https://telegram.me/empireoflies

چرا رژیم سعودی در تصرف پایتخت یمن ناکام بود؟

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: علی رغم تلاش های بسیار و گسترده عربستان سعودی جهت فریب ساکنان مناطق جنوبی یمن، با این حال آنها همکاری با رژیم سعودی و امارات و همراهی با تجاوزات آنها علیه کشورشان را رد کردند.

به تبع این ناکامی عربستان سعودی پس از تحمل خسارات فراوان و سنگین بسیاری از مناطق تحت تصرف خود در جنوب یمن را از داد و تنها توانست تسلط خود بر برخی مناطق استان عدن را حفظ کند.

پس از رد درخواست عربستان سعودی از سوی یمنی های ساکن جنوب، جنبش «حراک جنوبی» از ارتش یمن و جنبش «انصار الله» خواستار حمایت از جنوبی ها در برابر متجاوزان عربستانی و گروه تروریستی «القاعده» شد که در مناطق مختلف جنوب یمن به ویژه عدن دست به جنایت زده بودند.

به این ترتیب پس از ناکامی و ناتوانی عربستان سعودی از نفوذ به مناطق شمالی یمن و همچنین «صنعا»، پایتخت این کشور و عدم پذیرش طرح سعودی ها از سوی یمنی های جنوب، چه سناریویی از یک سو پیش روی یمن و از سوی دیگر پیش روی ائتلاف ضد یمن به رهبری عربستان سعودی در یمن است؟

پس از شکست کنفرانس ژنو که ماه‌های گذشته بین طرف های یمنی درگیر برگزار شد، گفتگو بین انصار الله و جریان‌های جنوبی یمن از جمله جنبش حراک جنوبی برای دستیابی به نقشه راهی که با پیاده کردن آن به تجاوز عربستان سعودی علیه یمن پایان داد، ادامه یافت.

چرا رژیم سعودی در تصرف پایتخت یمن ناکام بود؟

طی برگزاری این نشست‌ها کشور پادشاهی عمان نقش بسیار مهمی را در نزدیک کردن دیدگاه ها و مواضع انصار الله و حراک جنوبی ایفا و مذاکراتی را در مسقط، پایتخت عمان نیز برگزار کرد.

رهبران سیاسی جنبش انصار الله یمن درباره نشست هایی که با حراک جنوبی داشتند، توضیح دادند که نتایج بسیار خوبی از گفتگوها به دست آمده و نشست مسقط را باید ادامه گفتگوها و مذاکرات صنعا شمرده که تجاوز عربستان سعودی به یمن موجب توقف آنها شد.

از زمان آغاز تجاوز عربستان سعودی و هم پیمانانش علیه کشور و مردم یمن، یمنی‌ های ساکن جنوب این کشور بیش از هر زمان دیگری از سوی گروه های تروریستی «داعش» و القاعده احساس خطر می کردند، گروه هایی که از سوی عربستان سعودی حمایت می شدند.

این خطرها جنبش حراک جنوبی را واداشت تا از انصار الله درخواست کند%

پس از ناکامی آشکار متجاوزان سعودی و کشورهای هم پیمان آن در ورود به صنعا، عربستان همچنان به پافشاری های خود جهت توجیه ناتوانی نظامیانش ادامه می دهد و از جمله این توجیهات «بیم از افزایش قربانیان غیر نظامی در صورت حمله زمینی به صنعا است.»

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies
theme