https://telegram.me/empireoflies

رویکرد جنگ‌طلبانه مدیران BBC اختلافات داخل این شبکه را تشدید نمود

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: پس از اغتشاشات چند جوان نابالغ در خیابان های برخی از شهر های ایران که ظاهرا با مدیریت چند دستگاه امنیتی در منطقه و خارج از خاورمیانه دست به این آشوب های زده بودند بی بی سی فارسی در یک تغییر رویکرد محسوس بشکلی کم سابقه علنا به تریبون تمام وقت ائتلاف سخنگویان فارسی زبان دولت ترامپ، نسخه پردازان دیرینه ی تحریم و مداخله نظامی و همچنین تجزیه طلبان تبدیل شده است.

بالتبع رد این تغییر رویکرد را باید در وزارت خارجه انگلستان گرفت که آنرا لابد توجیه فرموده و تصویب کرده اند برای بی بی سی، همین اتفاق به احتمال فراوان افرادی نظیر جمشید برزگر را آنچنان که دیدیم ذوق زده و سرمست کرده تا آخرین لحظه حضور خود در بی بی سی فارسی از این ذوق زدگی خود دست برنداشت و قرار است در ماه های آتی این شعف وی در شبکه دویچوله تجلی پیدا کند.

حقیقت اینست که از بی بی سی نباید انتظار داشت، و اصولا از هیچیک از رسانه هایی که با پول، برنامه ریزی و سیاستگزاری غیرایرانی بنانهاده شده نمی توان و نباید انتظار خاصی داشت، به هرحال رسانه انگلیسی ست واین دولت تحلیل و سیاست خودش را سعی میکند پیش ببرد. در مورد همه رسانه های غیر ایرانی همین گزاره صادق ست. حتی در صدای آمریکا و رادیو فردا هم که از نظر کیفی در سطوح بسیار نازل تر از بی بی سی قرار دارند این نکته همواره دیده می شود که در هفته های اخیر در ادامه رویکردی که این شبکه ها بعد از روی کار آمدن ترامپ در پیش گرفته اند سیاست های ضد ایرانی خود را با غلظت هرچه تمام تر در صفحه تلویزیون بیان می کنند.

حتی شبکه بی بی سی فارسی هفته گذشته قسمتی از برنامه پرگار را که در ۶ سال پیش پخش شده بود را بازپخش نمود که در آن یکی از میهمانان به صراحت تاکید میکرد که آمریکا خارج از منشور سازمان ملل و راسا باید به ایران حمله نظامی کند!!! و مجری این برنامه هم مرتبا این نکته را تائید می کرد و یا در بخشی دیگر منوچهر محمدی یکی از نامه نگاران به ترامپ در خصوص تحریم مردم ایران می گفت آمریکا باید مسیری را که در لیبی در پیش گرفت و بدون هر گونه توافق بین المللی به لیببی حمله نظامی کرد باید در قبال ایران هم این رویکرد را در پیش بگیرد و سپس ایران را مثل لیبی تجزیه نماید!!

این رویکرد جنگ ستیزانه بی بی سی فارسی در قبال ملت ایران هم اکنون بیش از هر زمانی آشکارا ادامه دارد و خود تبدیل به چالشی شده در بین مدیران و کارکنان بی بی سی تا جایی که امثال افرادی مثل مسعود بهنود و حسین باستانی که در این شبکه از رویکردی اصلاح طلبانه برخوردارند هم اکنون در محاق قرار گرفته اند و به دلیل این که در خطر اخراج از این شبکه قرار نگیرند در مقابل طیف رزیتا لطفی کوتاه آمده اند و در برنامه های تلویزیونی اساسا برای تحلیل دعوت نمی شوند.

البته اخراج یا کناره گیری جمشید برزگر از مدیریت سایت بی بی سی فارسی را هم می توان در همین پازل بررسی و تحلیل نمود چرا که برزگر از ورودی های سالهای ابتدایی بی بی سی فارسی است و در دوران صادق صبا به سردبیری ارشد این شبکه هم ارتقا یافت ولی از آنجایی که سیاست های خبری وی مورد پسند طیف تندرو حاکم بر بی بی سی فارسی نبود وی به دویچوله تبعید شده است.

گفتنی است بی بی سی فارسی در سال ۸۷ در راستای پروژه براندازی نظام اسلامی که با مدیریت آمریکا طراحی شده بود راه اندازی شد و به گفته برخی از متهمان فتنه سال ۸۸ بودجه آن از طرف دولت آمریکا با پوشش وزارت خارجه انگلستان تامین می شود ولی بلافاصله بعد روی کار آمدن ترامپ مدیریت این شبکه تغییر نمود و رزیتا لطفی عنصری نزدیک به جمهوری خواهان آمریکا بر سر کار آمد که سیاست های جنگ طلبانه ترامپ را در این شبکه پیاده سازی نماید.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme