https://telegram.me/empireoflies
سردمداران رژیم صهیونیستی به خوبی آگاه هستند که با پایان کار تروریست‌های تکفیری، نیروهای محور مقاومت مجددا به مقابله با اقدامات سبعانه و متجاوزانه این رژیم منحوس، متمرکز خواهند شد.

هراس رژیم صهیونیستی از ۱۵۰ هزار موشک حزب‌الله لبنان

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: آنطور که از شواهد و قرائن و واقعیت‌های صحنه میدانی نبرد برمی‌آید، تروریست‌های تکفیری مورد حمایت آمریکا و رژیم سعودی در سوریه و عراق به پایان راه رسیده‌اند و نیروهای محور مقاومت در حال تثبیت جایگاه خود و به هزیمت رساندن آن‌ها هستند؛ در این میان، بیشترین خطر متوجه صهیونیست‌هاست که در این مدت بیشترین بهره را از جولان تروریست‌های تکفیری برده بودند.

سردمداران رژیم صهیونیستی به خوبی آگاه هستند که با پایان کار تروریست‌های تکفیری، نیروهای محور مقاومت مجددا به مقابله با اقدامات سبعانه و متجاوزانه این رژیم منحوس، متمرکز خواهند شد، از همین رو آن‌ها نسبت به استمرار موجودیت نامشروع خود احساس خطر کرده‌اند. اظهارات اخیر مقامات صهیونیستی گزاره فوق را تایید می‌کند.

چندی پیش نیز دهمین سالروز جنگ ۳۳ روزه بود؛ جنگی که در طی آن اوج زوال نظامی صهیونیست‌ها آشکار شد؛ در جریان این جنگ که شکست مفتضحانه رژیم صهیونیستی را در پی داشت،هزاران موشک مقاومت مناطق تحت اشغال رژیم صهیونیستی را بمباران کردند و فقدان عمق استراتژیک این رژیم را عیان ساختند.

به طور کلی یکی از نگرانی‌هایی که خواب را از چشمان سردمداران رژیم صهیونیستی ربوده است، توان موشکی نیروهای محور مقاومت، بویژه حزب الله لبنان است؛ “گیلعاد اردان” وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی اواخر خردادماه در جریان کنفرانس امنیتی هرتزلیا، اعلام کرد که “حزب‌الله لبنان بیش از صدهزار موشک هدایت شونده دارد که به سمت اراضی اشغالی نشانه رفته‌اند و این بزرگترین تهدید برای اسرائیل است”.

توانمندی حزب‌الله لبنان در چند سال اخیر به قدری افزایش یافته که آنها قادرند هر هدفی را در سرزمین‌های اشغالی با درصد خطای بسیار کم و با توان نقطه‌زنی منهدم کنند.

یکی از مقامات نظامی رژیم صهیونیستی با اشاره به میزان آمادگی این رژیم در صورت وقوع جنگی جدید گفته است، “تل‌آویو و سایر شهرهای ما توان تحمل موشک های حزب الله را ندارند”.

“نوعم تیفون” از مقامات ارشد نظامی رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۳ طی سخنانی در کنفرانس هرتزلیا، حزب الله لبنان را هشتمین قدرت موشکی دنیا دانست که به انواع راکت‌ها و موشک اندازها، مجهز است.

روزنامه عبری “اسرائیل الیوم” در سال ۲۰۱۳ طی تحلیلی نوشت: یکی از اساسی ترین موضوعاتی که حزب الله بر آن تمرکز کرده، افزودن بر توان سامانه‌های موشکی‌اش است که شامل ۶۰ هزار موشک می‌شود که به طور جدی و حقیقی تهدیدی مستقیم برای جبهه داخلی اسرائیل محسوب می‌شود.

صهیونیست‌ها طی ارزیابی‌های خود در همان سال ۲۰۱۳ به این نتیجه رسیدند که اکثر موشک‌های حزب الله، از نوع کوتاه برد هستند و در حدود ۵۰۰۰ موشک متعلق به حزب الله نیز بردی تا ۲۵۰ کیلومتر را دارند؛ طبق ارزیابی صهیونیست‌ها این موشک‌ها می توانند تل‌آویو و اطراف آن را هدف قرار دهند؛ ۳۰۰ موشک دوربرد نیز در اختیار حزب الله است که می‌توانند سراسر مناطق تحت اشغال رژیم صهیونیستی را هدف قرار دهند.

روزنامه “واشنگتن پست” اخیرا طی گزارشی نوشته است، “حزب‌الله با در اختیار داشتن مجهزترین تسلیحات هوشمند چون موشک‌های ضد تانک «کورنت» و هزاران راکت برد متوسط بزرگترین تهدید علیه اسرائیل است”.

این روزنامه آمریکایی در گزارش خود تصریح کرده است، “حزب الله لبنان ۱۰ سال قبل ۴۰۰۰ موشک برد کوتاه را به اسرائیل شلیک کرد اما اینک این گروه ۱۰۰ هزار راکت چون جنگ افزارهای برد متوسط با کلاهک‌های جنگی بزرگتری که قادرند هر نقطه از اسرائیل را هدف قرار دهند، دارد”.

واشنگتن پست به نقل از یک تحلیلگر لبنانی پیش بینی کرده که در نبرد بعدی با حزب الله خسارات سنگینی را بر شهرها، نیروگاه‌ها و فرودگاه‌های اسرائیل وارد می‌کند.

“بی بی سی” هم اخیرا طی گزارشی به توانمندی‌های نظامی و موشکی حزب الله لبنان پرداخته است و نوشته است: “زرادخانه حزب الله از ۳۳۰۰۰ راکت و موشک قبل از نبرد سال ۲۰۰۶ به ۱۵۰ هزار رشد داشته و اعضای آن اینک بیش از ۲۰ هزار نفر است”.

نشریه آمریکایی “ویکلی‌استاندارد” نیز اخیرا در گزارشی عنوان کرده که درگیری بعدی میان رژیم صهیونیستی و جنبش حزب‌الله مهیب و هولناک خواهد بود.

آنطور که در گزارش این نشریه آمریکایی آمده است،حزب‌الله مجموعه‌ای بیش از ۱۳۰ هزار راکت، موشک و خمپاره دارد که به سوی اسرائیل نشانه گرفته شده است. این تعداد، از مجموع زرادخانه‌های تمامی کشورهای ناتو به جز آمریکا بیشتر است.

طبق گزارش “ویکلی‌استاندارد”  در میان زرادخانه حزب‌الله، ۷۰۰ موشک‌ با ظرفیت ترابری و برد بالا و همچنین موشک‌هایی با نام “فاتح ۱۱۰” و “اسکاد دی” وجود دارند که این تجهیزات قابلیت تخریب تمامی ساختمان‌های “تل‌آویو” و به بار آوردن ویرانی‌هایی در پایگاه‌های مهم نظامی رژیم صهیونیستی و تعطیلی فرودگاه‌ها و بنادر این رژیم و قطع شبکه‌های برق را دارا می‌باشند.

“یأکوف آمیدرور” رئیس سابق شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی اخیرا طی مصاحبه‌ای با برشمردن ویژگی‌های  موشک‌ “M-600” که تعداد زیادی از آن‌ها در اختیار حزب الله است، گفته است: این موشک‌ها قابلیت حمل سلاح‌های شیمیایی را دارد و تنها یکی از آنها قادر است بخش بزرگی از میدان تایمز نیویورک را محو کند و می‌تواند افراد را در فاصله‌ای به اندازه چهار زمین فوتبال دورتر از نقطه برخورد از بین ببرد.

منبع: میزان

انتهای پیام/

سردمداران رژیم صهیونیستی به خوبی آگاه هستند که با پایان کار تروریست‌های تکفیری، نیروهای محور مقاومت مجددا به مقابله با اقدامات سبعانه و متجاوزانه این رژیم منحوس، متمرکز خواهند شد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme