایران و تلاش برای تحقق این هدف است. اتحاد مثلت تل‌آویو ریاض و ابوظبی که در هماهنگی با سیاست‌های آمریکا علیه ایران بی‌سابقه است نشان می‌دهد که دولت ترامپ در حمایت از تشدید سیاست‌ها علیه ایران تلاش دارد تا با دادن بدترین عناوین سیاسی نسبت به ایران از گروه‌های تروریستی منافقین حمایت کند. حمایت‌هایی که سال گذشته هم ریاض با حضور در نشست سالانه منافقین و برگزاری نشست مشترک با رهبران این گروه تروریستی در پاریس آن را علنی ساخت. نمایندگان آمریکا امسال هم با حضور در این نشست از سیاست‌های گروهک تروریستی منافقین بر علیه کشورمان حمایت کردند تا بار دیگر ثابت کنند که در شهادت ۱۷ هزار نفر ایرانی که به دست منافقین ترور شده‌اند دست داشته است.

ایجاد صلح سعودی!
اما چهارمین اقدامی که انورعشقی نماینده آل سعود در دیدار اخیرش با نماینده رژیم صهیونیستی مطرح کرد؛ ایجاد وحدت میان کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و همچنین تلاش برای  برقراری صلح دریمن و زنده کردن این کشور بود که در جانب پیمان‌نامه‌ای به منظور توسعه کشورهای اسلامی میان کشورهای اسلامی و عربی ایجاد شود.

گویا رژیم آل سعود فراموش کرده است که نزدیک به چهار سال است با تشکیل ائتلاف سعودی که از حمایت کشورهای غربی و عبری برخوردار است هر روزه موشک‌ها و گلوله‌های خود را بر یمن فرود می‌آورند و موجب کشته شدن ده‌ها هزار نفر در این کشور شده است. حملاتی که میلیون‌ها آواره به همراه دارد و حتی محاصره این کشور را در محاصره اقتصادی و هوایی خود قرار داده است تا مبادا کمک‌هایی به این کشور ارسال شود. حال چه شده است که با وجود فروپاشی «شورای همکاری کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس» ازتوسعه وحدت میان کشورهای اسلامی برای ایجاد صلح دم می‌زند موضوعی است که دلایل آن را باید در تل آویو جست‌وجو کرد. دلایلی که گویا مشروط به نهایی شدن معامله قرن در فلسطین اشغالی منجر می‌شود.

توطئه جدید ریاض برای کردستان 
اما آخرین اقدام ریاض در طرح‌های استراتژیک خود، ایجاد کردستان بزرگ درمنطقه عنوان شده است تا صلح و آزادی را به آنها هدیه دهد و تقابلی با کشورهای ایران، ترکیه و عراق در این باره داشته باشد چرا که به گفته انور عشقی این سه کشور مخالف شکل‌گیری کردستان هستند. طرح‌هایی که آل سعود برای کردستان بزرگ مطرح می‌کند در حالی عنوان می‌شود که عربستان سعودی در سال‌های اخیر با ایجاد و حمایت کردن از گروه تروریستی تکفیری داعش بارها به مناطقی از سنجار و کرکوک که در منطقه اقلیم کردستان واقع شده است آرامش و ثبات این مناطق را از بین برد و موجب شد تا هزاران نفر از کردهای عراق در کوه‌های سنجار و دیگر مناطق آواره شوند و داعش تکفیری شنیع‌ترین حوادث عصر معاصر را با زندانی کردن و فروختن زنان این مناطق رقم زند.پیش از این انورعشقی، گفت‌وگوی ترکی فیصل، وزیر پیشین سازمان اطلاعات عربستان با اسرائیل در آمریکا و یا در هر جای دیگر را به معنی عادی‌سازی روابط تکذیب می‌کرد و از حضور خود در اینگونه نشست‌های سری اظهار بی‌اطلاعی می‌کرد اما اخیراً کلیپ تصویری این دیدارهای سری و محرمانه مقامات سعودی و صهیونیستی را به تصویر می کشد که بیانگر عادی‌سازی روابط ریاض با تل آویو است.

معامله قرن و به تخت نشستن شاهزاده سعودی 
انور عشقی یکی از چهره‌های شاخص و جنجالی سعودی است که در سال‌های گذشته بسیار برای عادی‌سازی روابط عربستان با اسرائیل تلاش کرده است. وی در این راستا دیدارهای علنی و سری از تل آویو و گفت‌وگوهایی با مقامات رژیم صهیونیستی داشته است. وی در دیدار اخیرش با مقامات صهیونیستی عنوان کرد در صورتی که اسرائیل (رژیم صهیونیستی) طرح عربستان را بپذیرد، ریاض روابط خود را با تل آویو عادی خواهد کرد و از آن پس روابط میان دو طرف بر اساس منافع مشترک خواهد بود. عملی شدن «معامله قرن» و به قدرت رسیدن «محمد بن سلمان» شاهزاده سعودی از موضوعات اصلی مثلث آمریکا اسرائیل و عربستان است که کمتراز سوی مقامات ریاض در این باره سخن گفته می‌شود.

انتهای پیام/صبح نو

عادی‌سازی روابط ریاض و تل آویو و دشمنی مشترک با ایران و همچنین ایجاد کردستان بزرگ در منطقه یکی از اعترافات ژنرال سعودی «انورعشقی» است که اخیراً ماهیت روابط بین عربستان و رژیم صهیونیستی را در نشستی رسمی با نمایندگان اسرائیل افشا کرد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme