https://telegram.me/empireoflies

رکود شدید و بیکاری ۱۴ درصدی در انتظار اقتصاد آمریکا

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغمدیر یک بانک بزرگ آمریکایی پیش‌بینی کرد این کشور با رکود اقتصادی بزرگی مواجه شود و بیکاری به رقم کم‌سابقه ۱۴ درصد برسد.

به گزارش سی‌بی‌اس نیوز، جیمی دیمون مدیر بانک جی‌پی مورگان تصریح کرد: آمریکا به خاطر شیوع بیماری کرونا با رکود شدید روبه‌رو می‌شود.

دیمون گفت: جی‌پی مورگان خود را برای روبه‌رو شدن با کاهش رشد اقتصادی تا ۳۵ درصد در هفته‌ها و ماه‌های آینده آماده می‌کند.

وی افزود: بانک‌ها احتمالا با فشار‌های اقتصادی شبیه به آنچه سال ۲۰۰۸ در زمان بحران مالی جهان تجربه کردند مواجه می‌شوند.

میزان بیکاری در آمریکا ممکن است به ۱۴ درصد برسد که این بالاترین رقم از زمان رکود بزرگ در این کشور است.
دیمون در نامه‌ای خطاب به سهامداران بانک جی‌پی مورگان نوشت: مشخص نیست بهبود اوضاع با چه سرعتی حاصل شود یا بانک مورگان چگونه این بحران را پشت سر خواهد گذاشت.

دیمون افزود: بانک جی‌پی مورگان خواستار دریافت کمک دولت شده و همچنان به میلیون‌ها مشتری خود و شرکت‌ها وام پرداخت خواهد کرد. وی در عین حال خاطرنشان کرد این اقدامات ممکن است بانک را در معرض زیان‌های مالی مهمی قرار دهد.

دیمون نوشت: «با توجه به اعتبارات تازه‌ای که پرداخت خواهند شد و نیز با توجه به اینکه رکودی شدید وجود خواهد داشت، ما در حالی‌که به مشتریان و شرکت‌ها در این برهه دشوار کمک می‌کنیم، خود را در معرض میلیارد‌ها دلار ضرر اعتباری بیشتر قرار می‌دهیم.»

دیمون گفت: خسارت اقتصادی مربوط به اقدامات برای کاهش تاثیرات شیوع ویروس کرونا ممکن است مدت زمان طولانی‌تری نسبت به آنچه قبلا تصور می‌شد ادامه یابد.

بانک مورگان حدود ۲۵۰ هزار نفر کارمند و ۲ تریلیون و ۶۰۰ میلیارد دلار سرمایه دارد.

انتهای پیام/کیهان

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme