https://telegram.me/empireoflies

رویکرد احمقانه آمریکا موجب پیروزی ایران شد

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغشبکه آمریکایی فاکس نیوز (foxnews) با انتشار یادداشتی در وب سایت خود خواستار حمایت بیشتر از کردستان عراق جهت دستیابی به منافع آمریکا در منطقه شده است.

در روزهای اخیر بسیاری از تحلیلگران گفته بودند، آمریکایی ها با دامن زدن به بحث استقلال کردستان در پی رسیدن به اهداف خود در منطقه هستند که یادداشت فاکس نیوز نیز همین تحلیل را تایید می کند.

در ابتدای این نوشتار می خوانیم: رها کردن متحدانمان در کردستان، یک پیروزی برای دشمنان ایرانی ما خواهد بود.

فاکس نیوز افزود: هیچ معنایی ندارد که یک کشور با دشمنان خود رفتار مهربانی داشته باشد اما با متحدانش تند و خشن برخورد کند. هر کشوری که چنین رویکرد احمقانه ای را در پیش گیرد خواهد دید که دشمنانش قوی تر و خطرناک تر خواهند شد و متحدانش را از دست خواهد داد.

با این وجود، دولت اوباما طی هست سال تصدی امور، این سیاست وارونه را دنبال کرد و موجب رفتارهای تحقیرآمیز و بدی از سوی کشورهای سراسر دنیا شد. متاسفانه اکنون نیز دولت ترامپ همین سیاست را در قبال ایران دنبال می کند چراکه جلوی استفاده دولت عراق از نیروی نظامی علیه متحدان کرد ما را نگرفت.

در ادامه این یادداشت می خوانیم: پس از رای گیری ۲۵ سپتامبر برای استقلال کردستان از عراق، نیروهای ارتش عراق و شبه نظامیان مورد حمایت ایران به سوی استان کردی کرکوک در شمال این کشور حرکت کرده و کنترل این منطقه را از دولت محلی کردستان گرفتند.

ارتش عراق و شبه نظامیان شعیه آخرین منطقه کرکوک را روز جمعه و پس از سه ساعت مبارزه از دست مبارزان کرد، موسوم به پیشمرگه، خارج ساختند.

فاکس نیوز با بیان اینکه “نیروهای کرد از سال ۲۰۱۴ کرکوک را در تصرف خود داشته اند” از قرار گرفتن این منطقه تحت کنترل دولت مرکزی عراق ابراز نارضایتی کرده است.

این رسانه آمریکایی نوشت: رفراندوم استقلال کردستان به نگرانی هایی دامن زد مبنی بر اینکه کردها در مناطق همجوار ایران، ترکیه و سوریه نیز خواستار استقلال خواهند شد و برای ایجاد کشوری جدید متحد می شوند و این ایده مورد مخالفت تمامی این کشورها و همچنین عراق قرار گرفت.

فاکس نیوز در ادامه تاکید کرده که “کردهای عراق، متحد وفادار آمریکا بوده اند” و خواستار حمایت از کردستان برای “دستیابی به منافع آمریکا و رسیدن به اهداف مورد نظرش در منطقه” شده است.

انتهای پیام/جام نیوز

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

«… هر کشوری که چنین رویکرد احمقانه ای را در پیش گیرد خواهد دید که دشمنانش قوی تر و خطرناک تر خواهند شد و متحدانش را از دست خواهد داد».

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme