https://telegram.me/empireoflies

رَسم مزدوری ننگ‌آور: زدن پهپاد آمریکایی کاری نداشت!

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: تجاوز پهپاد جاسوسی امریکا به حریم سرزمینی ایران و سرنگونی آن توسط موشک نقطه‌زن پرتاب شده از سامانه موشکی سوم خرداد از سوی مقام‌ها، تحلیلگران و کاربران شبکه‌های اجتماعی مورد تحسین قرار گرفت.

نقطه مشترک اغلب تحلیل‌هایی که از سوی ناظران خارجی درباره این رویارویی مطرح شد بر توانمندی دفاعی ایران و در مقابل ناتوانی سیاست «فشار حداکثری» امریکا برای قرار دادن ایران در گوشه رینگ تأکید داشت. ایران با موشکی که حداکثر دو هزار و ۵۰۰ دلار قیمت داشت، پهپاد ۱۲۳ میلیون دلاری را هدف قرار داد که تاکنون توانسته بود به واسطه ویژگی‌های رادارگریزی‌اش در مأموریت‌های متعددش در برخی دیگر از کشورهای منطقه بی‌گزند بماند.

برای نمونه، «کارل بیلت» نخست وزیر اسبق سوئد در یکی از اولین واکنش‌های توئیتری به این رویداد نوشت: “دولت ترامپ بر این باور بود که با تبلیغات رسانه‌ای، گسیل شماری از نیروها به خاورمیانه و پیگیری سیاست فشار حداکثری ایران را به پای میز مذاکره بکشاند. اما نتیجه نه تنها تضعیف ایران نبود بلکه باعث شد ایران بخش دیگری از توانایی حیرت‌آور خود را نشان دهد.”

«ولی نصر» استاد دانشگاه «جان‌ هاپکینز» امریکا نیز در توصیف این وضعیت نوشت: “ایران نشان داده تصورات ترامپ در مورد فشار حداکثری اشتباه است. ترامپ باید فکر کند که آنها اشتباه کرده‌اند، در غیر این صورت او مجبور است بپذیرد که دستاورد بزرگ او تسلیم ایران نیست بلکه قرار دادن امریکا در مسیر جنگ است.”

«فردریک پلتگن» خبرنگار CNN در ایران نیز در تحلیل کوتاهی در تارنمای این شبکه نوشت: “ایرانی‌ها می‌خواهند این پیام روشن را به امریکا بفرستند که قادرند حتی تجهیزات پیشرفته امریکایی را بزنند و اگر احساس تهدید کنند تعلل نخواهند کرد.”

در میان کاربران ایرانی شبکه‌های اجتماعی نوعی همگرایی بی‌بدیل در حمایت از واکنش نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نسبت به نقض حریم ایران از سوی پهپاد امریکایی شکل گرفت. در این میان برای بسیاری از ایرانیان آنچه رخ داد پاسخی هر چند کوچک به جنایت ناو امریکایی وینسنت علیه هواپیمای مسافربری حامل ۲۹۰ مسافر در تیرماه سال ۱۳۶۷ بود. چنان که کاربری نوشت: “تیرماه ۳۱ سال پیش، در همین خلیج فارس خودمان، هواپیمای مسافری با ۲۹۰ مسافر را زدند و ما دست‌بسته‌ بودیم! امروز پیشرفته‌ترین پرنده رادارگریزشان را زدیم تا بدانند بازی عوض شده است” و دیگری با یادآوری اینکه پدرش یکی از مسافران به شهادت رسیده ایرباس بوده است، به آنها که پهپاد نظامی گلوبال ‌هاوک را در همان آب‌ها ساقط کردند، خداقوت و دست‌مریزاد گفت.

با وجود این واکنش‌ها، بسیاری از عناصر اپوزیسیون از سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط نیروهای ایرانی ابراز ناراحتی و حتی عصبانیت کردند. «امیرعباس فخرآور» یکی از مواجب‌بگیران دولت آمریکا بود که سعی کرد به زعم خود بر آتش نگرانی‌ها بدمند و وطن‌فروشی را از این حد نیز گذراند. او در نقش روابط عمومی کاخ‌سفید در توییتی نوشت: “پرزیدنت ترامپ لحظاتی پیش در جلسه محرمانه با مقامات ارشد نظامی و امنیتی ایالات متحده در کاخ سفید، دستور حمله موشکی و بمباران مواضع سپاه پاسداران را در پاسخ به حمله موشکی به پهپاد امریکایی در آب‌های آزاد، صادر کرد! این حمله امشب انجام خواهد شد”

فخرآور دقایقی بعد با ادعای اینکه اولین کسی است که درباره حمله آمریکا به ایران اطلاع رسانی می‌کند، با اعلام وقوع تاخیر در زمان تجاوز آمریکا به ایران توییت کرد: “هنوز زمان انجام دوباره این عملیات مشخص نیست اما می‌تواند هر ساعت این اتفاق رخ دهد. نکته: تنها جایی که این خبر محرمانه را با شما پس از تصمیم اولیه پرزیدنت مطرح کرده بود، صفحات اینستاگرام و توییتر امیر فخرآور بود.”

این ضدانقلاب فراری ساعتی در توییتی که نشان دهنده تو خالی بودن تهدیدهای اربابانش بود، به نقل از ترامپ نوشت: “حمله را متوقف کردم چون متناسب با شلیک کردن به یک پهپاد غیرنظامی نبود … شب گذشته سه روش مختلف عملیات تلافی جویانه را طراحی و راه اندازی کردیم. وقتی من از تعداد کشته هاسوال کردم ژنرال ها گفتند ۱۵۰ نفر. ده دقیقه قبل از شروع عملیات، من عملیات را متوقف کردم”

تغییر مواضع فخرآور در عرض چند ساعت که برگرفته از استیصال و تغییر مواضع آمریکایی‌ها بود، سبب این شد تا بسیاری از کاربران ایرانی شبکه‌های اجتماعی به صفحه او حمله کرده و ضمن تاکید بر قدرت بازدارندگی ایران، به تمسخر او و ارباباش آمریکایی‌اش بپردازند.

فخرآور پس از آنکه مطمئن شد دیگر خبری از حمله آمریکا به ایران نیست، با انتشار ویدئویی در سخنان احمقانه و مضحکی مدعی شد: “پهپاد آمریکایی آرام حرکت می‌کرده و با یک تیرکمان هم میشد آن را زد! اما سپاه آن را با موشک‌های روسی به زحمت زد! زدن آن هنری نبود!

این ضدانقلاب فراری که بیشتر شایسته نام «ننگ‌آور» است، در حالی منکر اعتراف مقامات غربی و حتی آمریکایی درباره فوق پیشرفته، بلندپرواز و رادارگریز بودن پهپاد آمریکایی می‌شود، مانند بسیاری دیگر از عناصر اپوزیسیون که همه چیز را در غرب می‌بینند و ایرانی‌ها را ناتوانی در هر کاری، سامانه پدافندی سوم خرداد را که ساخته دست کارشناسان ایرانی است را سامانه‌ای روسی می‌نامد تا به گمان خود ایران را تضعیف کند. البته این رسم مزدوری مواجب‌بگیران غرب بخصوص آمریکا است و چیز جدیدی نیست.

 

انتهای متن/

تجاوز پهپاد جاسوسی امریکا به حریم سرزمینی ایران و سرنگونی آن توسط موشک نقطه‌زن پرتاب شده از سامانه موشکی سوم خرداد از سوی مقام‌ها، تحلیلگران و کاربران شبکه‌های اجتماعی مورد تحسین قرار گرفت.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.9 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme