https://telegram.me/empireoflies
آیا گروه‌های مقاومت در نوار غزه به موشک‌های نقطه‌زن و دقیق دست پیدا کرده‌اند؟ این پرسش کابوس جدیدی است که منابع نظامی و رسانه‌ای رژیم صهیونیستی را به خود مشغول کرده است.

رژیم اسرائیل| وحشت از افزایش توان نظامی مقاومت؛ موشک‌های نقطه‌زن کابوس جدید اشغالگران

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغپایگاه اطلاع‌رسانی ناتسوه نت در تحلیلی در این رابطه نوشت: سخنگوی ارتش (رژیم صهیونیستی) از طرح دستیابی غزه به موشک‌های نقطه‌زن از اواخر اکتبر ۲۰۱۹ سخن گفت در حالی که این پروژه از سال ۲۰۱۶ در حزب‌الله لبنان عملیاتی شده بود.

در ادامه این تحلیل آمده است: سخنگوی ارتش تا چه‌حد از میزان پیشرفت موشک‌های دقیق حماس اطلاع دارد؟

آیا این پروژه به‌طور بالفعل آن‌گونه که می‌گوید یک طرح کوچک و پروژه‌ای محدود است؟

تا چه‌حد این پروژه خطوط قرمز غیر قابل اغماض تل‌آویو را نقض کرده است؟

آیا از خطوط قرمز عبور کرده است و ما مجبور به واکنش به این گروه هستیم؟

از آن مهم‌تر، آیا ما قادر به مقابله با موشک‌های دقیق در دور بعدی درگیری با نوار غزه خواهیم بود؟ یا آن‌که به‌دلیل نگرانی از هزینه‌های شلیک این موشک‌ها ما مجبور به عقب‌نشینی مجدد خواهیم شد؟

این پایگاه عبری‌زبان در ادامه با طرح پرسش‌های دیگری و با استناد به اطلاعات منتشرشده در رسانه‌های صهیونیستی درصدد پاسخ به این پرسش‌ها و ابهامات برآمد.

بر این اساس رژیم اسرائیل تا چندی دیگر مجبور خواهد شد خطوط قرمزی را همانند آن‌چه برای شمال (فلسطین اشغالی) ترسیم کرده است ترسیم کند تا شرایط برایش در آینده از این که هست بدتر نشود.

این مسئله را فرمانده منطقه جنوبی هم طی چند ماه اخیر بارها تکرار کرده خبر داد: ارتش باید خود را برای یک رویارویی دیگر با نوار غزه، بانک اهدافمان را در این منطقه بِروزرسانی کند.

در حالی که معاریو در گزارش‌هایی تأکید دارد حماس همچنان موشک‌های مجهز به دستگاه جهت‌یاب جی‌پی‌اس را در اختیار ندارد اما پایگاه واللا به‌نقل از منابع آگاه تأکید می‌کند دور بعدی از درگیری با نوار غزه به‌دلیل حمله به تسلیحات حماس شعله‌ور خواهد شد.

ناتسوه نت تصریح کرد: در حالی که ما درگیر کرونا و جنگ سیاسی فی‌مابین خود بودیم حماس خود را برای جنگ بعدی و شکستن برتری ما آماده می‌کرد.

انتهای پیام/تسنیم

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme