https://telegram.me/empireoflies

رویکرد متناقض BBC درباره «حیوان‌آزاری»

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی که از دی ماه سال ۸۷ و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ فعالیت خود را آغاز کرد، در این مدت خود را رسانه‌ای بی‌طرف معرفی نموده که تنها به‌دنبال انتشار اخبار و اطلاع‌رسانی است.

با این حال، با بررسی عملکرد این تلویزیون دولتی در موضوعات مختلف، درمیابیم که «بی‌بی‌سی فارسی» بر خلاف ادعاهایش، کاهلاً جهت‌دار عمل می‌کند.

یکی از موضوعاتی که رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه و در صدر آنها «بی‌بی‌سی فارسی» در سالهای اخیر تلاش کرده‌اند تا از طریق آن وضعیت داخلی ایران را منفی جلوه داده و در جهت تخریب وجهه نظام جمهوری اسلامی و مقامات آن اقدام کنند، موضوع حقوق حیوانات و برخورد با دیگر جانداران است.

«بی‌بی‌سی فارسی» و دیگر رسانه‌های معاند در بسیاری موارد طی سالهای اخیر، کشته‌شدن یک حیوان را دستمایه هجمه رسانه‌ای خود برای زیر سوال بردن عملکرد کلیت نظام جمهوری اسلامی قرار داده‌اند.

برای نمونه، در ماه‌های گذشته، کشته‌شدن چند سگ در شیراز با مواد سمی، بهانه‌ای به دست رسانه‌های معاند داد تا هجمه‌های گسترده‌ای را علیه جمهوری اسلامی انجام دهند و یا کشته‌شدن غیرقانونی یک خرس توسط یک شکارچی را نشانه بی‌کفایتی و ناتوانی جمهوری اسلامی معرفی کنند!

تصویر از وبسایت «بی‌بی‌سی فارسی»

تصویر از وبسایت «بی‌بی‌سی فارسی»

تصویر از وبسایت «بی‌بی‌سی فارسی»

تصویر از وبسایت «بی‌بی‌سی فارسی»

تصویر از وبسایت «رادیو زمانه»

تصویر از وبسایت «رادیو زمانه»

رویکرد متناقض «بی‌بی‌سی فارسی» و دیگر رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه و عوامل آنها در شبکه‌های اجتماعی آنگاه مشخص می‌شود که تنها، مرگ سالانه هزاران راس گاو در جشنواره سالانه گاوبازی اسپانیا، برای بی‌بی‌سی و امثالهم بی‌اهمیت است.

تصویر از وبسایت «بی‌بی‌سی فارسی»

تصویر از وبسایت «بی‌بی‌سی فارسی»

«بی‌بی‌سی فارسی» چند روز پیش با انتشار خبری درباره تلفات گاوبازی در اسپانیا، نوشت: “از ابتدای ماه ژوئیه تاکنون در جشنواره های گاوبازی خیابانی در سراسر اسپانیا هفت نفر کشته شده اند که چهار نفر آنها در روزهای پایانی این هفته بود. مرگ این افراد در تعقیب و گریز با گاوهای وحشی که در خیابان ها رها می شوند اتفاق افتاد. این آمار برای دوره ای چنین کوتاه بسیار زیاد است … وبسایت خبری ال دیاریو گزارش می دهد که سال گذشته بیش از ۷۲۰۰ گاو و گوساله نر به دست گاوبازان در اسپانیا کشته شدند … در سال ۲۰۱۳ قانونی در اسپانیا وضع شد که گاوبازی را بخشی از میراث فرهنگی این کشور می دانست و دولت را موظف به “حفظ و تشویق” آن می کرد.”

این رسانه انگلیسی در حالی به سادگی از کنار مرگ سالانه بیش از ۷۲۰۰ راس گاو به‌صورت وحشیانه در اسپانیا گذشت و به آن رنگ بویی فرهنگی بخشید که اگر این اتفاقات در ایران رخ می‌داد، آسمان را به زمین می‌دوخت و با کمک دیگر رسانه‌های زنجیره‌ای بیگانه و دنباله‌های داخلی خود، اصل جمهوری اسلامی و دین اسلام را زیر سوال برده و مقصر نشان می‌داد، همانطور که در گذشته این کار را انجام داده است.

تصویر از وبسایت «بی‌بی‌سی فارسی»

تصویر از وبسایت «بی‌بی‌سی فارسی»

انتهای پیام/

تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی که از دی ماه سال ۸۷ و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ فعالیت خود را آغاز کرد، در این مدت خود را رسانه‌ای بی‌طرف معرفی نموده که تنها به‌دنبال انتشار اخبار و اطلاع‌رسانی است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.7 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. لعنت بر این ها. امیدورام به حق حضرت زهرا (س) این شبکه لعنتی و تفرقه انداز مثل رادیو صدای آمریکا تعطیل بشه و امیدوارم مردم به چنان دید وسیعی برسن که به دروغ های این شبکه توجه نکنن.

    الهی آمین. اجر شما با حضرت زهرا

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme