https://telegram.me/empireoflies

رویا کریمی‌مجد؛ فمینیستی در رادیو فردا

به گزارش «امپراتوری دروغ»، رویا کریمی‌مجد فرزند علی متولد ۶ فروردین ۱۳۴۸ در مشهد با شماره شناسنامه ۸۵۸ است. وی دانش‌آموخته دانشگاه شهید بهشتی تهران در سال ۶۹ است.

نامبرده در دهه هفتاد خبرنگار روزنامه‌های زنجیره‌ای اصلاح‌طلب بود. اواخر حضورش در ایران دبیر سرویس حوادث روزنامه نوروز شد.

رویا کریمی‌مجد در روزنامه یاس‌نو، اقبال، وقایع‌اتفاقیه دبیر سرویس حوادث بود. وی مدت کوتاهی نیز در روزنامه اعتماد ملی حضور داشت.

به تدریج موهایش سفید شده و رو به پیری است. به گفته اطرافیانش، از رفتنش به خارج از ایران پشیمان است اما از کرده‌هایش نه. پس می‌ماند تا تمام موهایش سفید شود، چون می‌داند که دیگر رنگ وطن را نمی‌بیند.

رویا کریمی‌مجد دختری به نام رعنا دارد که ۱۰ ساله است و سال ۲۶ آذر ۱۳۸۳ به دنیا آمد، یعنی زمانی که هنوز نه او و نه شوهرش خیانت به کشورشان را علنی کنند.

اسم شوهر رویا کریمی‌مجد، جلیل فتوحی‌نیا است. جلیل فرزند رمضانعلی و یک سال از رویا کوچکتر است. اما در وطن‌فروشی کاری بزرگتر از رویا نیز از دستش برآمده. او طراح صحنه برخی از سریال‌های داخلی از جمله مختارنامه بود تا این که پس از گریختن این خانواده وطن‌فروش از کشور طراحی صحنه چند فیلم ضد ایرانی را نیز به عهده گرفت. او به عنوان طراح صحنه فیلم ضد ایرانی-ضد شیعی «عمر فاروق» که توسط فرقه وهابیت ساخته شده است مشغول به کار شد و پول‌های سعودی را به خاک وطنش ترجیح داد.

همسر رویا کریمی‌مجد در طول ساخت سریال مختارنامه برای پیگیری امور مربوط به اقماتش در جمهوری چک (مقر رادیو فردا) بارها به همراه همسرش به این کشور سفر کرده و حتی در مقطعی یک ساله نیز همکاری وی با سریال مختارنامه قطع شد. اما بنا به توصیه برخی از افراد در این پروژه، زمانی که خارج از ایران و پیگیر کار اقامتش بود از پروژه مختارنامه حقوق دریافت می‌کرد و این حقوق ماهیانه به حساب وی واریز می‌شد.

رویا کریمی‌مجد که دارای تفکرات شدید فمینیستی و غربزدگی است، در حال حاضر خبرنگار رادیو فرداست و مجله ویژه زنان این رادیو به نام «صدای دیگر» را تهیه می‌کند.

وی اکنون به همراه شوهر و دختر خود در پراگ زندگی می‌کند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme